wmaraci reklam
lidertakipci

Dolandırılma Anılarımızı Paylaşalım :)

3 Mesajlar 556 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

LiDYASIZ LiDYASIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek learner
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 134 / 186
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar; hayatta dolandırılma diye bir şey var ve ne kadar dikkatli olursak olalım bazen basiretimiz bağlanıyor, iyi niyetimiz sömürülüyor ya da dikkatsizliğimizden faydalanılıyor ve başımıza istemediğimiz şeyler gelebiliyor. Burada başımıza gelen şeyleri paylaşırsak daha bilinçli oluruz ve birbirimize faydamız olur diye düşünüyorum. İlk olarak ben başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum. Umarım siz de varsa anılarınızı paylaşırsınız :)

Ben hep dolandırılmaktan çekiniyordum ve bunun sanal alemde gerçekleşeceğine inanıyordum. Kredi kartı bilgileri, kişisel bilgiler, sosyal medya hesapları ve benzeri bir yerden yaşayacağım bir **************lık olacak diye internette takılırken dikkatli olmaya çalışıyordum.

Bir kaç yıl önce başbakanlık bursunu çektim kredi kartımın asgari borcunu yatıracağım. Eyüp sultana gidenler bilir, İslambeye doğru çıkan ufak ama kalabalık bir cadde vardır. Ziraat bankasından aldım parayı çaprazındaki yapıkredi atmsine gittim. İşlem yapıyorum borç ödeme tuşuna bastım. Elimde iki tane 50 tl lik para var. Arkamdan 30-40 yaşında bir adam seslendi. "Birader ben de para bozduracaktım onları bana ver sana 100 tl vereyim dedi" ve elimdeki parayı alıp 100tl verdi. O an basiretim bağlandı sanki, noldu anlayamadım. Elimdeki parayla put gibi duruyorum atmden lütfen parayı deste halinde yatırın diye başlayan sesle irkildim hemen adamın verdiği parayı yatırdım ve kesin sahte para verdi diye içime korku düştü etrafa bakıyorum adam yok bir anda kayboldu, zaten kalabalık nere gitti bu adam kesin sahte para verdi böyle bir salaklığı nasıl yaptım diye içimden geçiriyorum gözlerim bir yandan atm'de, acaba parayı kabul edecek mi diye. Cüneyt Arkın'ın bir anda saçlarına ak düştüğü sahnedeki gibi oldum, saçım siyahtır. Kafamda bir tane beyaz saç teli var, onun o an beyazladığına inanıyorum.

Sonra atm parayı kabul etti. Bir anda uzay boşluğunda gibi hissettim kendimi. Rahatlamak desen değil, şoka girmek desen değil, tuhaf bir duyguydu. :)

Sizlere tavsiyem atmye para yatırırken böyle birşeye denk gelirseniz paranızı önce siz vermeyin ve elinizden alınmasına müsade etmeyin. Önce onun verdiği parayı yatırmak istediğinizi söyleyin. Rıza göstermezse zaten **************dır, polis çağırıyorum falan deyin. Ben hiç gerçek hayatta böyle bir şey yaşayacağımı düşünmemiştim kilitlenip kaldım. Benim saçıma ak düştü sizinkine düşmesin :))

wmaraci
reklam

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
1-2 defa internet üzerinden makale satın alırken dolandırıldım. Parayı verdim engellediler şeklinde. Bir defa biri beni ************** yerine koyarak dolandırmaya kalktı ama Allah'tan kanmadım

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Cevremdeki insanlar tarafından dolandirildim. Herhalde 8-10 bin alacağım vardır onda bunda. Ne ben soruyorum ne onlar veriyor hergün yüzyüze bakarız değişik bir dünya.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al