freelance iş ilanları

Bütçeniz Nedir? - Teklifiniz Nedir? Sarmalı :)

6 Mesajlar 930 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Adeta ne vereyim abime tarzı son dönemlerde en çok güldüğüm ticaret içerikleri.

X kişisi işi ne kadar ucuza koparabilirim diye karşıdan fiyat teklifi ister;
Y kişi de maksimum gelir nasıl elde ederim diye nabız yoklayıp düşük rakam vermemek için bütçe sorar.

Bu mesajlar genellikle, siz teklifinizi sunun ben uygunsa dönerim ya da siz bütçenizi bildirin ben size ona göre fiyat vereyim şeklinde gider.

Final de genelde paraya ihtiyacı olan birinin piyasayı dibe çekecek bir teklif verip, iş verenin ucuza kapadığı için mutlu ayrıldığı; ertesi birkaç gün içinde de şikayet başlığı açıp işin istediği şekilde bitirilmediği yönünde olur :)

Alem forumuz yaa.
Kenpachi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

FVY FVY WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 42 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Zaten benim de şaşırdığım konulardan biri de son yazdığın kısım. O işi adamın istediği gibi yapamıyorsan bi defa ücret talebinde bulunmama işi alan. Yapamadım diyebilmeli. İşin ne olduğu iş alış verişinden önce kesin hatları ile konuşulmadan girişilmemeli.

2 gün önce bionlukta elemanın biriyle konuştum. Şöyle bi işim var yapabilir misin dedim. Bi onluk satın al bakayım dedi. Dedim ki ya yapamazsan?
Zaten incelemek için istiyorum yaptırmazsan çözüm yolu söylerim istediğine yaptırırsın dedi. Ben de dedim ki tamam o konuda sorun yok yaparsan hakkın neyse zaten veririm peki hiç bulamazsan sorunu ( daha önce 3 kişi daha baktı bulamadı çünkü) nolcak dedim. O zaman bende acayım bi profil her türlü işler hakkında inceleyip bulamadım deyip 10 TL alayım. Böyle saçmalık olmaz. Bilgileri vereyim bak bulursan sorunu söyle hakkını vereyim yap yani. Yok ben böyle çalışıyorum diyor :)

Diyeceğim o ki önceden herşeyi konuşun iş alışverişi sonra olsun

E6853 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
NK1864

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
FVY Gene BiOnluk gibi sistemlerde yanlış bilmiyorsan para havuzda kalıyor önce. Eğer sıkıntı yaşarsan site aracı oluyor.

Dün Şurada bir üye de benzer sıkıntısını bildirdi.

Şimdi bir tasarım yaptırıyorsun. Diyelim ki işi bilen bu 500 diyor. Adam da forumda o işi 50'ye yapıyorlar, bizi mi kazıklıyorsun diyor.

Logo tasarımı mesela ciddi bir iştir. Markanın direk müşteriyle olan yüzüdür. 5-10 TL'ye logo tasarlatıyor insanlar. Ondan sonra site nasıl dediklerinde logo olmamış deyince para verdik diyor :)

5 liralık maldan ne beklentin var ki zaten?

Herşeyi ucuza getirip de o işten kaliteli sonuç beklemek yanlış. Bizim forumlarda aracı sistemi olmadığı için en azından BiOnluk tarzı yerlerden bu tip alışverişleri yapmak daha mantıklı.

FVY FVY WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 42 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

NK1864 adlı üyeden alıntı

FVY Gene BiOnluk gibi sistemlerde yanlış bilmiyorsan para havuzda kalıyor önce. Eğer sıkıntı yaşarsan site aracı oluyor.

Dün Şurada bir üye de benzer sıkıntısını bildirdi.

Şimdi bir tasarım yaptırıyorsun. Diyelim ki işi bilen bu 500 diyor. Adam da forumda o işi 50'ye yapıyorlar, bizi mi kazıklıyorsun diyor.

Logo tasarımı mesela ciddi bir iştir. Markanın direk müşteriyle olan yüzüdür. 5-10 TL'ye logo tasarlatıyor insanlar. Ondan sonra site nasıl dediklerinde logo olmamış deyince para verdik diyor :)

5 liralık maldan ne beklentin var ki zaten?

Herşeyi ucuza getirip de o işten kaliteli sonuç beklemek yanlış. Bizim forumlarda aracı sistemi olmadığı için en azından BiOnluk tarzı yerlerden bu tip alışverişleri yapmak daha mantıklı.

Haklısın tabi ama demek istediğim adam hiç bişey yapmasa da para talep ediyor. Yani yani bakıp incelemeye 10 TL biçmiş direkt. Yaparsa zaten ayrıca alcak parasını.

E6853 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
NK1864

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Alakasız ama birşey de ben ekleyeyim konuya. Son zamanlarda da link olaylarında bi değişiklikler olmaya başladı.

Mesela normalde:

"Arkadaşlar sitede yazılar kaymış bi bakarmısınız ? Site linki:www.xxx " olur. Site linki verilir.

Ama şimdi bakıyorum:

" Full HD Filmleri Full Reklamsız Tam Ekran Takılmadan Türkçe Dublaj İzle sitemde menü çalışmıyor arkadaşlar. Lütfen biri yardımcı olsun" diye konular açılıyor :)

Full HD Filmleri Full Reklamsız Tam Ekran Takılmadan Türkçe Dublaj İzle link bu arada :)

Yeni bi taktik heralde.
sterk NK1864 FVY

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
PHPacemisi Sayende iyi güldüm hocam yaa. Bu iyiymiş :)
27207

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al