lostyazilim

İcra İtiraz Edilebilir mi ?

10 Mesajlar 1.295 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

hsynnr hsynnr SEO Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 350 / 216
  • Ticaret 64, (%100)
Merhaba Wodofone beni icraya vermiş.OLay şöyle oldu Benim hattım kayboldu o zaman sanırım 27 lira borcu vardı tabi iptal ettirmek istedim ama sistem kapalı yeni hat gerekli felan dediler tabii o sıra o öyle kaldı sorun çıkmaz dendi.
Her neyse benim faturam birikmiş " 8 fatura olmuş " hatta 1 yıl geçip faiz de koyup işlemiş borç bana hiç bir ödeme veya durum bildiren kağıt gelmedi.Yani adıma hiç bir bilgilendirme gelmedi.Taki yıllık faiz dolmasına 2- 3 kala icra takip geldi borç var diye Avukatı aradım fatura borcu "8 tane olan " 168 tl yıllık faiz 43 tl bikaç bişe yazmışlar 212 tl olmuş hakları saklı kalan ve asıl faize %16.8 ve diğer ücretlerle borç 400 oluyor sizce ne yapmalıyım

SEO 
wmaraci
reklam

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Her hangi bir taahhüt imzaladınız mı? Eğer imzaladı iseniz borcu kabul etmiş oluyorsunuz. Bu borcu ödemek zorundasınız. Eğer ki taahhüt imzalamadı ve sadece kullanım sebebi ile faiz dahilinde bu borç bu aşamaya geldi ise, Tüketici haklarına başvurarak haksız yere gelen faizin olduğunu dile getirerek gerekli işlemi sağlayabilirsiniz.

Avukatlar beni çok sever, sırf bu yüzden 3 tane avukat ile ankara barosunun önünde tartışma yaptığımı çok iyi bilirim. AVEA ile hala mahkemem devam ediyor Nisan 4'e gün alındı. Bakalım ne olacak bilmiyorum ancak, Olay alacak davasından çıktı artık hakaret ve tehdit davasına dönüştü. :)

Üst kısım da belirttiğim gibi, hakkınızı arayın. Ne kadar susarsanız O kadar almak için mücadele ederler. Ek olarak size şunu da söyleyeyim eğer borcunuz misal veriyorum 20 TL ve aradan geçen 365 gün sebebi ile her geçen gün üzerine eklenen faizden ötürü bu borç oldu ise sizin hatanız olarak değerlendirilir ve bu şekilde tahsis edilir.

Bu konuda bilginiz olsun.
Regex

kişi bu mesajı beğendi.

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)
Dava açmak hakkın var buda ondan çok yüksek tuttarda 27 tl borcu ödemeyip nasıl iptal ettiyorsun oda mechul burda haklı vodof. Hemen ödersen daha fazla para ödemek zorunda kalmazsın :)

• Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 350 / 216
  • Ticaret 64, (%100)

Heuristic adlı üyeden alıntı

Her hangi bir taahhüt imzaladınız mı? Eğer imzaladı iseniz borcu kabul etmiş oluyorsunuz. Bu borcu ödemek zorundasınız. Eğer ki taahhüt imzalamadı ve sadece kullanım sebebi ile faiz dahilinde bu borç bu aşamaya geldi ise, Tüketici haklarına başvurarak haksız yere gelen faizin olduğunu dile getirerek gerekli işlemi sağlayabilirsiniz.

Avukatlar beni çok sever, sırf bu yüzden 3 tane avukat ile ankara barosunun önünde tartışma yaptığımı çok iyi bilirim. AVEA ile hala mahkemem devam ediyor Nisan 4'e gün alındı. Bakalım ne olacak bilmiyorum ancak, Olay alacak davasından çıktı artık hakaret ve tehdit davasına dönüştü. :)

Üst kısım da belirttiğim gibi, hakkınızı arayın. Ne kadar susarsanız O kadar almak için mücadele ederler. Ek olarak size şunu da söyleyeyim eğer borcunuz misal veriyorum 20 TL ve aradan geçen 365 gün sebebi ile her geçen gün üzerine eklenen faizden ötürü bu borç oldu ise sizin hatanız olarak değerlendirilir ve bu şekilde tahsis edilir.

Bu konuda bilginiz olsun.

Evet yıl geçiyor ama bu bitmeden 2-3 gün önce haberim oluyor bir de teahhüt imzalamamıştım hatırladığım kadarıyla çünkü o hatta teahhüt istemediydim ben çok tesekkür ederim

SEO 
wmaraci
wmaraci

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Tam olarak detaylı bilgi almak istiyorsan, biraz dan kızılay tarafına geçeceğim ofis burada yolun düşer ise bizim binada 6/7 tane avukat var gelip danışabilirsin. Tanıdıgım için her hangi bir ücret talep ezmezler. Taahhüt imzaladı isen eğer ki borcu kabul etmişsin, etmiş olduktan sonra yapacak hiç bir şey yok. Fakat yine de bu konuyu tüketici hakları heyetine başvurarak belki çözebilirsin.

