wmaraci reklam

Adsense Kazanç Sorunu

15 Mesajlar 1.630 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

1sthanbul 1sthanbul WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba değerli arkadaşlarım. 7-8 aylık bir web sitem var ve günde 5 adet içerik üretiyoruz. 1000-1500 civarı tekil 75-80k arası sayfa görüntülenmesi mevcut ancak adsense ile aramız bozuk. günde 1 tl civarı bi kazanç sağlıyorum. Sitede amp kurulu olduğu için böyle bir durum söz konusu olabilir mi? Fikirlerinizi rica ediyorum. site adresi: www.shallwe.com.tr
iosdernegi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Hattushil Hattushil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1046
  • Beğeniler 101 / 137
  • Ticaret 34, (%100)
ilk olarak ana sayfadaki reklamları azalt, kimse gelip ilk reklama tıklamaz tıklasa da sitenden gider.
ikinci olarak içeriklerdeki üst reklamı kaldır, onu yerine makale aralarına örneğin 3. ya da 4. paragraftan sonra yerleştir reklamı.
üçüncü olarak reklam denemeleri yapıp hangi reklamın daha iyi getirisi olduğuna bak.
dördüncü olarak iç sayfalardaki makale sonunda yer alan içerik kutucuklarının arasına reklam ekle.

şimdilik bu kadar.
sormak istediğin birşey olursa yardımcı olurum.

not: ben günlük 100 civarı tekil hitli sitemden 3 5 tıklamaya 1,5 ya da 2 tl alıyorum.

• Üyelik 13.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
içeriklerin içinde 1 tane reklam var. arttırayım mı yani üstad? yani 3. paragraftan sonra var mesela. ona ekleme mı yapayım?

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

1sthanbul adlı üyeden alıntı

içeriklerin içinde 1 tane reklam var. arttırayım mı yani üstad? yani 3. paragraftan sonra var mesela. ona ekleme mı yapayım?

Hocam işlem yapmadan önce bana google dizininden bir amp li sayfa linki yollayabilirsiniz. Normal amp sayfanızda sorun yok gibi ama tahminimce google dizinindeki sayfanızda reklam çıkmıyor.

Reklam çıkmıyorsa amp için otomatik reklam kodlarını ekli olduğundan emin olabilir misiniz?

Hocam birde reklam dengeniz yüzde kaç?
1sthanbul

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 13.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
https://www.shallwe.com.tr/amp/ mesela bu amp sayfamız. 2 gün önce amp sayfamızda hiç reklam olmadığını farkettim ve sonra adsenseden amp için reklam aldım. bilmiyordum amp ıcın reklam oldugunu. yenı kesfettım ama o da istediğin gibi yerlesmıyor tabıkı. ayrıca kodu ekledım ama bende cıkmıyor mesela reklam.

tayfuntemel tayfuntemel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Rize
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 65 / 145
  • Ticaret 7, (%100)
ads.txt dosyası ekle sitene kardeşim. reklam görünmeme olayını bu şekilde halledersin. kazançtaki düşüklük olayına gelirsekte kendimden gözlemlediğim kadarıyla tema ile alakalı olabilir. mesala a temasında 10 kurus kazanırken b temasında 80 kurus kazanabılıyorum.

https://3dprinter.blog

• Üyelik 13.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Hocam işlem yapmadan önce bana google dizininden bir amp li sayfa linki yollayabilirsiniz. Normal amp sayfanızda sorun yok gibi ama tahminimce google dizinindeki sayfanızda reklam çıkmıyor.

Reklam çıkmıyorsa amp için otomatik reklam kodlarını ekli olduğundan emin olabilir misiniz?

Hocam birde reklam dengeniz yüzde kaç?

search console 2 amp hatası maılı atıyor.
https://www.shallwe.com.tr/gezi-rehberi/amp/
bunun gibi. otomatık reklam kodları calısıyor. www.shallwe.com.tr/amp sayfasında bır sure bekledıkten sonra reklam cıkıyor.

üstad amp kullanmasak? bir kaç kişiye sordum amp kullanmayın dediler de. senin fikrini alabilir miyim?

SenolK SenolK WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 362 / 281
  • Ticaret 11, (%100)
Yanlış sektör seçimi...

Lejyoner Lejyoner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek sevkiyat
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 63 / 62
  • Ticaret 5, (%100)
reklamların hiç reklam gibi değil konular reklamları bastırıyor. aslı olan mobildir bak buradan test et nasıl göründüğünü gör. şu sağ sütundaki reklamı masa üstünde iyi ama mobilde eminim %25 görünürlük alıyordur.

üst menü altına duyarlı reklam ekle konu, kategori, yeniler ne varsa üst menü altındaki duyarlı reklam hep çıkmalı. konu sonunda reklamın görünmüyor orayada duyarlı ekle. son olarak otomatik reklam kullan sadece viynet ve yazı içi reklam kullan.

http://mobiletest.me/htc_one_emulator/?u=https://www.shallwe.com.tr/snax_poll/engin-akyurek-dizileri/

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

1sthanbul adlı üyeden alıntı

search console 2 amp hatası maılı atıyor.
https://www.shallwe.com.tr/gezi-rehberi/amp/
bunun gibi. otomatık reklam kodları calısıyor. www.shallwe.com.tr/amp sayfasında bır sure bekledıkten sonra reklam cıkıyor.

üstad amp kullanmasak? bir kaç kişiye sordum amp kullanmayın dediler de. senin fikrini alabilir miyim?

Hocam bende zamanında amp kurup kaldırdım. Fakat benim hitim az olduğundan gelir konusunda yeterince tecrübeye ulaşamadım bundan dolayı sizi yanlış yönlendirmek istemem. Lakin aklıma olası iki sorun gelmekte.

1. Sorun sitenizde ads.txt de yok. Google son zamanlarda buna çok önem verdi. Ads.txt olmayan sitelerin gelirini çok azalttı veya reklamları tamamen kaldırdı. Öncelikle internette araştırarak sitenize ads.txt eklemenizi istiyorum.

2. Bir sorun ise adsense hesabınız güncelleme öncesiyse ayarlar-> siteler-> üç çizgi -> yanlızca doğrulanmış sitelerde reklamlara izin ver gibi bir yazı olacak siteniz doğrulanmış olarak gözüktüğüne emin olduktan sonra o seçeneği işaretleyin. Eski adsense hesaplarında bu seçenek işaretli olmayınca sorun oluştuğunu görmekteyim.

Bunları yapmanız size bir şey kaybettirmez. Dediklerimi yaptıktan sonra 2 gün içinde gelirde düzelme olmazsa diğer hocalarımın dediklerini düşünebilirsiniz. :)

Not: Bu bir sorun değil ama söylemek istiyorum. Hitli sitelerde reklam dengesini %100 den %90 na çekildiğinde bazı hocalarım gelir artışı olduğunu idda etmekte. Bence bir düşünün derim. :)

Bu arada sitenizin mobilde hızı baya iyi. Ellerinize sağlık inşallah en kısa zamanda emeklerinizin karşılığını alırsınız. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al