wmaraci reklam

Uzaktan Uygulamalı Python/Django Kursu [Ücretli]

5 Mesajlar 1.313 Okunma
wmaraci reklam

Ertug Ertug WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım geliştiricisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 51 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar. Python/Django öğrenmek isteyip Türkçe kaynak azlığından, kaynak olsa da güncel olmamasından yakınan çok fazla insan olması üzerine zaten yapıyor olduğum işi biraz daha açığa çıkarmaya karar verdim. Uzun zamandır online kod editörleri üzerinden uzak çevremdeki insanlarla bilgilerimi paylaşıyorum. Düşündüm de böyle bir şey başlatırsam bu sayede Python bilip bu bilgilerini web alanında kullanmak isteyen İngilizce bilgileri az olan insanların önünü biraz da ben açmış olurum. Ders içeriklerinden bahsedeyim. Dersler sürekli örnek projeler kurma üzerinden ilerleyecek. Önce basit bir blog uygulaması, sonrasında Twitter'daki takip ve durum bildirme sisteminin bir klonunu yapacağız. Her adımı detaylıca chat bölümünden açıklayacağım ve sorunuz olduğunda cevaplayacağım. Bunları yaparken bir Django projesi takım çalışmasına uygun hale nasıl getirilir, local ve deploy ortamları nasıl hazırlanır gibi konulara da değineceğim.

Ücreti çok düşük tutmayı düşünüyorum. Eğer bir arkadaşınızla beraber ders almak isterseniz ücret değişmeyecek ve ücreti ikiye bölüp ödeyebileceksiniz. Fiyatı kurs piyasasından tepki görmemek için yayınlamayı düşünmüyorum. Detaylı bilgi isteyenler bana özel mesaj atabilirler. Ek olarak bu dersi alabilmeniz için gerekenler temel düzeyde Python bilgisi. Bunun için size harika bir Türkçe kaynak önerebilirim, resmi Python dökümantasyonunun çevirilerini barındırmaktadır: istihza.com ve tabii temel düzeyde HTML bilgisi.

Django ile ilgili iştah kabartacak bilgiler:

Python topluluğunda en yaygın kullanılan framework'tür. Instagram, Dropbox gibi siteler tarafından kullanılmaktadır. Veritabanı ile uğraşmanızı gerektirmez. SQL kodu yazmanızı gerektirmez. Sadece model tanımlarsınız, ardından veritabanınız ve admin paneliniz neredeyse hazırdır.
wild BrutalStar AKDNZ

kişi bu mesajı beğendi.

[freenodeIRC]
PHP = #laravelTurkiye
C++ = #qtTurkiye
Python = #pythonium
wmaraci
reklam

HiO HiO WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 97 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Çok iyi olmuş hocam python ile taban oluşturunca direk kapnızı çalacağım. Umarm çalışmalarınızdan vaz geçmezsiniz :)

• Üyelik 21.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 51 / 43
  • Ticaret 0, (%0)

HiO adlı üyeden alıntı

Çok iyi olmuş hocam python ile taban oluşturunca direk kapnızı çalacağım. Umarm çalışmalarınızdan vaz geçmezsiniz :)

Yorum icin tesekkurler. :) Eger herhangi bir OOP dili biliyorsaniz istihza.com'daki ilk birkac konuya bakmaniz bile yeterli olabilir.

Konu hala gunceldir arkadaslar. Detayli bilgi icin bana ozel mesaj atabilirsiniz.
HiO

kişi bu mesajı beğendi.

[freenodeIRC]
PHP = #laravelTurkiye
C++ = #qtTurkiye
Python = #pythonium

BrutalStar BrutalStar Yazılımcı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 697
  • Beğeniler 149 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel bir hizmet ve ilgi görmemesi çok garip.

BLOG | http://safkaninsan.blogspot.com/
wmaraci

• Üyelik 21.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 51 / 43
  • Ticaret 0, (%0)

BrutalStar adlı üyeden alıntı

Güzel bir hizmet ve ilgi görmemesi çok garip.

Maalesef. Sorun nerede, anlayamıyorum. İnsanlar Python/Django deneyimini mutlaka tatmalı. Bu framework ile bir proje geliştirdikten sonra PHP yazmak hiç çekilmiyor. Öyle kolay ve hızlı development sunuyor ki...
BrutalStar

kişi bu mesajı beğendi.

[freenodeIRC]
PHP = #laravelTurkiye
C++ = #qtTurkiye
Python = #pythonium
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al