Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

3Beğeni
  • 2 Yazan dontlike16
  • 1 Yazan Engin1709

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Google Adsense

Adsense onayı için sitede bulunan fotoğraflar

Okunmamış 09 Şubat 2019, 21:56
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 31 / Erkek
Meslek: bankacı
Ad, Soyad: Al... Öz...
Ticaret: 0, 0%
Arkadaşlar Merhaba,

1 yıl önce gezi ve seyahat önerileri üzerine kendi tecrübelerimi aktarmaya çalıştığım bir site kurdum. Sitenin ismi : www.aylakadamali.com

Sitemde kendi gezdiğim yerler haricinde Menüde Listeler kategorisinde görebileceğiniz üzere Dünyanın En Kalabalık Ülkeleri vb. konular var. En çok trafik aldığım yazılar da bunlar. Yakın zamanda adsense için başvurmayı düşünüyorum.

Sizden ricam sitemde başvuru yapmadan önce dikkatinizi çeken adsense uyumsuz olarak nitelendirebileceğiniz herhangi bir şeyin olup olmadığınıza bakmanız. (Hakkında ve gizlilik politikası sayfasını hazrlıyorum)

İkinci sorum ise Lİsteler kategorisindeki çoğu yazımda genelde internetten bulduğum kaynağı örneğin milliyet.com.tr veya vikipedi gibi siteler olan fotoğraflar kullanmıştım. Adsense onayına engel olur mu bu durum?

Fotoların altına-- Foto: vikipedi.org, milliyet.com.tr vb. şeklinde yazsam adsense kaynak belirtmiş olarak değerlendirip onay verir mi?

Bu konudaki öneriniz nedir?

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Tamamen sıfırdan internetten okuduğum kadarı ile kurdum siteyi. Siz tecrübeli arkadaşların yönlendirmesine gerçekten çok ihtiyacım var.

Sağolun.
Konu aylakadamali tarafından (09 Şubat 2019, 22:20 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 10 Şubat 2019, 12:01
dontlike16 Adlı Üyenin Avatarı
Sabır, sabır

Meslek: Web Tasarım
Ad, Soyad: Fu... Ko...
Ticaret: 3, 100%
Sitede ssl sertifikanız varmı
Ankanew ve aylakadamali bunu beğendi.
Okunmamış 10 Şubat 2019, 12:26
Engin1709 Adlı Üyenin Avatarı
Öneri Ajandam

Yaş / Cinsiyet: 21 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: En... Su...
Ticaret: 1, 100%
bence başvuru için geç bile kalmışsın, ne siteler onay alıyor. eğer yazıların özgünse fotoğrafların çok sorun çıkartacağını düşünmüyorum ben. ancak arkadaşın da dediği gibi ssl kurup başvurman daha iyi olur. eğer red alırsan tekrar başvurabiliyosun sorunu görüp düzeltip başvurursun. son olarak sitene girince herhangi bi logo görmedim büyük eksik olmazsa olmaz bir şey onu da halletmeni öneririm. kolay gelsin şimdiden
aylakadamali bunu beğendi.
https://www.oneriajandam.com/
Okunmamış 10 Şubat 2019, 12:40
WM Aracı

Alıntı:
dontlike16 Adlı Üyeden Alıntı
Sitede ssl sertifikanız varmı
SSL sertifikasını alalı 2 ay oluyor ancak kurmadım. Bir türlü başına geçip de halledemedim. Dediğim gibi bütün herşeyi sıfır bilgi ile baştan sona araştırarak yapmaya çalışıyorum. Bu da zaman alıyor. SSL sertifikası adsense onayı için olumlu bir gösterge anladığım kadarıyla bunun için sordunuz?
Okunmamış 10 Şubat 2019, 12:42
WM Aracı

