wmaraci reklam
lidertakipci

404 Hatası

9 Mesajlar 1.297 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

deepstate deepstate WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 64 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, öncelikle Müslüman alemin kandili Mübarek olsun. Webmaster Tools 210 Adet 404 hatası mevcut bu hataları tools'dan silerken 3 Seçenek bulunuyor bunlardan hangisini yapmalıyım ?
1-Sayfa arama sonuçlarından ve önbellekten kaldır.(Site sahibi sayfayı kaldırdı veya arama motorlarının sayfaya erişimini engelledi.)
2-Sayfayı yalnızca önbellekten kaldı.(Sayfa içeriği değiştirildi veya bir noarchive meta etiketi tarafından engellendi)
3-Dizini kaldır.(Kalıcı bir şekilde kaldırılması için, içerik robots.txt dosyası tarafından engellenmeli.dizini içindeki tüm URL'leri Google'ın arama sonuçlarından kaldıracaktır.)

wmaraci
reklam

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Merhaba, eğer bu kaldırmak istediğiniz 404 hatası veren sayfaların hepsi bir dizinde ise yani örneğin deepstate.com/eski bu şekilde başlıyorsa "Dizini Kaldır" tercih ederseniz hepsi kalkacaktır yalnız bu durumda bu adresle başlayan çalışan sayfalarda kalkacaktır.

Eğer dizin şeklinde değil hepsi farklı bağlantı diyorsanız, "Sayfa arama sonuçlarından ve önbellekten kaldır." seçeneğini kullanarak 210 adet 404 hatası veren sayfayı maalesef tek tek kaldırmak zorundasınız.
deepstate

kişi bu mesajı beğendi.

sUstundag sUstundag Makale Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek AŞÇI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 26 / 110
  • Ticaret 10, (%100)
Hocam kaldırmayın linklerinizi 404 de olsa, 404 hata yönlendirmesi yapın. Bundan sonra bir içerik sileceğiniz zaman da sayfayı silmek yerine içeriği silin "Silindi." gibi mesajla bile olsa.

Iff sıkıldım.

• Üyelik 20.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 64 / 31
  • Ticaret 0, (%0)

sUstundag adlı üyeden alıntı

Hocam kaldırmayın linklerinizi 404 de olsa, 404 hata yönlendirmesi yapın. Bundan sonra bir içerik sileceğiniz zaman da sayfayı silmek yerine içeriği silin "Silindi." gibi mesajla bile olsa.

Daha önce site mevcutmuş onun kalıntıları mevcut içerik olarak hiç bişe mevcut değil.

Ek Olarak:

Engin07 adlı üyeden alıntı

Merhaba, eğer bu kaldırmak istediğiniz 404 hatası veren sayfaların hepsi bir dizinde ise yani örneğin deepstate.com/eski bu şekilde başlıyorsa "Dizini Kaldır" tercih ederseniz hepsi kalkacaktır yalnız bu durumda bu adresle başlayan çalışan sayfalarda kalkacaktır.

Eğer dizin şeklinde değil hepsi farklı bağlantı diyorsanız, "Sayfa arama sonuçlarından ve önbellekten kaldır." seçeneğini kullanarak 210 adet 404 hatası veren sayfayı maalesef tek tek kaldırmak zorundasınız.

Teşekkür ederim bende şuan öyle yapıyorum, peki bu hatalar indexlenme sorunu yapar dimi ?

wmaraci
wmaraci

sUstundag sUstundag Makale Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek AŞÇI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 26 / 110
  • Ticaret 10, (%100)
Olsun hocam yeni kurulan sitede 404 yönlendirmesi yapıp, wm tools tan da düzeltildi olarak işaretlerden eski linklerden gelenler devam eder, daha yararlı olur

Iff sıkıldım.

• Üyelik 20.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 64 / 31
  • Ticaret 0, (%0)

sUstundag adlı üyeden alıntı

Olsun hocam yeni kurulan sitede 404 yönlendirmesi yapıp, wm tools tan da düzeltildi olarak işaretlerden eski linklerden gelenler devam eder, daha yararlı olur

Evet mantıklı onu düşündüm hocam ama linkler saçma sapan :) ve domain için alakasız başlıklar ve linkler var.

Prusa21 Prusa21 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 4 / 2
  • Ticaret 2, (%100)
Bende dün gece suları bir script kurdum sitede hiç bir içerik yok ama sitemap ve sitemaps de böyle bir hata alıyorum sitemaplerde 1 satır var sadece

Banada yardımcı olucak varmı acaba ?

Danci Danci Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek TC
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 5 / 61
  • Ticaret 2, (%100)
Dostum istediğin kadar linki kaldırabilirsiniz ben geçen seneden beri 4250 safya 404 hatasını manuel kaldırdım. Hiç bir sıkıntıda çekmedim ve halada eskiye dair 404 sayfa hataları geliyor onlarıda günlük temizliyorum. URL kaldır işleminden sonra 404 hatalarını düzeltildi olarak işaretle. Kısmete bak bende tam 404 hatalarını kaldırırken bu konuyu gördüm.

Siteyede zararı olmaz bu işlemin ben şahsen zararını görmedim. SOnuçta 404 hataları kalıcılığını devam ettirirse botlar sürekli sitende hata algılar ve indexleme sorunların arz eder.

• Üyelik 20.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 64 / 31
  • Ticaret 0, (%0)

Danci adlı üyeden alıntı

Dostum istediğin kadar linki kaldırabilirsiniz ben geçen seneden beri 4250 safya 404 hatasını manuel kaldırdım. Hiç bir sıkıntıda çekmedim ve halada eskiye dair 404 sayfa hataları geliyor onlarıda günlük temizliyorum. URL kaldır işleminden sonra 404 hatalarını düzeltildi olarak işaretle. Kısmete bak bende tam 404 hatalarını kaldırırken bu konuyu gördüm.

Siteye zararı olmaz bu işlemin ben şahsen zararını görmedim. SOnuçta 404 hataları kalıcılığını devam ettirirse botlar sürekli sitende hata algılar ve indexleme sorunların arz eder.

Teşekkür ederim dostum sanada kolay gelsin..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al