wmaraci reklam
lidertakipci

e-ticarete giriyorum fakat vergi

12 Mesajlar 2.266 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

petrona petrona WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 55 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
sitem domain vs hepsi hazır satış yapmaya başlamak için devletten vergi vs başvurmam şartmı.Yarın satış yapmaya başlasam ne kadar ceza yerim. Atmam gereken adımlar nelerdir.

Android uygulamalarınız yazılır,Reskin yapılır,Adwords Yönetimi,Seo.E-ticaret Profesyonel hizmet.
wmaraci
reklam

Hostidex Hostidex Innovative solutions Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilişim Görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 139 / 138
  • Ticaret 15, (%100)
Sayın petrona ,
E-ticaret sistemini bir dükkan açıp satış yapıyormuş gibi düşünün.Bunu yasal olarak yapmak istiyorsanız vergi levhasına sahip olmanız gerekiyor. Kendi adınıza edineceğiniz sanal pos modülleri için de sizin vergi mükellefi olmanızı talep edeceklerini hatırlatalım.

İzlemeniz gereken adımlara gelecek olursak ;

[*]Satılacak ürünlerinizi hazır hale getirin
    [*]Websitenizin düzenini oluşturun
    [*]Vergi levhası sahibi olun.
    [*]Sanal POS başvurusunda bulunun
    [*]Her ürünüm çok fazla satılacak ve çok fazla fatura keseceğim derseniz e fatura sistemine geçiş sağlayın.
    [*]İşlerinizi düzgün yürütecek bir muhasebeci bulun ve çalışın.
petrona

kişi bu mesajı beğendi.

PufyTek PufyTek See 0f Lie Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 18 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
şuan aktif olarak bir eticaret sitesinde çalışıyorum prosedür gayet basit Hostibo hocamında dediği gibi normal bir işyerinde satış yapıyormuş gibi yaptığınız satışları faturalandırmak ve iyi bir muhassebeci tabii ki de birde sanal pos olayı var bunun için bankalarla anlaşabilir yada belirli komisyonlarla ödeme almanızı sağlayan şirketlerin api'lerini kullanabilirsiniz.
petrona

kişi bu mesajı beğendi.

See Of Lie

• Üyelik 13.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 55 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
cevaplar için teşekkür ederim. Vergi levhası için hangi kuruma müracat etmem gerekir ve ne kadar ücret alıyorlar..

Android uygulamalarınız yazılır,Reskin yapılır,Adwords Yönetimi,Seo.E-ticaret Profesyonel hizmet.
wmaraci
wmaraci

yazitor yazitor Bayan Makale Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / K
  • Meslek yazar
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 451
  • Beğeniler 196 / 137
  • Ticaret 49, (%100)
konuyu takipteyim bilgi verenlere teşekkürler. Ayrıca petrona arkadaşım hayırlısı olsun inşallah bol kazanç dilerim
petrona

kişi bu mesajı beğendi.

emrshn emrshn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek otomasyon
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 425
  • Beğeniler 9 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
petrona bir muasebeci ile anlaşın . kalan detayları size kendisi anlatacaktır . tahmını 350 450 tl toplam da masraf çıkar . max , ayrıca vergi dairesi ile işiniz olacak
petrona

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 55 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
İnşallah hayırlısı olur.2009 yılından beri webmasterım ve freelance yazılımcıyım , bunca zaman şunu gördüm bizimkisi amelelikten başka birşey değilmiş . Web sitelerin e-ticaret siteleri de dahil yazılımını yaptım internet işlerini yaptım hiçbirşey bilmeyen insanlara, yine kazandığım çektiğim ağız kokusuna değmedi.Eskiden bilirsiniz zone webmaster formu vardı düşünün o zamandan beri bu işin içindeyim..AmaBundan sonra böyle kendi işinin patronu olacaksın azda olsa öz de olsa kafan rahat olacak.Bu ülkede bilgi yazılım vs gerçek değerini görmüyor...

• Üyelik 28.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 18 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
evet eticaret iyi kazandırır ama tek başınıza olmaz illaki yanınızda birilerini çalıştırmak zorunda kalacaksınız muhasebeci masrafı, eleman masrafı, fatura masrafı, kargo masrafı gibi maddi sıkıntılar yaratabilir(para durumunuz nedir bilmiyorum) ama dediğiniz doğru yaşım 21 araştırmadığım şey kalmadı ancak her devirde ticaretin ölmediğini gördüm sadece bu ticareti günümüz şartlarında online olarak yapmak ve müşterilere güven sağlamak gerisi çorap söküğü :)

See Of Lie

• Üyelik 28.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 18 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
yazitör burdaki bilgilerden yola çıkarak 1 makale yazıp hediye edersiniz artık :D websitemizde yayınlarız :D iyi çalışmalar
yazitor

kişi bu mesajı beğendi.

See Of Lie

yazitor yazitor Bayan Makale Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / K
  • Meslek yazar
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 451
  • Beğeniler 196 / 137
  • Ticaret 49, (%100)

PufyTek adlı üyeden alıntı

yazitör burdaki bilgilerden yola çıkarak 1 makale yazıp hediye edersiniz artık :D websitemizde yayınlarız :D iyi çalışmalar

aslında bende e ticaret düşünüyorum onun için konu dikkatimi çekti. ama sorun değil istediğiniz makale olsun her zaman gönderirim kardeşim. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al