wmaraci reklam

Düğün çekimi için Önerebileceğiniz Sony makineler?

16 Mesajlar 3.015 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Jelibon Jelibon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Php Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 16 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam olayın sırrı lenste bitiyor tamamen 500px'te 550d ile çekilen ne fotoğraflar var.
Evet hocam kullanabilirsiniz, googleye sony a6000 canon bayonet diye yazarsanız çıkacaktır.
gokenim

kişi bu mesajı beğendi.

https://github.com/ahevr
wmaraci
reklam

gokenim gokenim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğraf, Grafik, Radyoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
yardımlarınız için sağolun hocam :) Jelibon

Selamunaleyküm.

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Önceki yorumlar yardımcı olmuştur ama ben birkaç şey daha eklemek istiyorum; bence aynasız fotoğraf makinelerine yönelmelisiniz. Aynasızlar biraz daha yeni teknoloji olduğu için ilerleyen zamanlarda satmak istediginizde de elden çabuk çıkarırsınız. Ayrıca shutter sayısı problemi olmaması da elden çabuk çıkmasına bir artı daha ekler.

Bana sorarsan, sana lazım olan tek şey, birazda profesyonel olması açısından tam kare sensörlü bir makine. Sony a6000 falan biraz zayıf kalır yapacağın işin yanında. Ki sony a6000'in günlük kullanım için bile ciddi eksileri var.

Aynı segment ürünler için markadan markaya değişen görüntü kalitesini kendine çok dert etme bence. Çünkü aradaki farklar (lens etkilerinin dışında) çok da öyle makro düzeyde değiller. Ki zaten çektiğin her kareyi düzenlemek zorunda kalacaksın. Raw çekim yapıp lightroom kullanmasını öğrenmek daha önemli.

• Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
CivanDemir peki Sony a7 fullframe mi? Sahibindende bulmuştum 2900TL'ye ama almadım hala ilanda bekliyor hatta. Onların da lensleri biraz pahalı.

Canon 70D var mesela bunlar ucuz ama sanırım fullframe değil almak mantıksız.

Lightroom photoshop bilgim var (en azından instagramda cidden bu işi yapıp para kazanan birçoğundan çok)

Selamunaleyküm.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
A7 full frame, evet. Dediğin gibi Sony'nin lensleri biraz pahalı ve 2.elini bulmak da biraz zahmetli olabilir. O konuda canon iyidir. Hem lens çeşitliliği olsun, hem fiyat olarak diğer markalara göre ucuz olması olsun ve hem de 2.elini bulması kolay.

Crop sensör almak mantıksız değil aslında. Gayette alınır ama hani ben yapacağınız işi biraz üst düzey yapacağınızı düşünerek full frame önerdim.

Ayrıca full framelilerin lensleri pahalıdır. Crop sensörun de işine gelebilecek çok tarafı var yani. Biraz senin kararına kalmış bir şey bu.

• Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
Ben direkt full frame istiyorum o yüzden canon 5dm 2 şuan alabileceğim tek ürün gibi görünüyor o da 2. el. Az kullanılmış shutter'ı 50K'yı geçmemiş fırsat ürünü bakıyorum. Bulabilirsem inşallah alıcam. Bir tane de sigma 85mm ve 24-70 yada 24-105 ayarlayabilirsem tadından yenmeyecek :)
CivanDemir

kişi bu mesajı beğendi.

Selamunaleyküm.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al