Giriş Yap / Kayıt Ol
sosyal.market

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Geyik

Mimari proje.

Okunmamış 10 Ocak 2019, 23:08

Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Si... Us...
Ticaret: 2, 100%
Basit bir çizim istiyorsanız , bi arkadaşıma yönlendirebilirim , uygun yollu yapmaya çalışır isterseniz hocam.

Satılık alan adlarım için 7/24 iletişime geçebilirsiniz.
Okunmamış 11 Ocak 2019, 00:00
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 27 / Erkek
Meslek: ...
Ad, Soyad: Me... Ça...
Ticaret: 1, 100%
Merhabalar, ben 3 yıldır güçlendirme ve kentsel dönüşüm işi yapan bir proje firmasında çalışıyordum (geçen ay istifa ettim). İnşat teknikeriyim.
Bu zamana kadar kendi binasına çürük diyen görmedim hiç. Genelde de herkesin söylediği şey "matkap bile delmiyo, matkabın ucu kırıldı, bu bina çok sağlam" gibisinden kendini avutmalar. Bu şekilde nice binanın beton değeri c8-c10 civarında çıkmıştır.
Siz de kendinizce alt kat kolonları sağlam demişsiniz ama neye göre? Yaptığınız şey yanlıştan ziyade 'çok yanlış' bile olabilir o bina için.

Zemin kata yük binmesin diye üst kata kolon yapmazsanız üst katın döşemesini (tavanını) ne taşıyacak? Az bir yükten bahsetmiyoruz burada. En azından dikey hatıl yapmanız lazım her ne kadar sağlıklı olmasa da. Ayrıca o duvarlar yükleri doğru yere iletecek mi? Çünkü yarın bir gün ikinci katı eşyalarla doldurmak bir yana dursun, dama da eşya depolayacaksınız kesin. Böyle tehlikeli ve kısa süreli şeyler yapmak yerine bir müendisle anlaşıp en azından uygun bir fiyata ömürlük bir iş yapın ki şu inşaat firmaları da açlıktan sürünmesin, siz de evin altında kalmayın.
halilturhan bunu beğendi.
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Geyik