wmaraci reklam

Oyun Sitesi ve Adsense Gelirleri

10 Mesajlar 1.259 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

alpsea35 alpsea35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek CryptoCurrency
  • Konum ABD
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 44 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Eski bir oyun sitesini tekrar diriltip basit ve çeşitli oyunlar ekleyip aktif etmek düşüncesindeyim. Yanlış hatırlamıyorsam oyun sitesinden güzel adsense gelirleri olanlar vardı. O kişilerin tavsiyelerini dinliyorum buyrun :)

wmaraci
reklam

eniscan789 eniscan789 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 937
  • Beğeniler 169 / 149
  • Ticaret 19, (%100)
nicegames.net. Açalı 2 ay oldu yaklaşık. Hit yok bakalım :)
alpsea35

kişi bu mesajı beğendi.

Mosoko Mosoko WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 157 / 85
  • Ticaret 0, (%0)
tbm 5 kuruş türkiye için istiyorsan gir
berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

alpsea35 alpsea35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek CryptoCurrency
  • Konum ABD
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 44 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
eniscan789 hayırlısı olsun hocam domain güzelmiş :) Reklam çıkartmak zor mu? Oyunlardan telif yeme gibi durum olur mu? ipuçları nedır oyun sitesinin..
Mosoko tr dilde site açmayı gereksiz buluyorum. Ha günde 100k 500k tekil hit varsa türkçede kazandırır ama yok :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

eniscan789 eniscan789 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 937
  • Beğeniler 169 / 149
  • Ticaret 19, (%100)

alpsea35 adlı üyeden alıntı

eniscan789 hayırlısı olsun hocam domain güzelmiş :) Reklam çıkartmak zor mu? Oyunlardan telif yeme gibi durum olur mu? ipuçları nedır oyun sitesinin..

Pm gönderildi.

Mosoko Mosoko WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 157 / 85
  • Ticaret 0, (%0)

Mosoko tr dilde site açmayı gereksiz buluyorum. Ha günde 100k 500k tekil hit varsa türkçede kazandırır ama yok :)

yabancı ise aç hocam ben türkiye için dedin anladım başarılar.
alpsea35

kişi bu mesajı beğendi.

Tosa Tosa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kurumsal Yönetim Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 45 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
hocam konu ile alakalı değil ama oyun sitesi bende açmak istiyorum tema ve oyunları nereden bulabilirim bu konuda yardımı olabilirmisiniz yada böyle bir konu varmı acaba
yardımlarınız için şimdiden tşk ederim

Winman Winman Guzelbilgi.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 1773
  • Beğeniler 328 / 327
  • Ticaret 48, (%100)
2008 de falan açmıştım oyunocak.com :D botla falan içerik çekerdik. sonra Armutoyun.com almıştım biraz hit yapıp satmıştım 400 civarına. Şimdi flash oyunda iş var mı bilmiyorum

flatcast flatcast http://www.flatcast.fr Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)
Dort yillik flash oyun sitem var icersinde 15000 flash oyun var hic para kazanmiyor. Gerci fazlada ilgilenmiyorum. Gecenlerde ekli oldugu adsensede incelemeye dustu tekrar adsense isteginde bulundum kabul olmadi 1 haftaligina baska oyun olmayan bir index ekledim adsense kabul oldu sonradan tekrar eski siteteyi yukledim. Ben oyun sitesinden para kazanamadim bos yere ugrasmayin derim. Site adresi bakmak isterseniz oyuncuevreni.com

Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------

zadamobile zadamobile WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 5, (%100)

Türkiye şartlarında oyun siteleri barındırmak, gelir/performans anlamında yeterince tatmin etmeyecektir. Anlık 100-150 hit görmedikçe para kazanıyorum demek biraz zordur. Türkiye şartlarında ortamala Impression RPM 0.20-1TL (1000 reklam gösterimi başına kazanç diyebilirim) civarında iken, avrupada bu rakamlar 20TL(3-6 EUR) görmektedir ki avrupada özellikle Almanya, Hollanda, Belçika ve bu gibi ülkelerde sitenize dışarıdan alacağınız özel reklamlar (private) sitenizin kalitesine bağlı olarak 8-16EUR/1000 impression civarlarındadır. Amerika'da bu rakamlar 12-25$ ları bulmaktadır.

Telif konusunda çok özel oyunları yayınlamadıkça bir sıkıntı yaşamazsınız, bunun dışında telif yememek adına oyunları direk dağıtıcı firmalardan alma ihtimaliniz de mümkündür.

GameDistribution,
Famobi,
Spilgames,
Softgames,
Gamepix

ve bunlar gibi bir çok firma oyun dağıtımcılığı yapmaktadır. Belirli bir hite ulaştıktan sonra bu ve bunun gibi firmalar ile partnerlik anlaşması yapabilirsiniz.Bu partnerlik anlaşmaları size Adsense For Games (pre-roll (oyun öncesi reklamlar)) başvurusu için gereken 1milyon impression adımını da gerçekleştirmenize gerek kalmadan bu reklamları gösterebilmenizi sağlar. Tabi ki bunun belli komisyonları var. Reklam gelirlerinin %33-%50 gibi bir kısmını size öderler, ama reklamları iyi optimize ettikleri için, Adsense ten alacağınız rakamlara yakın, çoğu zaman daha fazlasını almanızı sağlar.

Bu arada nicegames güzel isimmiş, com uzantısı da elinizdeyse yüklenin derim :)

Umarım açıklayıcı olabilmişimdir. Kolay gelsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al