wmaraci reklam
lidertakipci

21 Nisan Güncellemesi Hakkında Gerçek Detaylı Bilgi

33 Mesajlar 5.044 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar herkes sorup duruyor ne olacak diye. Bazıları ise güncellemenin arama sonuçlarını şimdiden etkilediğini iddia ediyor.
Nedir bu güncelleme ?
Bunu direkt Google'nin ağzından cevaplayalım:

Bu güncelleme mobilden arama yapan kullanıcıların bilgiye daha etkili ulaşabilmeleri için mobil uyumlu sitelerin ön plana çıkarılmasıdır.
Kaynak: http://googlewebmastercentral.blogspot.com.tr/2015/02/finding-more-mobile-friendly-search.html

Bu güncelleme masaüstü ve tablet aramalarını etkileyecek mi?

Hayır hayır hayır. Sadece mobilden arama yapanları etkileyecek.
Kaynak: http://googlewebmastercentral.blogspot.com.tr/2015/04/faqs-april-21st-mobile-friendly.html -1. soru

Bu güncelleme tüm siteyi mi yoksa sayfayı mı ekleyecek?

Sayfa sayfa değişiklik gösterebilir.
Kaynak: http://googlewebmastercentral.blogspot.com.tr/2015/04/faqs-april-21st-mobile-friendly.html -2. soru

Merak ettiğiniz herşey burada yazıyor. Google madde madde anlatmış. Mobilden ziyaretcisi çok olan varsa iyice incelesin.

Kaynak: http://googlewebmastercentral.blogspot.com.tr/2015/04/faqs-april-21st-mobile-friendly.html

Diğer bir kaynak link yapısıyla ilgili. 16 nisan tarihli.

http://googlewebmastercentral.blogspot.com.tr/2015/04/better-presentation-of-urls-in-search.html

Önemli!!!

Mobil uyumlu olmayan web sitem artık mobil aramalarda geriye mi düşecek???

Eğer sayfanız mobil uyumlu değil ama kaliteli bir içeriğe sahipse yine aranan kelimelerde üst sıralarda kalacaktır.

Kaynak: http://googlewebmastercentral.blogspot.com.tr/2015/04/faqs-april-21st-mobile-friendly.html -Soru 9
donmezhasan BertugErdem bayNOKTA

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Khan S Khan S Okan Caliskan Kullanıcı
  • Üyelik 10.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 1, (%0)
3 Gündür herkes farklı şeyler söyledi forumda, Kimin doğru kimin yanlış konuştuğu hakkında bir fikrim yoktu. Taki siz linkleri atana kadar.

• Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

Khan S adlı üyeden alıntı

3 Gündür herkes farklı şeyler söyledi forumda, Kimin doğru kimin yanlış konuştuğu hakkında bir fikrim yoktu. Taki siz linkleri atana kadar.

Google zaten duyurmuş, anlatmış. En iyisi kendi kaynağından öğrenmek.

Khan S Khan S Okan Caliskan Kullanıcı
  • Üyelik 10.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 1, (%0)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Google zaten duyurmuş, anlatmış. En iyisi kendi kaynağından öğrenmek.

Google bloglarını bilmeyenler ve bu konularda tam olarak bilgisi olmayan insanlar için WMaraci yönetim ekibi tarafından güzel bir açıklama bekledim 3 gündür ama yok yani.

wmaraci
wmaraci

meclisiala meclisiala Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Blog
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 759
  • Beğeniler 649 / 185
  • Ticaret 65, (%100)
Kaynak Google, bu makalelere göz atmıştım. Arkadaşlar için güzel bilgi oldu. Teşekkürler hocam.

• Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

meclisiala adlı üyeden alıntı

Kaynak Google, bu makalelere göz atmıştım. Arkadaşlar için güzel bilgi oldu. Teşekkürler hocam.

Ben zaten pek bilmiyorum, pekde kafaya takmıyorum ama millet yanlış bilgilenmesin. Burada ne yazıyorsa odur. Google yalan söylemez :)

Ek Olarak:

Khan S adlı üyeden alıntı

Google bloglarını bilmeyenler ve bu konularda tam olarak bilgisi olmayan insanlar için WMaraci yönetim ekibi tarafından güzel bir açıklama bekledim 3 gündür ama yok yani.

Şimdi ben fir seo hizmeti veren siteye baktım. Sağlam bir site. Aramalarda geriye düşmeyin, yeni güncellemeye uygun hizmeti veriyoruz falan demiş. İnsanlar güncellemenin içeriğini bilmediği için kanıyorlar böyle şeylere. Onun için böyle sitleri değil Google'nin kendi sitelerini takip etmek lazım.
meclisiala

kişi bu mesajı beğendi.

