wmaraci reklam

Web Sitenize Push Bildirimi Eklenir

24 Mesajlar 4.778 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

NeoEkonomi NeoEkonomi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)

Herkese merhaba,

Google ve modern tarayıcılar yeni özellikler sunarak web sitelerinin push notifications yani anlık bildirim göndermesine olanak tanımaktadır. Daha önce mobil uygulamaların cep telefonlarında kullandığı bu yöntemin masaüstü bilgisayarların da gelmiş olması, takipçilerinize daha hızlı ulaşmada harika bir araç durumunda. Böylece sizi takip eden ziyaretçilerinize doğrudan tarayıcı üzerinden bildirim göndererek sitelerinize ziyaretçi çekebilirsiniz.

Nasıl Çalışıyor?

Öncellikle sistem tamamen Google Developers üzerinden bulut mesajlaşma servisi kullanarak, alınan API ile 3.bir aracı web sitesi üzerinden bir gerçekleşerek, bildirimler gönderilebiliyor. Bu sayede Chrome, Safari, Yandex Borswer, Firefox tarayıcılarına sağ alt köşede çıkacak şekilde bildirimler gönderebilirsiniz. Göstereceğim web sitesine giriş yaparak sınırsız sayıda bildirim gönderebilirsiniz.

Destekleyen Cihazlar

Chrome: Windows, Android, Mac OS X, ve Linux.

Safari: Mac OS X.

Firefox: Firefox bazı tarayıcılarda çalışıyor MAC gibi bazılarında çalışmıyor.

Ne Yapıyorum?

Bunu baştan belirtmek isterim, ben kod yazmıyorum, ben uygulama satmıyorum, ben yeni bir şey üretmiyorum. Peki ne yapıyorum; Zaten mevcut olan bir özelliği, Google ve bir site üzerinden ücretsiz sunulan bu özelliği sitenize entegre edip bu özelliği ekliyorum. Yani bilmeyenler için yapılması zor olan bir şeyi yapıyorum.
Nasıl Yapılacak?
-Kurulum için bana site bilgilerniz ve Google hesabınızın bilgilerini vererek sizin için yapabilirim.
-Kurulum için TeamWiever uygulaması ile bilgisayarınıza bağlanıp sizin kontrolünüzde yapıyor, gösteriyorum. Böylece başka websitelerinize de kendiniz bu özelliği ekleyebilirsiniz.

Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Açıkça işi öğrenene kadar baya uğraştım ama şimdi pratik bir şekilde maksimum 30 Dakika içerisinde kurulum tamamlanıyor.
Kimler bu özelliği kullanabilir?
Bu özelliği tüm websiteleri kullanabilir. Sitenize giren ziyaretçiye daha sonra yeni bir içerik eklediğinizde bilgi vermek için, sitenize tekrar girmesini sağlamak kullanabilirsiniz. Özellikle filim siteleri yeni bir filim eklendiğinde daha önce sitenize uğramış ve sitenizin bildirimlerine izin vermiş ziyaretçileri yeni filimlerden haberdar edebilirsiniz.
Not: Şu anda sadece deskop tarayıcılar üzerinden, chrome, yandex broswer, firefox, safari üzerinden wordpress altyapısına sahip sitelere kurulum yapıyorum. Android ve IOS bildirimleri öğrenme aşamasındayım.

Örnek

Örnek görmek isteyenler benim websitemi ziyaret ederek çalışma şeklini görebilirler.

Kaç kişiye, Ne kadar bildirim gönderebilirim?

-Sınırsız abone toplayabilme,
-Sınırsız bildirim gönderebilme,

Google developers ve kullandığım aracı websitesi tamamen ücretsizdir. Firma ile iletişim kurup ne kadar süre daha ücretsiz kalacağını sordum ve Ömür Boyu Ücretsiz kullanılabileceğini belirttiler. Ancak Google, kullandığım websitesi ya da Tarayıcılardan herhangi biri bu özelliği sonlandırır ve benden kaynaklı olmayan bir nedenlerle hizmet sonlanırsa yapabileceğim bir şey maalesef yok. Ancak bu özellik henüz yeni geldi ve bir çok dev firma şimdiden kullanmaya başladılar.