Alıntı:
Engin1709 Adlı Üyeden Alıntı
bence başvuru için geç bile kalmışsın, ne siteler onay alıyor. eğer yazıların özgünse fotoğrafların çok sorun çıkartacağını düşünmüyorum ben. ancak arkadaşın da dediği gibi ssl kurup başvurman daha iyi olur. eğer red alırsan tekrar başvurabiliyosun sorunu görüp düzeltip başvurursun. son olarak sitene girince herhangi bi logo görmedim büyük eksik olmazsa olmaz bir şey onu da halletmeni öneririm. kolay gelsin şimdiden
Çok teşekkür ederim öneriniz için. Dediğiniz gibi SSL sertifikasını kurayım önce sonra başvurayım. Peki sizce fotoların altına kaynak belirtmeden mi başvurayım. Yoksa önce düzeltip sonra mı başvurayım? Adsense red gereçkesinde ayrıntıya yer veriyor mu? Örneğin telif hakkı olan fotoğraflar kullanıldığından red olmuştur gibi bişey söylüyor mu?
Okunmamış 10 Şubat 2019, 13:03
WM Aracı

Alıntı:
Engin1709 Adlı Üyeden Alıntı
herhangi bi logo görmedim büyük eksik olmazsa olmaz bir şey onu da halletmeni öneririm. kolay gelsin şimdiden
peki logo yaratabileceğim bir site var mı bildiğiniz? Daha önce baktım tatmin edici bir yer göremedim. Logo yapmak istiyorum ancak içime sinmiyor hazır şeyler.
Okunmamış 10 Şubat 2019, 14:43
Engin1709 Adlı Üyenin Avatarı
Öneri Ajandam

Yaş / Cinsiyet: 21 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: En... Su...
Ticaret: 1, 100%
ayrıntı vermiyor ama sorunu belirtiyor ordan da anlarsın zaten. önce düzelt sonra başvur bence. logo için ben online logo maker kullanıyorum onu tavsiye edebilirm
https://www.oneriajandam.com/
Okunmamış 10 Şubat 2019, 16:24
Cll Cll şuan çevrimdışıdır.
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 35 / Erkek
Meslek: Muhasebeci
Ad, Soyad: Mu... Te...
Hocam resimlerin için link vermek yerine en basit paint veya fotosizer gibi bir proğlamla ile açarak boyutlarında biraz oynama yapabilirsin, ikinci olarak Watermark RELOADED gibi bir eklenti kullanarak yada bilgisayarda düzenleyerek, resimlerinizin üzerine site ismin veya site logonu yazdırabilirsin. Seo açısından ve sitenin tanınması için çok büyük yardımı olacaktır. Ayrıca fotoların isminde türkçe karakter kullanmayın. Son olarak panelden yüklediğiniz fotoların açıklama vs bölümlerini boş bırakmayın. Her hangi link eklemenize gerek yok. Adsense onayı açısından bir sorun teşkil etmez.

Fotolar konusunda tek problem ileride siteniz çok yüksek yerlere gelirse bazı foolar için telif hakkı iddia edip size dava açabilen kişiler çıkabilir. Daha fazla sorunuz varsa imzamdaki siteden 7/24 sorularınızı sorabilirsin.
adsensepanel.com adsense hakkında ücretsiz destek sitesi : adsensepanel.com/soru-ekle/
Okunmamış 10 Şubat 2019, 16:43
WM Aracı

Teşekkür ederim cevabınız için. Link vermekten kastınız fotonun altyazısına örneğin Foto kaynak: vikipedi.org şeklinde yazmak mı?
bu şekilde kaynak belirtmeden adsense onayına gitsem sorun teşkil etmez mi ilk aşamada?

Watermark Reloaded öneriniz için çok teşekkür ederim. Başka bir konu başlığında tam da sormak istediğim şeydi.
Okunmamış 10 Şubat 2019, 17:08
Cll Cll şuan çevrimdışıdır.
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 35 / Erkek
Meslek: Muhasebeci
Ad, Soyad: Mu... Te...
Alıntı:
aylakadamali Adlı Üyeden Alıntı
Teşekkür ederim cevabınız için. Link vermekten kastınız fotonun altyazısına örneğin Foto kaynak: vikipedi.org şeklinde yazmak mı?
bu şekilde kaynak belirtmeden adsense onayına gitsem sorun teşkil etmez mi ilk aşamada?

Watermark Reloaded öneriniz için çok teşekkür ederim. Başka bir konu başlığında tam da sormak istediğim şeydi.
foto üzerine link eklemenize gerek yok hocam dediğim işlemler sonucunda google resminizi özgün olarak anımsayacak ve adsense başvurunuzda bir sıkıntı çıkmayacaktır.
adsensepanel.com adsense hakkında ücretsiz destek sitesi : adsensepanel.com/soru-ekle/
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Google Adsense