wmaraci reklam

Canon 600D Makineme Mikrofon aldım ama..

7 Mesajlar 3.655 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

tahatr tahatr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İş Platformu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 823
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 37, (%97)
Merhaba arkadaşlar elle tutulan mikrofon alacaktım ama jakı 5 mm olması gerekiyormuş alacağım mikrofon öncelikle şuydu daha sonra bu uyumlu olur dediler bende bunu aldım sizce bir sıkıntı çıkarmı ?

wmaraci
reklam

BRKNCPN BRKNCPN ucakteknolojisi.org Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 279
  • Beğeniler 69 / 53
  • Ticaret 4, (%100)
Çıkarmaz daha bile uyumlu bir şey almışsın hayırlı olsun, bende 700d aldım daha yeni :)

• Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İş Platformu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 823
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 37, (%97)

eLcy00 adlı üyeden alıntı

Çıkarmaz daha bile uyumlu bir şey almışsın hayırlı olsun, bende 700d aldım daha yeni :)

Harikasın hocam :) İnşallah sıkıntı çıkmaz

demirkurt94 demirkurt94 www.BizimSMS.Mobi Kullanıcı
  • Üyelik 23.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bizim SMS
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 133 / 143
  • Ticaret 114, (%99)
el mikrofonu lazımsa şayet.

roportaj için lazım oldu. normal mikrofon aldık. 3,5mm jack alıp kalın ucun yerine lehim yaptırdık. Şu an normal çalışıyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İş Platformu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 823
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 37, (%97)

demirkurt94 adlı üyeden alıntı

el mikrofonu lazımsa şayet.

roportaj için lazım oldu. normal mikrofon aldık. 3,5mm jack alıp kalın ucun yerine lehim yaptırdık. Şu an normal çalışıyor.

http://www.n11.com/mic-01-kamera-mikrofonu-P58545441 bunda sıkıntı olmaz demi hocam

naboocreative naboocreative WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek grafik tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 4 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Bana göre de en sağlıklı seçimi yapmışsınız. Tabii bunu ilk fotoğraftaki mikrofonu baz alarak söylüyorum. Tek sıkıntı yaşayabileceğiniz konu ise yeni takılan jack ile ilgili olabilir. Orjinal jack olmadığı ve sonradan lehimlenip kapağı kapatılan jack kullanıldı ise zamanla lehimlendiği yerden kablo zedelenebilir ya da kopabilir. En sağlıklısı bu tip bir jack lehimlendikten sonra kapağın içerisine silikon basmak olur. Ben bu gibi bir durumda böyle yapıyorum. Tabii bunu herkes yapmayabilir, biraz daha fazla uğraşmış olacağı için. Ya da en sağlıklısı üzerinde hazır presli jack bulunan bir mikrofon kablosunu direkt olarak mikrofona takmak olur. Bunun dışında bir sıkıntı yaşamazsınız tahmin ediyorum.

ashg ashg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Sinemacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 29 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Bence bu markalar yerine (bunların çoğu Çin malı oluyor) Rode'nun mikrofonlarından alabilirsiniz. Öncesinde test etmek isterseniz yardımcı olabilirim. Jack'la ilgili sorun yaşamazsınız. Ayrıca garantili ürünler. PM atabilirsiniz.

Örnek Modeller:

Rode VideoMic Shotgun Mikrofon http://filmekipmanlari.com/kiralik-hdslr-mikrofon/

Rode VideoMic Pro Compact Shotgun Mikrofon http://filmekipmanlari.com/kiralik-kompakt-shotgun-mikrofon/

Rode VideoMic Stereo Pro Mikrofon (Bu daha çok ) http://filmekipmanlari.com/kiralik-video-mikrofon/

Bir de belki sizin işinize daha çok yarayacak olan örnek verdiğiniz mikrofona benzeyen bir model daha var. Diğer mikrofonlar besleme istemekte yani içinde 9V pillerle çalışmaktadır.
Türkiye satış fiyatı 99 USD + KDV ama indirimli olarak tedarik edebilirim isterseniz.

sesekipmanlari.tv
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al