Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

6Beğeni
  • 1 Yazan KazanamayanAdam
  • 1 Yazan azad35avsar
  • 2 Yazan alemburda
  • 1 Yazan KazanamayanAdam
  • 1 Yazan ledci

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > E-Ticaret Yazılımları

E-Ticaret- Fiyatlar Ve Pazaryerleri

Okunmamış 25 Temmuz 2019, 17:49
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 27 / Erkek
Meslek: İşsiz
Ad, Soyad: Gö... Ka...
Ticaret: 0, 0%
Bir e ticaret furyasıdır gidiyor. Bende kendi çapımda araştırayım şansımı deneyeyim istedim. Fakat giyim kuşam dışında ürün ayırt etmeksizin ürünün alış fiyatı+kdv+kargo+paketleme+muhasebe masrafları gibi küçük detayları göz önünde bulundurduğumda dahi pazaryerlerinde satılan fiyatlara satış yapabilmenin tek yolu zararına satış yapmak oluyor. Bu insanlar bu işin altından nasıl kalkıyor ücretsiz kargo ile birde nasıl o ürünleri gönderiyorlar maliyetinden biraz pahalıya anlamış değilim. Ürünü toptan almakla çokk fazla almakla falan açıklanamayan bir fiyat yelpazeleri var genellikle de süper market kategorisinde.. Beynim yandı yemin ederim.
Gıdaya bakıyorum olmuyor temizlik malzemesine bakıyorum olmuyor. Nasıl böylesine düşük fiyatlar verebiliyorlar ben şaştım kaldım. Bir akıl verin abiler bana yahu..
Okunmamış 25 Temmuz 2019, 18:25
azad35avsar Adlı Üyenin Avatarı
www.htmlevi.com

Yaş / Cinsiyet: 20 / Erkek
Ad, Soyad: Az... Av...
Ticaret: 1, 100%
Adamlar direk ürünün üreticisinden çok miktarda iskontolu fiyata alıyorlar zaten her türlü kargo firması ile anlaşmaları var şahsen biz ptt kargo ile 8 TL kapıda ödeme şeklinde gönderiyoruz. Paketleme dediğiniz olay zaten pek maliyetli bir şey değil. Hosting ve domain zaten yıllık olduğu için pek bir şey etkilemiyor.
Okunmamış 25 Temmuz 2019, 18:38
WM Aracı

Alıntı:
azad35avsar Adlı Üyeden Alıntı
Adamlar direk ürünün üreticisinden çok miktarda iskontolu fiyata alıyorlar zaten her türlü kargo firması ile anlaşmaları var şahsen biz ptt kargo ile 8 TL kapıda ödeme şeklinde gönderiyoruz. Paketleme dediğiniz olay zaten pek maliyetli bir şey değil. Hosting ve domain zaten yıllık olduğu için pek bir şey etkilemiyor.
Adamlar direk ürünün üreticisinden çok miktarda iskontolu fiyata alıyorlar... o adamların verdiği fiyatları büyük koskoca dev mega hüper süper marketler veremiyor yüzde kaç iskonto ki bu iskontolar böyle .

zaten her türlü kargo firması ile anlaşmaları var.. varda bedava değil sonuçta 1 lirada olsa 50 kuruşta olsa maliyeti var.
Paketleme dediğiniz olay zaten pek maliyetli bir şey değil. Sonuçta Maliyetmi maliyet.
Musahebe giderleri ayrıca KDV'si.. ben şuna inandım a marka diye satılan sabun a marka değil b marka diye satılan bebek bezi yada kedi köpek maması vs vs vs . kesinlikle orjinal ürün değil. Asla ama Asla orjinal ürünlere o fiyatla satış yapılamaz. iskonto miskonto bir yere kadar..
azad35avsar bunu beğendi.
Okunmamış 25 Temmuz 2019, 18:52
azad35avsar Adlı Üyenin Avatarı
www.htmlevi.com

Yaş / Cinsiyet: 20 / Erkek
Ad, Soyad: Az... Av...
Hocam beni anlattığım giyim mağazası için durum böyle her hangi bir zarar vs söz konusu değil.
KazanamayanAdam bunu beğendi.
Okunmamış 25 Temmuz 2019, 18:55
Kimlik Onayı Bekliyor

Ad, Soyad: Oğ... Ko...
Hocam çok genelleme olmuş belki ama esas giyim üzerinden konuşacak olursak eğer butik giyim düşünüyorsanız ve tarz ürünler ise neyi basarsanız basın gidiyor. Çünkü o elbiseyi gören biri sadece sizde özel olduğunu bildiğinden almak zorunda kalıyor.
Ve dekorasyon ürünlerdede sağlam para var ama ciddi sermaye istiyor.
azad35avsar ve KazanamayanAdam bunu beğendi.
Okunmamış 25 Temmuz 2019, 19:00
WM Aracı

Başta da belirttiğim gibi söylediklerim giyim sektörü dışındaki sektörler için geçerli giyim sektörünü anlamam bir yorum da yapamam
azad35avsar bunu beğendi.
Okunmamış 14 Ağustos 2019, 11:47
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 30 / Erkek
Meslek: Tüccar
Ad, Soyad: Er... Ya...
al-sat işinde e-ticaret üzerinden satarsanız kar marjı düşük. benimle aynı ürünleri
gittigidiyor, n11 üzerinden satan arkadaşım bildiğin hamallık yapıyor. kar marjı %3-5 arasında.
gönderdiği ürün arıza veya başka sebeple iade edilse kargo parasını çıkarması için daha fazla satış yapmalı
örnek olarak vergiler dahil 30TL ürün gönderdi kar en fazla 1 TL dir, kargo ücreti ise 7-8TL
imalatçıysanız o zaman daha fazla kar edebilirsiniz. bizim mahalledeki adıyamanlı çiğköfteciye n11 den satış yapmasını tavsiye ettim.
sordum kaça imal ediyorsun diye 1 kg çiğköfte maliyeti 3TL imiş. günde 70-80 kg satıyorlar
KazanamayanAdam bunu beğendi.
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > E-Ticaret Yazılımları