wmaraci reklam

Sizce fotoğrafçılık yapmalı mıyım?

16 Mesajlar 2.971 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

zeytin8899 zeytin8899 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Rize
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 1015
  • Beğeniler 60 / 212
  • Ticaret 16, (%100)
Dügün yapanlar bilir 1500 tl verdim dış çekime ve size şunu diyim gün ve gün dış çekim ,iç çekim , video hazırlama dronla, kına çekimi kız kuaförden itibaren falan acayip şeyler çıkıyor günden güne ve çok pahalı işler. Bu yüzden fptorafçılık dügün sektöründen kazandıran bir iş ve kolay kolayda bitecek gibi degil sadece daha eklemeler geliyor artık video falanda hazırlanıyor.
NETEOR gokenim

kişi bu mesajı beğendi.

https://discord.gg/S6mByw8
wmaraci
reklam

taskirancemal taskirancemal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Fotoğrafçılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 123 / 60
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam para kazanmak istiyorsan düğün fotoğrafçılığı yapacaksın başka türlü başlangıçta para kazanmak biraz zor. Hani "ben reklam fotoğrafçılığı veya sosyal medya fotoğrafçılığı yapmak istiyorum" diyorsan para kazanmak sıkıntı oluyor. Ben 1 seneye yakın düğün fotoğrafçılığı yaptım güzel para kazandım ama fotoğrafçılıktan soğudum...
gokenim

kişi bu mesajı beğendi.

Youtube Kanalım http://youtube.com/c/cemaltaskiran

Mask Mask Mazeretsiz Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** C**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 1 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
5 yıldır aktif olarak düğün fotoğrafçılığı yapıyorum, bu işin her türlü zorluğunu öğrenmiş biri olarak söylüyorum,

Yeri gelecek seni insan yerine koymayacaklar,
Makinene toz kaçacak, su dökülecek, insanlar çarpacak,
Az fotoğraf çektiğinde hep bir şey derler mi acaba? düşüncesiyle kafanı yoracaksın,
Tanımadığın biriyse, hele ki somurtan insanlar topluluğuna denk geldiysen iletişim kurmaya çekineceksin,
Hiçbir zaman düğün çalgıcıları kadar değer görmeyeceksin,
Hafta sonu 2 gün full+full çekim yapıyorsan o 2 gün geçmek bilmeyecek, zehir gibi olacak.

Ama işin sonunda alacağın parayı, kimse 2 günde kazanamıyor, o yüzden yüzün gülecek. Fotoğraf çekmek senin için hobiyse, yukarıda anlattıklarım sana biraz daha hafif gelebilir :)

Ben sadece dış çekim yapmayı düşünüyorum diyorsan, o iş biraz zor. Çünkü düğün sahipleri genellikle tüm düğün için 1 fotoğrafçı ayarlamak istiyorlar.

Bu yüzden ben fotoğrafçılığa geçmişte kalan mesleklerle geleceğin mesleklerin arasında kalmış bir meslek olarak görüyorum. Eskinin ameleliği var ama kullandığın makineler ve kazandığın para tam günümüz işi.

Ayrıca unutma, özünde fotoğrafçılık esnaflıktır, bu yüzden hop ben kamerayı aldım dükkanı açtım diyerek para kazanamazsın. Kendini tanıtman gerek ve bu kısa bir süreç değil.

Ekleme: Yorumları okudum da, fotoğrafçılık bitecek falan denmiş. Kardeşim, haftada 7 gün var, 4 günü sabah 9 gece 1 full çalışıyorum. Memlekette düğün, sünnet, eğlence mi biter ki fotoğrafçılık bitsin. Buraya da yazıyorum, gün gelir doktorluk biter, eğlence sektörüyle alakası olan (fotoğrafçılık gibi) hiçbir şey bitmez.

Umarım yararlı olmuştur :)

gokenim gokenim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğraf, Grafik, Radyoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)

Mask adlı üyeden alıntı

5 yıldır aktif olarak düğün fotoğrafçılığı yapıyorum, bu işin her türlü zorluğunu öğrenmiş biri olarak söylüyorum,

Yeri gelecek seni insan yerine koymayacaklar,
Makinene toz kaçacak, su dökülecek, insanlar çarpacak,
Az fotoğraf çektiğinde hep bir şey derler mi acaba? düşüncesiyle kafanı yoracaksın,
Tanımadığın biriyse, hele ki somurtan insanlar topluluğuna denk geldiysen iletişim kurmaya çekineceksin,
Hiçbir zaman düğün çalgıcıları kadar değer görmeyeceksin,
Hafta sonu 2 gün full+full çekim yapıyorsan o 2 gün geçmek bilmeyecek, zehir gibi olacak.

Ama işin sonunda alacağın parayı, kimse 2 günde kazanamıyor, o yüzden yüzün gülecek. Fotoğraf çekmek senin için hobiyse, yukarıda anlattıklarım sana biraz daha hafif gelebilir :)

Ben sadece dış çekim yapmayı düşünüyorum diyorsan, o iş biraz zor. Çünkü düğün sahipleri genellikle tüm düğün için 1 fotoğrafçı ayarlamak istiyorlar.

Bu yüzden ben fotoğrafçılığa geçmişte kalan mesleklerle geleceğin mesleklerin arasında kalmış bir meslek olarak görüyorum. Eskinin ameleliği var ama kullandığın makineler ve kazandığın para tam günümüz işi.

Ayrıca unutma, özünde fotoğrafçılık esnaflıktır, bu yüzden hop ben kamerayı aldım dükkanı açtım diyerek para kazanamazsın. Kendini tanıtman gerek ve bu kısa bir süreç değil.

Ekleme: Yorumları okudum da, fotoğrafçılık bitecek falan denmiş. Kardeşim, haftada 7 gün var, 4 günü sabah 9 gece 1 full çalışıyorum. Memlekette düğün, sünnet, eğlence mi biter ki fotoğrafçılık bitsin. Buraya da yazıyorum, gün gelir doktorluk biter, eğlence sektörüyle alakası olan (fotoğrafçılık gibi) hiçbir şey bitmez.

Umarım yararlı olmuştur :)

hocam güzel yorumunuz için teşekkür ederim

Ben de 2013 senesinde 1 sene boyunca stüdyo fotoğrafçılığı yaptım bulunduğum ilçenin en işlek yeriydi yani merkeziydi ve 2 büyük fotoğrafçısından birisiydi.

Gerçekten çok yoğun geçiyordu dış çekim yoktu bizde cmts pazar stüdyoya düğün çekimine gelirlerdi. Ben onları çekmezdim ama rötüş ve fonlama vs yapardım yani.

Normal bir işte çalışıp haftasonları dış çekim yapayım diyorum ek gelir hesabına sadece. Dükkan açmak zaten biraz sıkıntılı olabilir ama belli de olmaz tabi iyi paralar da dönebiliyor iyi çalışılırsa.

Size birkaç örnek göstereyim yorumunuzu alayım DM atıyorum :)

Selamunaleyküm.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Ölü bir meslek sadece yabancı ülkelerde para çok.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

drake drake WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 31 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Ablam düğün fotoğrafçısı yaptı. Günlük fotoğraf çekimleri dudak uçuklatan fiyata. Düğün ve nişan fotoğrafçılığında hala para var.
gokenim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al