wmaraci reklam

Stock Fotoğrafçılık Hakkında Yardım İstiyorum

5 Mesajlar 988 Okunma
wmaraci reklam

murathankucuker murathankucuker WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Anestezi Teknikeri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese merhaba öncelikle. Bu işi ek kazanç adı altında yapmayı düşünüyorum. Epey araştırma yaptım fakat muazzam bilgiler malesef edinemedim. Kendi çabalarımla bir şeyler çekip shutterstock'a kayıt olup atmaya çalışıyorum. Kameram derseniz malesef yok. Telefon kameramla çekiyorum. (iphone 5) Şuana kadar 3 adet yemek fotoğrafı çektim. Bunların arka fonunu beyaz A3 Kağıdıyla kapladım. Düz bir zemin üzerinde tabağın içinde net olmasıyla birlikte çektim ve siteye kayıt olmayla beraber yolladım. Bana tavsiyeleriniz nelerdir? Bu arada söylemek gerekirse şuan için bir kamera almamın mümkünatı yok. Sadece daha kaliyeli veya stock fotoğrafçlılık ile alakalı fotoğrafları nasıl çekmeliyim, ne üzerinde çekmeyeliyim veya stock fotoğrafaçılıkta hangi kategori içerisinde olmalıyım (yemek,ofis,şehir v.b)? Bunlara cevap verirseniz çok sevinirim. Hepinize iyi forumlar.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Yaklaşık bir sene önce bu konuda çok fazla araştırma yapmıştım. Şuan para kazanan çoğu fotoğrafcı artık bunun.cok zor olduğunu söylemişti. Profesyonel çekimler yapıp yükledim ama satin alan ne yazık ki olmadı çünkü bu işte ne kadar eskiyseniz ve satis adetiniz yuksekse siz ust siralarda yer alıyorsunuz. Yine de emek vereceğim derseniz profesyonel bir makineniz olmadığı için detay içeren fotoğraflar çekmemenizi öneririm.

Sercans Sercans www.sercansevincer.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Wordpress Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 100 / 63
  • Ticaret 0, (%0)
Bu işte cidden para var mı? Hep merak etmişimdir. Çünkü insanlar işlerine yarayabileceği fotoğrafları bir şekilde bulabiliyor. Neden bir fotoğraf için para vereyim düşüncesinde olan çok insan gördüm. Büyük firmalar çoğu şeyi kendi arşivlerinden çıkarabiliyor. Bunların haricin de kendileri yapabiliyor?

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
Sercans Telif hakkını önemsemeyenler ve önüne gelen videoyu, görseli, sesi kullananlar muhakkak bir sıkıntıyla karşılaşır. Sadece Shutterstock tek başına 500 milyon dolar ödeme yapmakta katılımcılara. Anlayacağınız para var ve gün geçtikçe pazar büyümekte.
Sercans

kişi bu mesajı beğendi.

technovenue.com
wmaraci

taskirancemal taskirancemal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Fotoğrafçılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 123 / 60
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba ben de bu işe yeni başladım 1 aydır yapıyorum. Tecrübelerimi anlattığım bir YouTube kanalı kurdum. Dün ilk videomu yükledim. Bir göz at istersen belki yardımcı olacak bir şeyler çıkar.

https://youtu.be/gMEi7F0gzuY
Sercans

kişi bu mesajı beğendi.

Youtube Kanalım http://youtube.com/c/cemaltaskiran
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al