wmaraci reklam

Facebook ve İnstagram Reklamlarında Bütçe - Gün ilişkisi

14 Mesajlar 2.950 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Muhammedchan Muhammedchan sencesaglik.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ziraat Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 18 / 40
  • Ticaret 12, (%100)

sofu44 adlı üyeden alıntı

Güzel sorular elimden geldiği ölçü de geçenler de bir marka için yaptığım kampanyadan örneklerle cevap vereyim.
1. Burada 1 gün ile 10 gün arasında şöyle bir sıkıntı olabilir. Herkes hergun facebooka girecek yada sizin gönderiniz ona o gün gösterilecek diye bir kaide yok.
2. Burada önemli olan reklam verirken tam olarak hedef kitleyi doğru belirlemek diy2 tahmin ediyorum. Örneğin geçenler de bir marka için yaptığım kampanyada kişileri belirlemek için rakip markalardan yola çıkarak bir kampanya düzelmedim önce az bir miktar ücret ile 2 3 milyonluk bir kişi grubunu hedefleyecek şekilde yaptık. Daha sonra etkileşim az oluyor diye daha fazla rakibi ekleyerek artırdık. Ancak ters tepti. Etkileşim daha az oldu. Sebebi karşı rakiplerinde reklam veriyor olması diye tahmin ediyorum.
Bence sizde hedeflenen kişileri net belirleyene kadar az az bütçe ile reklam verin.

Dediklerinizde haklısınız az bütçe ile iyi bir istatistik tutmak gerekiyor. Biz en başta çok para yatıralım çok iyi olsun gibi başladığımız için reklamlardan verim elde edemiyoruz. Teşekkürler.

ysnbstn adlı üyeden alıntı

merhaba

1. sorunun cevabı reklam yayınlandığı sürenin uzun olması senin yararına olur backlink elde etmiş olursun ve ahyrıca insanlar senin reklamını 1 gün görürse ertesi gün hatırlamazlar bile zaman nekafar uzun olursa insanların gözlerşne durmadan görğneceği için ister istemez akılda kalıcı olur bunu yansıma gibi düşün :)

2. soru bğtce nekadar yüksekse facebook okadar iligli davranıyor.

3. soru evet daha çok para harcaman için yapılmış.

Aslında bu yorumunuzdan sonra başka bir soru oluştu kafamda oda reklamların aynı hesaplara birden fazla gösterilecek olup olmaması oluyor. Düşük miktarda bir reklamı bütçesine göre belirli bir zaman diliminde mi gösteriyorlar yoksa belirli bir hesaplara mı ulaştırıyorlar ? Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum.

csnv5353 adlı üyeden alıntı

nacizane 1 yıllık bu işlerle uğraşmaktayım tavsiyelerimi sunayım:
1: Her zaman gün sayısını arttırmak daha iyidir. Çünkü postu beğenen kişilerim arkadaşları da beğendiğini göreceği için daha uzun süre gün sayısı daha çok erişim alıyor ve en önemlisi tık başına maliyet düşüyor. 500 lirayı 1 günde harcasan tbm 0.5 gibi olurken 10 gün yapmak 0.1 e düşürür tecrübe ile sabittir.

2:Soruna cevap vermek için birden fazla post tanıtımı yapmak daha uygun. Çünkü sıklık ihtimalı daha düşük olur ve hangisinin daha çok beğeni alacağını kestiremezsin. Ancak tavsiyem şudur ki kesinlikle sayfa beğenisi alın bu daha karlıdır.

3: Reklam bütçesini arttırmak tamamen para harcamak için öne sürülen bir taktirdi tabi ki etkisi vardır. O yuzden 5 liralık reklam vereceksen 2 liralık verip üstüne 3 lira eklemen daha etkili olacaktır.

Ek olarak tavsiyede bulunayım: Borcu ödenmeyen sayfalar erişimi ilerde düşüyor. Bu yüzden reklam yaparken veya yaptırırken borcun ödenmesine dıkkat edin sonra çok üzülürsünüz benım gibi ve sıfırdan başlarsınız:)

O zaman verdiğimiz bütçeye göre belirlediğimiz günü en geniş aralıkta tutmamız gerekiyor diyebilir miyiz? Örneğin bütçe ne kadar olursa olsun gün sayısını günde en az limit olan 1.5 TL'ye denk gelecek şekile mi ayarlamalıyız?

