Uzayda 9 Santim Uzadım Diyen Astronot: Pardon Yanlış Hesaplamışım

5 Mesajlar 645 Okunma
smmexpress

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Japon astronot Norişige Kanai, görev için gittiği Uluslararası Uzay İstasyonu’nda 9 santimetre uzadığını Twitter hasabı üzerinden paylaşmıştı. Twitter hesabından; “Günaydın bayanlar ve baylar. Raporlarım sonucunda önemli bir gelişme var. Uzaya geldikten sonra değişimleri görmek için vücut ölçümlerimiz yapıldı ve bu sürede sanki 9 Santimetre uzamışım.” yazan bir paylaşım yaptı. Fakat bir gün sonrasında ise yanlış bir hesap yaptığını ve Uzay’da 9 Santimetre değil, 2 Santimetre uzadığını bildirdi. Twitter hesabından tekrar bir paylaşım yaparak özrünü dile getirdi. “Twitter hesabımdan böyle yanlış bir paylaşımda bulunduğum için gerçekten çok üzgünüm. Fakat medyanın abartılı ve yalan haberler ile konuyu bu kadar büyütmesini anlamıyorum.”

Alıntı adresi:https://cihaneken.com.tr/blog/uzayda-9-santim-uzadim-diyen-astronot-pardon-yanlis-hesaplamisim/

wmaraci
reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Sitenize girdim reklam tıklayacaktım ama reklam göremedim :)

Güzel yazı başarılarınızın devamını dilerim

76623 76623 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1963
  • Beğeniler 482 / 484
  • Ticaret 51, (%100)
Hayırlısı..

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Uzayda havasız ortamda yer cekimi basinci olmadigindan anlik uzamalar olacaktir fakat dunyaya dondukten bir kac ay sonra normale dönücektir bu. Bu sekilde dünyada da anlik olarak uzayabilirsiniz. Baş asagi asili durun 15 20dk kalktiginizda 1 2 cm uzamis olacaksiniz.

wmaraci
wmaraci

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
ASametYildirim yorum için teşekkürler, her zaman wemaster konuları ile ilgili yazılar yazıyorum ve sosyal hesaplarımda paylaştığımda bu tür işlere uzak olan yakınlarım "Bu ne anlatıyor lan gene" diyorlar. Bende arada,kişisel hesaplarımdan paylaşım yapabileceğim komik birşeyler paylaşıyorum. Haber değeri taşımıyor benim için zaten heber siteside değilim.

Reklam konusuna gelince yeni yayınlanan konularda, reklamlar 15-20 dakika sonra görüntülenmeye başlanıyor. Bu nedenle reklamlar çıkmamış olabilir.
Tekrar teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al