wmaraci reklam

Facebook Reklam Borç Sistemi

9 Mesajlar 5.350 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KingOfPHP KingOfPHP Developer Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web
  • Konum İsveç
  • Ad Soyad V** K**
  • Mesajlar 234
  • Beğeniler 16 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, İllaki aramızda bunu yaşayan ve hala kullanmaya devam edenler vardır. Hesabımda tanımlı bir kart var bankamatik kartı hesapta para olmamasına rağmen reklam veriyorum sürekli onaylanıyor. Onu geçtim hesaba borçlandığım kadar para yatırdım yine parayı kesmedi. Bazıları buna bug vs diyorlar. Şahsen bug olduğunu sanmıyorum, facebook önce faturalandırıp ardından ödeme alacak sanıırm. Eğer bug ise çok iyi yerlere gelir sayfalar ama değilse sonrada çıkar acısı misali olmasını istemem. :)

LÜTFEN SADECE BİLGİ SAHİBİ ARKADAŞLAR YORUM YAZARSA SEVİNİRİM..

Professional Wordpress Services - Search in forums and find me!
wmaraci
reklam

23759 23759 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 420
  • Beğeniler 166 / 91
  • Ticaret 10, (%100)
Sonradan alıyor toplu bir şekilde :D Yani sevinme çok güzel çıkarıyorlar o parayı :D Ha ödemezsen ne olur facebook kapatabilirler falan başka bir şey yapamazlar :)

KingOfPHP KingOfPHP Developer Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web
  • Konum İsveç
  • Ad Soyad V** K**
  • Mesajlar 234
  • Beğeniler 16 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
@gizemli56 kardeşim bu konuda kesin dimi yani sonradan alıyor parasını? Birde üst limit varmı mesela şu rakama kadar reklam verebilirsiniz diye? Ek olarak başka bir forumda 25.000TL bile çeken olmuş bunu nah öder o adam nasıl olacak yaw :))

Professional Wordpress Services - Search in forums and find me!

23759 23759 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 420
  • Beğeniler 166 / 91
  • Ticaret 10, (%100)
Üst rakam tam olarak bilmiyorum ama genelde 2 şey oluyor. Ya adamın hesabı çok eski buna güvenerek facebook reklam veriyor. Yada bazı suçlar işliyor ( tam söylemek istemiyorum merak edip araştırıp bulaşmasınlar bu işe :D ) bu sayede reklam veriyor. Ama evet facebook eninde sonunda istiyor parasını vermezsen yapacağı en fazla şey faceni kapatır. Çünkü Türkiye kanunlarına uymuyor. Hatta vergi dahi keserken ABD göre kesiyor :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

soloturk soloturk Facebook reklamları ..... Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Facebook Reklamları
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 37 / 109
  • Ticaret 23, (%100)
Bu tam olarak bir bug değil, reklam fatura sınırı 70 tl olarak sınırlı. Uzun zamandır olan bir şey. Kötüye kullanımdan dolayı sınır daraltıldı öncelerde daha yüksekti.
Reklam verilebilir, onaylanabilir, 70 tl sınıra gelene kadar reklam yayınlanır, sınıra geldiğinde kartın icerisinde para yoksa parayı cekemez. Önceden, ücret tahsil edilemedi ödeme yöntemini kontrol edin diye uyarıyordu, şimdi ödeme alamadığı zaman direk reklam hesabını donduruyor. Bankada üzerinize kayıtlı olan her kartta sorumluluğunuz var demektir ki zaten sınıra gelince parayı tahsil ediyor. Kartlar iptal edilir vs durumda yaptırımları nelerdir tartışılır, ufak bütceler icin sıkıntı cıkmaz ama yüksek bütcelerde sorunlar başlayabilir , facebook güclü bir sirket, kimseye yedireceğini sanmıyorum. Forumlarda binlerce bir şey olmaz şeklinde yorum var, inanın yorum yazanların coğu reklam dahi yapmayan insanlar.

Hesaba yada sayfaya etkileri , sonradan sayfa kapanabiliyor. Bu önemli mi diye sorarsanız kısmen önemli. Bu şekilde saya kasıp satttıysanız satın alan kişide sayfa kapanırsa zan altında kalır zarar edersiniz. Bazen de 70 tl sınıra gelmeden ücreti tahsil etmek istiyor , 5-10 tl harcamışken, yine hesapta para olmayınca hesap kapatılıyor.

Yöntemleri var yok değil, facebook reklama verdiği parayı geri alanlarda var banka hesabına, burada yazmak ne kadar doğru olur bilemem tabi :)

Vergi usulünü şöyle anlatmak gerekirse, reklam hesabı ayarlarında vergi kimlik numarası girme yeri vardır , şirket hesaplarından coğu zaman reklam cıkmışlığım var, her seferinde verdi kimliği girerek faturaları keserlerdi müşterilere. Yani Türkiye ' de yaptırım yok vergi yok demesin kimse..
maxlpol KingOfPHP

kişi bu mesajı beğendi.

maxlpol maxlpol Sosyal Medya Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 395
  • Beğeniler 31 / 77
  • Ticaret 9, (%100)
Facebook'ta bug vs bildiğim kadarıyla yok profesyonel olarak yaptığım işim bu, sistem şu şekilde çalışır; Facebook'ta reklam verdiniz diyelim, Facebook sizden kart bilgisi isteyecek kartı doğrulamak için ön bakiye isteyecek, yani 1 liralık bir ön ödeme yapacaksınız. Ondan sonra kart bilgilerini aldığı için size kredi veriyor. Bu kredi başlangıç olarak 70 liradır. 70 lira limitiniz dolduğunda çekim yapar veya 70 liralık limit dolmadı ancak ay doldu o zaman da ay sonunda dolan limiti çekecek. Çeker ise limitin ikiye katlanarak 140 lira olacak. Çekemezse kartınıza para yattığı anda otomatik olarak çekecek. O parayı ödemediğiniz sürece kart bilginizi sistemden kaldıramazsınız.

Kısacası mantık şu;

Ödemenizi düzenli olarak yaparsanız 70 liralık limitiniz her çekimde ikiye katlanarak yükselecek.
Yapmazsanız kart bilgilerinizi kaldıramazsınız ve sayfalarınızı riske atmış olursunuz, reklam hesabınız da bir daha açılmamak üzere kapanır. :)

İyi akşamlar...

fkyildirim1 fkyildirim1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Uygulama Yöneticisi
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Benim kartımdan zamanı gelse bile alamıyor parasını.70 lira sınırına ulaşıyor sonra hata mesajı geliyor kartınızdan çekim yapılamadı diye.Sürekli yeni hesap açıp kullanmadığım kartımı ekliyorum sürekli de reklamı onaylıyor ve yayınlanıyor reklam.Sayfanın kapatılması veya hesabımın kapatılması da çok umrumda değil açıkcası.Çünkü verdiğim reklam yayınlandığı zaman ben yayınlanan reklamdan kazanıyorum :D

Freelanceyazarr Freelanceyazarr Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek Serbest Yazar
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 4 / 36
  • Ticaret 2, (%50)
Burada biraz iyi niyeti suistimal etmek var gibi ama facebook gibi bi şirketi kandırmak o kadar kolay değil bence

numlock numlock Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 12 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Facebook turkiye ofisi yok ve vergi vermiyor o yuzden her yol mubah

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al