wmaraci reklam

Fotograf makinası tavsiyeleriniz.?

15 Mesajlar 2.878 Okunma
wmaraci reklam

estegk estegk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 16 / 43
  • Ticaret 3, (%100)
Merhabalar,
Ben fotoğraf makinası almak istiyorum ancak makinalar hakkında çok fazla bilgim yok. Amatör olarak çekimler yapacağım ( aile albümünde olabilecek fotoğraflar, kendi fotoğraflarım vs ). Bu yüzden çok pahalı bir şey almak istemiyorum. Biraz arastırma yaptım profesyonel makinalarin sıfırı bin liradan başlıyor. Kompakt makinalarin ise performanslarının iyi olmadığını okudum, dslrye oranla . bu yüzden sizden fikir almak istedim. 500 - 600 lira civarı ikinci el DSLR bulabilir miyim yada bulsam bile ikinci el makina alınır mı. Yada bu fiyatlara kompakt makinalardan iyi performans alabilirmiyim ?

Bu arada konuyu sanırım yanlış yere açmışım, moderatörler taşıyabilir mi zahmet olmazsa?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

• Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 16 / 43
  • Ticaret 3, (%100)

Hocam öncelikle tebrik ederim resimler çok güzel özellikle bitki resimlerine bayıldım.

Kompakt bi makina sanırım, obje netleme gibi işlemleri kendi otomatik mi yapıyor.? Ve video çekimi nasıl ?

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)

estegk adlı üyeden alıntı

Hocam öncelikle tebrik ederim resimler çok güzel özellikle bitki resimlerine bayıldım.

Kompakt bi makina sanırım, obje netleme gibi işlemleri kendi otomatik mi yapıyor.? Ve video çekimi nasıl ?

Evet kompakt küçük bir alet netlemeyi otomatik yapıyor.Video çekimi 720p ama fena değil zaten ben videosu için değil resim çekimi için aldım.

wmaraci

Ubeyd Ubeyd ubeyd değil ubeydullah Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Blog yazarı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 24 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
çekim sayısı 5K üstü olmayan ikinci el bir DSLR makine aramalısın bence sahibinden veya gittigidiyordan.. hoş makineler bulabilirsin ve ilerde farklı kareler de yakalamak istersen daha sağlıklı olur

Bir Kişisel Blog Yazarı: adamkarga.net

• Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 16 / 43
  • Ticaret 3, (%100)

Ubeyd adlı üyeden alıntı

çekim sayısı 5K üstü olmayan ikinci el bir DSLR makine aramalısın bence sahibinden veya gittigidiyordan.. hoş makineler bulabilirsin ve ilerde farklı kareler de yakalamak istersen daha sağlıklı olur

Çekim sayısı makinanın performansını etkiliyor mu ki .?

asoza asoza WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 56 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Perde ömrü var sanıyorum. 100 .. 150 bin gibi.. Rakamlar fikir vermek için yaklaşık atmasyon.. bir araştırın..
Siz profesyonel değil de giriş seviyesinden makineler arıyorsunuz.
Bütçenizi artırmanız gerektiğini düşünüyorum.

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam benim tavsiyem yeni başlayacaksan kesinlikle body'e para verme normal standart bir dslr gövde al 10-12 mp lik kalan parayla (biraz da para koyman gerekebilir) objektif al tripod al filtre, kitap vs. al kendini geliştir. Çekim sayısı shutter denilen kavramdır. Kesinlikle çok önemlidir. Makinanın ömrüdür diyebiliriz. Yukarıda denildiği gibi 5K bile fazla ama geçmese iyidir. Ama bu saydıklarımı dediğin paraya çıkarmak biraz zor. O sebeple parça parça alıp kendini geliştirdikten sonra daha üst bir sınıf makina alabilirsin. Ya da o paraya SLR alıp sadece çekim tekniklerine ışığa vs. yoğunlaşabilirsin. Scott Kelby diye meşhur bir fotoğrafçının çok satan kitabı vardı zamanında okumuştum iş görür bir kitaptı espirili falan onu okuyarak başlayabilirsin.

• Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 16 / 43
  • Ticaret 3, (%100)

asoza adlı üyeden alıntı

Perde ömrü var sanıyorum. 100 .. 150 bin gibi.. Rakamlar fikir vermek için yaklaşık atmasyon.. bir araştırın..
Siz profesyonel değil de giriş seviyesinden makineler arıyorsunuz.
Bütçenizi artırmanız gerektiğini düşünüyorum.

erekaone adlı üyeden alıntı

Hocam benim tavsiyem yeni başlayacaksan kesinlikle body'e para verme normal standart bir dslr gövde al 10-12 mp lik kalan parayla (biraz da para koyman gerekebilir) objektif al tripod al filtre, kitap vs. al kendini geliştir. Çekim sayısı shutter denilen kavramdır. Kesinlikle çok önemlidir. Makinanın ömrüdür diyebiliriz. Yukarıda denildiği gibi 5K bile fazla ama geçmese iyidir. Ama bu saydıklarımı dediğin paraya çıkarmak biraz zor. O sebeple parça parça alıp kendini geliştirdikten sonra daha üst bir sınıf makina alabilirsin. Ya da o paraya SLR alıp sadece çekim tekniklerine ışığa vs. yoğunlaşabilirsin. Scott Kelby diye meşhur bir fotoğrafçının çok satan kitabı vardı zamanında okumuştum iş görür bir kitaptı espirili falan onu okuyarak başlayabilirsin.

Anladım. Biraz daha araştırma yapıp öyle alayım o zaman.
ozturkmtn

kişi bu mesajı beğendi.

33tr33 33tr33 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek banka
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
yeni başlıyan için ortlama makine fiyatları ne kadar acaba.yada şurda şu fiyata uygun var diyebileceğiniz bir yer varmı?*

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al