İstatistikleri İzleme

Websitesi üzerinden kaç kişi abone olmuş, bildirimlerinizi kaç kişi görmüş, kaç kişi tıklamış gibi istatistikleri görebilirsiniz. İsterseniz bit.ly gibi bir uygulama kullanarak da bildirimlerin size geri dönüşünü izleyebilirsiniz.

Ücretlendirme

Bu işlem için talep ettiğim ücret 20 TL ‘dir. Daha önce de dediğim gibi sadece kurulumu gerçekleştirip, nasıl bildirim gönderebileceğinizi gösteriyorum. Özellikle İngilizcesi olmayanlar için de daha sonra elimden gelen yardımı göstereceğimi de taahhüt ederim.
Ödemi yöntemi İBAN Transfer ve Paypal şeklindedir.

Önemli Not: Tıpkı Mobil bildirimler gibi bu sistem için de takipçilerinizin sitenizin bildirim göndermesine izin vermesi gerekiyor. Yani her sitenize girene daha sonra bildirim gönderemezsiniz. Ayrıca web sitenizin bu şekilde bildirim gözükecek şekilde bildirim izni alması için https şeklinde bir url yapısı olması gerekiyor. SSL Sertifikasına sahip olmayan siteler açılan bir popup yardımı ile bildirim izni almaktadır.
Sygl.

Referans Yorumları

Tam istediğim gibi oldu. Arkadaş da sağolsun detaylı bir şekilde anlattı. Ziyaretçilerin isteğine bağlı bir uygulama olduğu için ilgili ziyaretçileri sürekli siteye çekmek için ideal. Herkese tavsiye ederim...

Kendim yapmayı denesem baya zamanımı alırdı ama bu arkadaş hemen yapıverdi teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
OneSignal mi kullanıyorsunuz yoksa ücretli olanlardan bir tanesimi

• Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

OneSignal mi kullanıyorsunuz yoksa ücretli olanlardan bir tanesimi

Üzgünüm hangi siteyi kullandığımı sadece iş yaptıranlarla paylaşabilirim.
Ancak kullandığım sistem tamemen ücretsizdir.
Mrtcn

kişi bu mesajı beğendi.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
İlk kez giriş yapan biri, gelen uyarıya İZİN VER dedikten sonra çıkış yapsa bile tarayıcısı aracılıgı ile mi gidiyor bildirim?
Tarayıcı farkediyor mu?
Eğer çerezlerini ve tarayıcı geçmişini tamamen temizlerse daha sonra siteye girdiginde yine izin verilmesi gerekiyor mu?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)
UNKEF eğer izin verirse sitenizden çıkış yapsa bile bildirimi alır. Eğer tarayıcı kapalıysa bildirim tarayıcıyı açtığında gider. Bu çerezlerle ya da geçmişle alakalı değildir. Özellikle kapatması için tarayıcı ayarlarına gidip bildirimlerden kapatması gerekir. Tarayıcı geçmişi bir etki etmez.

Chrome, Yandex, Safari, Firefox gibi modern tarayıcılar şu anda destekliyor. Deneyip test ettim.
UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Basitçe görmek için Web sitenize girdim ama izin vermem için bir uyarı gelmedi.

• Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)
UNKEF anasayfada kapalı. rast gele alt sayfalardan birine gidin lütfen.

• Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

NeoEkonomi adlı üyeden alıntı

UNKEF anasayfada kapalı. rast gele alt sayfalardan birine gidin lütfen.

Şuanda izinv verdim görebilir miyim nasıl işlediğini?

• Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)
UNKEF uygulama gönderdiğim bildirimdeki gibidir. sınırsız abone ve sınırsız bildirim hakkınız vardır.

tşk.

• Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

NeoEkonomi adlı üyeden alıntı

UNKEF uygulama gönderdiğim bildirimdeki gibidir. sınırsız abone ve sınırsız bildirim hakkınız vardır.

tşk.

Ben teşekkür ederim, güzel çalışıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al