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Kaynak incelemeniz Çok güzel. Ancak google Hiçbir zaman iceberg'in Arka yüzünü; insanlarla Paylaşmaz.

21 Nisan tarih olarak verilsede Güncellemenin zamana yayılmasından dolayı erken Başladı ( En azından Ben öyle Fark ettim)

Kaynaklarınız'a

http://googlewebmastercentral.blogspot.com.tr/2015/04/better-presentation-of-urls-in-search.html

Bunu da eklerseniz, olayın sadece tek güncelleme olmadıgını anlamış oluruz

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

• Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

Kaynak incelemeniz Çok güzel. Ancak google Hiçbir zaman iceberg'in Arka yüzünü; insanlarla Paylaşmaz.

21 Nisan tarih olarak verilsede Güncellemenin zamana yayılmasından dolayı erken Başladı ( En azından Ben öyle Fark ettim)

Kaynaklarınız'a

Bunu da eklerseniz, olayın sadece tek güncelleme olmadıgını anlamış oluruz

O da doğru ama bu link ve başlık yapısıyla alakalı. Bu 21 nisan olayının en yanlış anlaşılan tarafı, mobil uyumlu sitelerin her aramada avantajlı olacağının sanılması. Ama Google diyor ki bu sadece mobilden aramayı etkileyecek. Tabii buz dağının arkasını kimse bilemez ama bir sonuca varılacaksa da bu Google'nin açıklamalarına bakarak yapılmalı. Şimdilerde ise dalgalanma çok olur. Millet harıl hurul site değiştiriyor. Tasarımı güncelliyor, hatalarını düzeltiyor, kodlarla oynuyor, panik havası var yani. Dalgalanma bu yüzdendir.

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

O da doğru ama bu link ve başlık yapısıyla alakalı. Bu 21 nisan olayının en yanlış anlaşılan tarafı, mobil uyumlu sitelerin her aramada avantajlı olacağının sanılması. Ama Google diyor ki bu sadece mobilden aramayı etkileyecek.

Hocam Siz bakmayın, googlenin Sadece mobil Sıralamayı etkileyecek Demesini.

En basitinden şöyle düşünün. Bir site içeriğinin doğal olarak üst sıralarda yer almasını sağlayan en önemli sebeplerden biri, Organik Ziyaretçidir.

Mobil uyumlu olmayan site; Mobilden Ziyaretçi alamayacağı için Masaüstü Performansında da Ciddi anlamda Sıralama Kaybedecek. Mobil uyumlu olursa da tam tersi.

Eğer organik Ziyaretçinin sıralamalar üzerinde Ne denli etkili olduguna şahit olduysanız Benim ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız.

Millet harıl hurul site değiştiriyor. Tasarımı güncelliyor, hatalarını düzeltiyor, kodlarla oynuyor, panik havası var yani. Dalgalanma bu yüzdendir.

Bu Düşüncenize katılıyorum.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

• Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

Hocam Siz bakmayın, googlenin Sadece mobil Sıralamayı etkileyecek Demesini.

En basitinden şöyle düşünün. Bir site içeriğinin doğal olarak üst sıralarda yer almasını sağlayan en önemli sebeplerden biri, Organik Ziyaretçidir.

Mobil uyumlu olmayan site; Mobilden Ziyaretçi alamayacağı için Masaüstü Performansında da Ciddi anlamda Sıralama Kaybedecek. Mobil uyumlu olursa da tam tersi.

Eğer organik Ziyaretçinin sıralamalar üzerinde Ne denli etkili olduguna şahit olduysanız Benim ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız.

Bu Düşüncenize katılıyorum.

Ya etkiler de mobilden de sürekli sörf yapan birşeyler araştıran pek fazla değil. Dolaylı yoldan etkiler ama fazla değil. Ama siteye biri girer, siteyi de severse tabii o zaman devamlı bi ziyaretci kazanmış olursun. Böyle böyle büyür.
Benim derdim, millet okusuun görsün. Ne var ne yok yazmışlar, anlatmışlar. Backlink paketi almak yerine bu yönergeleri okuyup uygulasak daha iyi olur.
Çünkü internet okuyuculuğunun da bir kültürü adabı var. Her bilgiyi bulabiliyorsun ama doğrumu yanlışmı anlama şansın çok az. Doğru bilgiye erişmek zor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al