Geçmiş olsun, kolay gelsin.
hsynnr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 350 / 216
  • Ticaret 64, (%100)

underworld adlı üyeden alıntı

Dava açmak hakkın var buda ondan çok yüksek tuttarda 27 tl borcu ödemeyip nasıl iptal ettiyorsun oda mechul burda haklı vodof. Hemen ödersen daha fazla para ödemek zorunda kalmazsın :)[/QUOTE

bak hat iptal için adam para istiyor hat kayıp çıkar diyor ona da para istediler sorun çıkmaz diyen onlar teahhüt yok onlar haklı da bana 8 fatıra çıkarıp yıllık faiz işletince onlar mı iyi.
İkincisi sen benim 27 lirayı vermediğimi nerden biliyon ki ben o para vercektim ama adam hattını getir diyor hat kayıp onada para kendime adıma kayıtlı hat için 50 lira istenir mi burada ben ne yapabilirim ????

Ek Olarak: [QUOTE=Heuristic;1835715]Tam olarak detaylı bilgi almak istiyorsan, biraz dan kızılay tarafına geçeceğim ofis burada yolun düşer ise bizim binada 6/7 tane avukat var gelip danışabilirsin. Tanıdıgım için her hangi bir ücret talep ezmezler. Taahhüt imzaladı isen eğer ki borcu kabul etmişsin, etmiş olduktan sonra yapacak hiç bir şey yok. Fakat yine de bu konuyu tüketici hakları heyetine başvurarak belki çözebilirsin.

Geçmiş olsun, kolay gelsin.

Çok tesekkür ederim Abi desteğin için konuyu aynı zamanda hukuki.nette de açaıcam 212.17 bi anda 390 oldu cuma vereyim dedim 460 oldu güleyim mi ağlayım mı bilemedim
hatta bi arkadaş yazdı ya sağolsun ama hat kayboldu için hat çıkar deiler 50 lira sonra öderrsin dediler o da ayrı bir sorun

SEO 

mehmetozturk154 mehmetozturk154 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Vergi Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 3 / 12
  • Ticaret 5, (%80)
En başta yapacağın o tarihte vodofone ile olan görüşmenin detaylarını kurumdan bir avukat aracılığıyla mahkeme dosyasına koymak amacıyla istemek.
Daha sonrasında davayı beklemek olacak.
Bu şekilde birçok mağdur olan insan var. Hiçbir şekilde ödeme yapma şu anda. Hallolmayacak bir iş değil. Bir avukatla görüş zaten bir ücret talep etmez. Onlar devletten gereken vekalet ücretini aldıklarından seve seve davanı kabul ederler.
Sonuçta bu alacak Amme Alacağı olmadığından İcra İflas kanuna tabi.
Burada senin üzerinden haksız kazanç talep ediyor vodofone.
Bu yüzden karşında özel hukuka tabi bir kuruluş var ve hakkını aramaktan çekinme. Büyük ihtimalle telefon kayıtlarıda istenince haklılığın çıkacaktır ortaya.

Regex Regex SEO & Law Consultant Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 256 / 527
  • Ticaret 106, (%100)
Benzeri bir şey Turkcell operatörü için bir tanıdığımın başına gelmişti. Bunlar hep para tuzağı, geciktirdiğiniz vakit faiz bindirmeyi de iyi bilen prosedürlere sahipler.

Ancak şöyle bir durum var; bu bahsettiğim olayda Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak yeniden taksitlendirme yapmıştık. Borç vardı olmasına ama yardımcı olmuşlardı.

Sizin burada iptal etmek gibi bir talebiniz olmuş, 27 TL'nin bu kadar çıkmasına karşı itirazda bulunmak için elinizde bir yasal dayanağınız varsa bu yoldan gidebilirsiniz. Hattı iptal etmek istediğinize dair, herhangi bir yazılı dayanak olmalıdır.

Umarım kurtulursunuz, boşu boşuna kullanılmayan bir hizmet için ödeme yapmak insanı hiç değilse enayi pozisyonuna düşürür. Üzücü bir durum, geçmiş olsun.
hsynnr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 350 / 216
  • Ticaret 64, (%100)
@sourtimes çok sağol ama şu bi saçmalık kendi hattım kayboluyor yeni hat için para istiyorlar ve borcu kapatamayız diyorlar olayı hukuki.net de açacağım oradan da yardım alıcam wodofone müşteri hizmetleri felan 27 borçtan 400 :(

SEO 

EThumb EThumb www.emretas.org Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Facebook
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 3 / 45
  • Ticaret 12, (%100)
Bizim türkcell'e borcumuz vardı.1500 yazıyordu.Avukatla felan konuştuk 1000 TL'ye indi.Bir forumda şöyle bir şey okudum.Eğer hizmet vermediği halde fatura kesiyorsa tüketici haklarına giderek o faturaları sildirme hakların var.
hsynnr

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al