wmaraci reklam

Bu makine nasıl sizce: Sony DSC-HX300

18 Mesajlar 2.930 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Sizin için 18-55mm lens ilk aşamada yeterli olur, şunu da belirtmekte fayda var, ileride eğer fotoğrafçılığa gerçekten merak salarsanız ve bu işe bağlanırsanız bu lens size yetmeyecektir ve farklı lens arayışlarına gireceksinizdir. Nikon'un lens fiyatları Canon lenslerine göre daha pahalıdır. Profesyonel makinelerde lenslerin önemi çok büyüktür, o yüzden gövde alırken bunu da göz önünde bulundurun.

Örneğin iki eşdeğer lens:

http://fotografium.com/lensler/dslr-lensler/nikon-50mm-f1-8g-lens/#.VH90hDGsW3Q
http://fotografium.com/lensler/dslr-lensler/canon-ef-50mm-f-1-8-ii-lens/#.VH90dzGsW3Q

Diyeceğim bütçe az bir bütçe değil, bu kadar bütçe ile kesinlikle profesyonel bir fotoğraf makinesi almanızı öneririm ama paranızı harcamadan önce çok geniş çaplı bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

wmaraci
reklam

ismailweb ismailweb Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 4 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

cgrclk adlı üyeden alıntı

Sizin için 18-55mm lens ilk aşamada yeterli olur, şunu da belirtmekte fayda var, ileride eğer fotoğrafçılığa gerçekten merak salarsanız ve bu işe bağlanırsanız bu lens size yetmeyecektir ve farklı lens arayışlarına gireceksinizdir. Nikon'un lens fiyatları Canon lenslerine göre daha pahalıdır. Profesyonel makinelerde lenslerin önemi çok büyüktür, o yüzden gövde alırken bunu da göz önünde bulundurun.

Örneğin iki eşdeğer lens:

http://fotografium.com/lensler/dslr-lensler/nikon-50mm-f1-8g-lens/#.VH90hDGsW3Q
http://fotografium.com/lensler/dslr-lensler/canon-ef-50mm-f-1-8-ii-lens/#.VH90dzGsW3Q

Diyeceğim bütçe az bir bütçe değil, bu kadar bütçe ile kesinlikle profesyonel bir fotoğraf makinesi almanızı öneririm ama paranızı harcamadan önce çok geniş çaplı bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

aslında macro çekime çok büyük ilgim varda onlarda çok pahalı, sizin verdiğiniz örnekte 500 tl fark oynuyor canon kötümü peki ?

size yol gösterebilirler fakat yalnız yürümek zorundasınız !

• Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Canon kötü değil neden kötü olsun? Bütçenize uygun Canon gövde makineler de bulabilirsiniz. Benim verdiğim örnekteki fiyat farkı en yüksek olanlarından ama 200-300 tl gibi farklar oluşabiliyor.

Makro çekim ayrı bir boyut, makro lensler çok pahalı lensler maalesef.

Ronins Ronins Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 442
  • Beğeniler 30 / 74
  • Ticaret 0, (%0)
Video çözünürlüğü biraz düşük ama fotoğraf için çok ideal prof bir makina.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)

Canon kötü değil neden kötü olsun? Bütçenize uygun Canon gövde makineler de bulabilirsiniz. Benim verdiğim örnekteki fiyat farkı en yüksek olanlarından ama 200-300 tl gibi farklar oluşabiliyor.

Makro çekim ayrı bir boyut, makro lensler çok pahalı lensler maalesef.

İşi bilenine sormak herzaman kazandırır, ayrı bir konu açmayım bende sizden fikir alayım izninizle. 1500 Lira gibi bir bütçe ile profesyonel makine olarak bana öneriniz ne olur hocam.

Teşekkürler

• Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)

AKDNZ adlı üyeden alıntı

İşi bilenine sormak herzaman kazandırır, ayrı bir konu açmayım bende sizden fikir alayım izninizle. 1500 Lira gibi bir bütçe ile profesyonel makine olarak bana öneriniz ne olur hocam.

Teşekkürler

Biraz daha fazla bir fiyata Nikon D5200 18-105mm lens kit aldım ben yurtdışından. Lens konusunu dikkate alarak belirttiğiniz bütçe ile Canon EOS 650D alabilirsiniz, ileride lens fiyatları da uygun olduğu için rahat edersiniz diye düşünüyorum.

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)

Biraz daha fazla bir fiyata Nikon D5200 18-105mm lens kit aldım ben yurtdışından. Lens konusunu dikkate alarak belirttiğiniz bütçe ile Canon EOS 650D alabilirsiniz, ileride lens fiyatları da uygun olduğu için rahat edersiniz diye düşünüyorum.

Sizin aldığınız ürünün fiyatı nedir yani hangi ülkeden aldınız ve nekadara geldi? Teşekkürler.

• Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)

AKDNZ adlı üyeden alıntı

Sizin aldığınız ürünün fiyatı nedir yani hangi ülkeden aldınız ve nekadara geldi? Teşekkürler.

PM gönderdim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al