Sayfa beğenisinden kasıt bot takipçi mi yoksa reklamların site tanıtımı değil de sayfa beğenisi yönünde mi olması?

Facebook reklamlarında yeni olduğum için reklam verdiğim anda ücretin karttan çekildiğini sanıyordum bundan dolayı fark etmeden sadece 10 TL'lik bir ücret karttan çekilmemiş ve 2 hafta borcunuzu ödeyin diye uyarı geldi. Ancak ben okumadığım için reklam verin bildirisi olarak algıladım. Ödemeyi yaptım ve sonrasında birçok reklam daha verdim ödemeyi de aldılar ancak ciddi bir uyarı gelmediği için erişim kısıtlaması gelir mi?

Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ediyorum.

maxlpol adlı üyeden alıntı

Facebook reklamların mantığı şu şekilde çalışmaktadır;

Reklam verdiğinizde oradaki tahmini sonuçlar size reklamlardan gelecek rakamı söyler.

Reklam erişiminin yanında ayrıca organik erişimde gelir.

Sayfanızın beğeni sayısı
Aktifliği
Reklama verdiğiniz içerik

örnek olarak 43 TL'lik reklam ve sonuçları;

Ayrıca sayfa beğeni sayısı bu reklamdan 3.753 sayfa beğeni geldi.

Sayfa beğenisi ise 60 bin civarıydı sanırım bu reklamı yaptığımda.

İsteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim

thedeveloper
Muhammedchan
mustiefsan

43 TL'lik reklamdan 39 bin etkileşim, 361 bin erişim ve 0,001 TBM değerini yakalamanız verdiğiniz özel bir reklam yönteminden mi kaynaklanıyor?

Sayfanızın 60 binlik bir sayfa olması bu kadar etkileşimi mi sağlıyor? Yani diyelimki 2 bin takipçisi olan bir sayfadan 43 TL'lik bir reklam verilse gerçekten çok ilgi çekse 361 bin erişim sağlayabilir mi?

Deneyimlerinizi aktardığınız ve zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Zamanınız olduğu bir anda doğru reklam vermenin yollarını kısa da olsa anlatabilir misiniz?
İnternette onlarca doğru reklam verme başlığı altında konu açılmış fakat hepsi sadece facebook'ta nasıl reklam verileceğini anlatıyor.
Ayrıca sıfırdan başlayan birine bile gösterdiği özel bir yöntem yok.
Diğer yandan forum üzerinde ücretli bir şekilde reklam desteği veren ve birçok kişinin teşekkür ettiği kişiler bulunuyor. Buradan yola çıkarak demekki özel bazı yöntemler bulunuyor diyorum.
Her sayfaya göre değişebilecek bu özellikleri anlatırsanız sevinirim. Ancak işin sırrını vermek istemezseniz de saygıyla karşılarım :)

wmaraci
reklam

Trablus Trablus Başarı = Doğru Strateji Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Analist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 28 / 59
  • Ticaret 7, (%100)
Ben şahsen reklam süresinin uzaltılmasından yana değilim. Uzatmak bana gore sadece erisimi dusurmekte. Bu nedenle yabanci reklam verenler genelikle gunu gunune reklam verirler gunluk 5 dolar vererek net gunluk erişim elde etmeye calişirlar.

www.hizlikazanc.org

SEODEM SEODEM SEO Destek Merkezi Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 271
  • Beğeniler 32 / 44
  • Ticaret 8, (%100)
aynı hesaba etkileşime girene kadar gösterir tabiki

maxlpol maxlpol Sosyal Medya Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 395
  • Beğeniler 31 / 77
  • Ticaret 9, (%100)
Sayfa zaten kendisi 1k beğeni ve 10-15k erişim alıyordu. Hedef kitleyi yaklaşık 20 reklam sonra oturttum. Özel hedef kitlesi vardı.

"2 bin takipçisi olan bir sayfadan 43 TL'lik bir reklam verilse gerçekten çok ilgi çekse 361 bin erişim sağlayabilir mi?"

2 bin takipçisi olan sayfada o kadar erişim sağlayamaz diyemem. Çünkü bu etkileşim oranına bağlı. Denenebilir.

Blogum'da bugünlerde bununla ilgili detaylı bir yazı yazacağım. Buradan da paylaşırım.

Muhammedchan
Fikiriscisi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al