wmaraci reklam

Adsense Kazancinin Vergi Ödeme sorunu

17 Mesajlar 2.734 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)

gakgos adlı üyeden alıntı

vergici bu kazancın bir miktarı var mı peki? Yani şu miktardan sonra vergi ve kdv verme zorunluluğu var gibi?

Gelir eğer düzenliyse miktar pek farketmiyor, vergi vermek zorundasınız. Yasalar böyle diyor.

Eğer yılda 20bin üzeri kazanıyorsanız bir şahıs şirketi açıp vergi vermeye başlamanızı tavsiye ederim.

Geliriniz 20bin altında ve düzensizse açmanıze pek gerek yok. Zaten açarsanız kazandığınız bütün para muhasebe ve vergiye gider, elinize bir şey kalmaz.
gakgos

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

vergiseldestek vergiseldestek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 6 / 54
  • Ticaret 0, (%0)
ben konu açıp reklama girecek hareketlerde bulunamam mesleğim gereği haksız rekabet oluşturur ancak sorusu olan arkadaşlara yardımcı oluyorum.

Bütün işlem analitik rapor üzerinden yapılıyor. Eğer 29 yaş altında iseniz ve kazancınızın yarısı bile yurtdışı ise hiç riske girmenize gerek yok çok cüzi miktarlara vergi riskinden kurtulabilirsiniz.

Euphrates

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2977
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
Kendim için demedim bunu siz bilgilerniz ile bir konu oluşturun ben paylaşırım.. en azından genç kardeşilerimiz bilgilenmiş olurlar.. ama önemli olan bilgileri hazırlayabilmek

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

ahmetp ahmetp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 332
  • Beğeniler 39 / 144
  • Ticaret 1, (%100)

emregurhan adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar Türk Adsense hesabı alırsa kazancı zaten 1000 TL belki altına düşecek.

Bir yanlış anlamayı düzeltelim.

Böyle bir şey söz konusu değil. Adsense hesabı Türk de olsa ziyaretçi profili yabancı kaldığı sürece kazancında değişiklik olmaz.

Benim yabancı ülkeden alınmış hesabım Türk sitesinde çok düşük TBM elde ederken, Türk hesabım yabancı sitede çok kazanıyor. Bu tamamen ziyaretçiye bağlı, Adsense'in hangi ülkeden olduğuna değil.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Türkiye ile İrlanda arasında tekrarlanan vergi durumu olmasın diye bir anlaşma var. Google Adsense kazancı için İrlanda 'ya vergi ödediği için Türkiye'de tekrar vergilendirme durumu olmayacak diye biliyorum ama?

gakgos gakgos Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)

admin adlı üyeden alıntı

Gelir eğer düzenliyse miktar pek farketmiyor, vergi vermek zorundasınız. Yasalar böyle diyor.

Eğer yılda 20bin üzeri kazanıyorsanız bir şahıs şirketi açıp vergi vermeye başlamanızı tavsiye ederim.

Geliriniz 20bin altında ve düzensizse açmanıze pek gerek yok. Zaten açarsanız kazandığınız bütün para muhasebe ve vergiye gider, elinize bir şey kalmaz.

Teşekkürler hocam bilgi için... O zaman bu durumda dediğiniz gibi vergi mükellefi olursak direk ilk baştan devlete borçlu çıkarız ne kazanıyorsak veririz hepsini

ilkerozturk ilkerozturk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** Ö**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 24 / 11
  • Ticaret 1, (%100)
https://support.google.com/adsense/forum/AAAAkd1wQdIyI4oUFMaEm4?hl=tr

Burdaki uzman yanıtını okuyun ve kaydedin sorun çıkarsa kullanırsınız

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al