wmaraci reklam
lidertakipci

6 Mart Google Kurtuluş Savaşları Yazı Dizisi

9 Mesajlar 869 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

abdullahcankur abdullahcankur yönetici Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek yönetici
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 41 / 16
  • Ticaret 11, (%100)
Öncelikle sitelerimizi düzenli olarak yenileyen ve güncel tutan webmasterlar olarak bir kalemiz daha yıkıldı özgün içerik.Sizlere 6 marta başlayan google dalgalanmaları hakkında gözlemlerimi paylaşıcam.Onlarca yazı, makale ve forumu araştırdım.Ve sonucu tün dünyayla beraber wmaracından paylaşıyorum.

Öncelikle neden düştük yerlere:Biz hep makale ve yazı yazarın özgün olarak ancak okuduğum yabancı forumlarda kaliteli ve ziyaretçiye yönelik içerik diyor bu bir parodoks. bence.Bir üye diyorki *** google sana git tanıtım yazısı mı yaz diyor, git link mi al diyor tabiki hayır ancak, google algoritmaları çözülen ve anlaşılan bir sistem olmaktan çıkmadı mı sizce?

İndeksleme ve dalgalanmalar:6 martta başlayan 100% varan dalgalanma şiddeti konusunda çeşitli söylentiler mevcut ancak, dünyada etkilenmeyen kalmadı kim ne derse desin, çünkü güncelleme her yaştan siteyi otomatik olarak içine alıyor.Hatta büyük gazete ve medya siteleri hit kaybı yaşamaktan kurtulamadı.

Ben kanaatime göre bu dalgalanmaların sebepleri aşağıda yer almaktadır.

• Google adwords reklamlarının, kaliteli ve hitli sitelerin önüne geçmesini sağladı.

• Blogger tabanlı blogların, test ve site optimasyonunu test ediyorlar.

• Google adsense yayınlayan hitli sitelerin belini bükmek veya onlara mesaj gönderiyor.

• Panda vb.Algoritmaların siteleri nasıl etkileyeceğini tespit ediyor.

Benin kısacası düşüncelerim bunlar.Umarım güncelleme sektörün büyük bölümüne hitap eden Google güvenilirliğini ve doğruluğunu sorgulamamıza neden olmaz.Çünkü Google google yapan biz ve ona değer verenlerdir.Belki de biz bir mesaj vermeliyiz ne derseniz...

wmaraci
reklam

SmmPaneliComTR SmmPaneliComTR SmmPaneli.Com.T Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest.
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 603
  • Beğeniler 113 / 112
  • Ticaret 5, (%80)
Ne yapıcaz , I Love You Yandex 'mi yazcaz bu sefer sitelere ?
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek yönetici
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 41 / 16
  • Ticaret 11, (%100)
İçinden ne geliyorsa artık.

barisay barisay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo, Wordpress, Security
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1386
  • Beğeniler 146 / 428
  • Ticaret 65, (%100)
googlenin son çabası flood yani alıntı yapanlara büyük darbe indirmekti arada %00.01 bile alıntı yapanlarda kaynadı bütün sorun bu ve tabiki

Bilinçsiz Backlink Tüketicileri

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek yönetici
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 41 / 16
  • Ticaret 11, (%100)
Bakalım son bulacak mı bu dalgalanma...

blyad blyad WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** S**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 1 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Herkes backlink diyor ama 2 aylık siteme doğal olmayan hiç bir çalışma yapmamama rağmen şu sıralar can çekişiyor.

• Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek yönetici
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 41 / 16
  • Ticaret 11, (%100)
Evet, şu an genel bir dalgalanma var bitmesi bekleniyor.

blueffect blueffect Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 29 / 89
  • Ticaret 2, (%100)
abdullahcankur yazınızı okurkan öss sınavına girmiş kadar zorlandım imla kurallarına biraz dikkat etseniz keşke :

Düzeltirsiniz diye alıntı yapayım :
Öncelikle sitelerimizi düzenli olarak yenileyen ve güncel tutan webmasterlar olarak bir kalemiz daha yıkıldı özgün içerik.Sizlere 6 marta başlayan google dalgalanmaları hakkında gözlemlerimi paylaşıcam.Onlarca yazı, makale ve forumu araştırdım.Ve sonucu tün dünyayla beraber wmaracından paylaşıyorum.

Öncelikle neden düştük yerlere:Biz hep makale ve yazı yazarın özgün olarak ancak okuduğum yabancı forumlarda kaliteli ve ziyaretçiye yönelik içerik diyor bu bir parodoks. bence.Bir üye diyorki *** google sana git tanıtım yazısı mı yaz diyor, git link mi al diyor tabiki hayır ancak, google algoritmaları çözülen ve anlaşılan bir sistem olmaktan çıkmadı mı sizce?

İndeksleme ve dalgalanmalar:6 martta başlayan 100% varan dalgalanma şiddeti konusunda çeşitli söylentiler mevcut ancak, dünyada etkilenmeyen kalmadı kim ne derse desin, çünkü güncelleme her yaştan siteyi otomatik olarak içine alıyor.Hatta büyük gazete ve medya siteleri hit kaybı yaşamaktan kurtulamadı.

Ben kanaatime göre bu dalgalanmaların sebepleri aşağıda yer almaktadır.
Google adwords reklamlarının, kaliteli ve hitli sitelerin önüne geçmesini sağladı.
Blogger tabanlı blogların, test ve site optimasyonunu test ediyorlar.
Google adsense yayınlayan hitli sitelerin belini bükmek veya onlara mesaj gönderiyor.
Panda vb.Algoritmaların siteleri nasıl etkileyeceğini tespit ediyor.

Benin kısacası düşüncelerim bunlar.Umarım güncelleme sektörün büyük bölümüne hitap eden Google güvenilirliğini ve doğruluğunu sorgulamamıza neden olmaz.Çünkü Google google yapan biz ve ona değer verenlerdir.Belki de biz bir mesaj vermeliyiz ne derseniz...

• Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek yönetici
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 41 / 16
  • Ticaret 11, (%100)
Kusura bakmayın.Ancak google yaptıklarına imla kuralları bile dayanamıyor bazen.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al