wmaraci reklam

Şirket açmadan e-ticaret (shopier vb sistemle)

15 Mesajlar 16.938 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

onurgner onurgner WM Aracı Kat. Mod.
  • Üyelik 05.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makale Editörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 86 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
Arkadaşın basit usulden kastı homeoffice olarak, giderleri minimum tutarak tarzında demek istemiş. Yani Bağkur'a üye olduğunuzda 650 TL ödüyorsunuz. Şayet çalışan alırsanız bi 650 TL daha sigorta masrafı oluyor. Arkadaş bunlara dikkat edin demiş.

Kabaca tek siz ve homeoffice için masrafınız;

Tek seferlik 1500-2000 TL. Sonrasında da aylık 650 TL Bağkur + 200-250 TL muhasebe (ben dükkanım için 200 TL ödüyorum) + vergileriniz; o kadar. Yine aylık 1000-1200 TL gözden çıkarılmalı. Kendinize güvendiğiniz taktirde vergi mükellefi olmanız yararınıza olacaktır.
estetisyenist

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

• Üyelik 05.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makale Editörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 86 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
Bu arada benim 3 yıllık kadın giyim dükkanım var ondan dolayı biliyorum vergi konularını vs. Merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz.
estetisyenist

kişi bu mesajı beğendi.

estetisyenist estetisyenist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 38 / K
  • Meslek estetisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 5 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

onurgner adlı üyeden alıntı

Bu arada benim 3 yıllık kadın giyim dükkanım var ondan dolayı biliyorum vergi konularını vs. Merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

Özet olarak yıllık 9bin lira kazanca kadar satış yapmam bir şekilde mümkün. Bir şekilde devlet yakaladığı zaman ceza kesmek için bir açık bulacaktır tabii. Ama 9bin liradan sonra homeoffice olarak iş yaptığımız zaman bağkur+muhasebe+stopaj+gelir vergisi şeklinde bir masraf var. Ama elektrik faturasını gider olarak göstediğimiz zaman daha az vergi veriyoruz, dengelemiş oluyoruz bir bakıma yani.

Peki shopier herkes tarafından öneriliyor mu ? Payu falan da varmış herhalde. Onda sanal dükkan açmak gerekmiyor herhalde ?

• Üyelik 05.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makale Editörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 86 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
Özet olarak doğru evet. T cetveli denilen sistem var. Ay sonunda sizin gelir olarak kestiğiniz faturalar ile giderleriniz hesaplanıyor sonra ödemeniz gereken vergiler falan çıkıyor ortaya. Matematikten hiç anlamam da muhasebemin dediği yöntem bu. :) 9 bin lira yıllık hakkınız bulunuyor onun için yakalanma vs. durumu olacağını zannetmiyorum. Hatta ben ilk dükkanı açtığımda 1,5-2 ay sonra vergi girişim olmuştu ki dükkanıma zabıta ekipleri çöp vergisi için geldiğinde muhasebem terslemişti daha 2 aylık dükkanın ne vergisi ne çöpü diye. :) Rahat olabilirsiniz yani 9 bin TL'yi aşmadığınız sürece. Lakin yıllık 9 bin TL'yi geçen para transferlerini bankalar direkt maliyeye bildiriyor, haberiniz olsun.

Shopier konusunda ise Payu tam bilmiyorum ama Iyzico, Paytr gibi yerler sanal mağaza istemiyor ama vergi istiyorlar. Shopier ise vergi istemiyor ama sanal market de istiyor. PayU da sanırım vergi isteyip sanal mağaza istemeyenlerden, pek emin değilim maalesef.
estetisyenist

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

zek35 zek35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** A**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

estetisyenist adlı üyeden alıntı

Özet olarak yıllık 9bin lira kazanca kadar satış yapmam bir şekilde mümkün. Bir şekilde devlet yakaladığı zaman ceza kesmek için bir açık bulacaktır tabii. Ama 9bin liradan sonra homeoffice olarak iş yaptığımız zaman bağkur+muhasebe+stopaj+gelir vergisi şeklinde bir masraf var. Ama elektrik faturasını gider olarak göstediğimiz zaman daha az vergi veriyoruz, dengelemiş oluyoruz bir bakıma yani.

Peki shopier herkes tarafından öneriliyor mu ? Payu falan da varmış herhalde. Onda sanal dükkan açmak gerekmiyor herhalde ?

Yani 9k ya kadar sıkıntı yok mu?

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al