wmaraci reklam

Bu Bağlantılar Nereden Geliyor?

16 Mesajlar 3.212 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

polloshermanos polloshermanos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Dijital Amele
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 17 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar, uzun zamandır kafamı kurcalayan sorular var ve artık çözüm bulamıyorum. Deneyimi olan bir arkadaş varsa yol gösterebilirse çok sevinirim.

1 yıldır aktif olan bir web sitesi var. Web sitesini bizzat kendim html+css yolu ile geçici olarak idare etsin diye yaptım. Ayrıca kopyala yapıştır hiç bir şey yok. Sadece 2 tane slider'ı kütüphaneden çektim ve kodlarını inceledim.

1 yıldır olduğu gibi kalan ve çalışma yapılmayan bir web sitesiydi. Analytics ve metrica da kurmuştum. Ancak 3-4 ay önce ziyaretçisi nedir diye baktığımda gözlerime inanamadım. Toplamda 10.000 civarı (5 aylık toplam) ziyaretçisi olmuş. Edinimlere baktığım zaman (trafik kaynağı) saçma saçma onlarca site vardı ve hiçbiri de gerçekten bir backlink değildi. Hatta çoğu gerçekten site bile değildi.

Metrica'ya baktığımda böyle bir şey yoktu. Dedim ki herhalde veriler karışmış bir sorun olmuş. Analytics hesabını komple silip başka bir google hesabımdan kurulumu yaptım. Metrica'yı da aynı şekilde silip tekrar kod oluşturdum ve bağladım. Şimdi tekrar kontrol ettim ve durum pek farklı değil. Son 1 ayda Google'a göre 500 civarı ziyaretçisi varmış (mümkün değil). Bakın referansları şöyle veriyor;

Aynı şekilde bir aylık ziyaretleri metrica'dan bakıyorum ve bu bağlantılar bir yana hiç bir referans verisi yok olarak görülüyor. Normal ziyaretçi verileri de şu şekilde; (son bir ay yine)

Ayrıca google hesaplarını vb. silmeden hemen önce sunucu ile iletişime geçip görselleri onlara da gönderdim. Sunucudan kaynaklı bir patlama olmuş olma ihtimaline karşı. Herhangi bir sorun olmadığını söylediler incelemelerden sonra. Buna inandım, çünkü aynı paket içerisinde başka aktif bir web sitesi vardı. Aylık 10.000 gerçek ziyaretçisi olan bir siteydi ve bu tip bir sorun yaşamıyordu. Verilerin tamamı gerçektl.

Google şu anda verileri şu şekilde gösteriyor;

Referal bağlantılar, direkt bağlantılar... İşin içinden çıkamıyorum. Ayrıca bu site için önümüzdeki haftalarda seo için çalışmam gerekecek. Ciddi bir projenin sitesi. Seo için bu verileri googleın pek iyi anlayacağını sanmıyorum.

Bilgisi olan arkadaş var mıdır nasıl çözerim bu sorunu?

wmaraci
reklam

bladekardes bladekardes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 293
  • Beğeniler 80 / 36
  • Ticaret 9, (%89)
gerçekten çok garip

seoakcy seoakcy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek HackMORE
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 0 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
Aiteniz de warez tema kullanıyorsanız bu durum olağandır. Ayrıca forumunuza kurduğunuz eklentiler de buna sebep olabilir. Blogger ve wordpress sistemlerinde, yani özel bir yazılım olmayan sistemlerde kurduğunuz tema ve eklentilere dikkat edin.

Karakurt Karakurt www.cemkarakurt.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 694
  • Beğeniler 45 / 109
  • Ticaret 21, (%95)
Birçok kişinin sitesine bu şekilde spam hit gelmektedir. .htaccess ile ve all in one seo'nun bad bot blocker özelliğiyle engelleyebilirsiniz çoğunu. Fakat yine de az çok gelecektir.

kişisel blog - https://www.cemkarakurt.com.tr - HOSTING FİRMASI ÖNERİLERİM : https://goo.gl/67KMKp
wmaraci
wmaraci

polloshermanos polloshermanos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Dijital Amele
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 17 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

seoakcy adlı üyeden alıntı

Aiteniz de warez tema kullanıyorsanız bu durum olağandır. Ayrıca forumunuza kurduğunuz eklentiler de buna sebep olabilir. Blogger ve wordpress sistemlerinde, yani özel bir yazılım olmayan sistemlerde kurduğunuz tema ve eklentilere dikkat edin.

Dikkatinizden kaçtı sanırım. Sistemi geçici olarak html+css kodlama ile kendim yazdım. Sadece 2 tane slider var sitede kopyala yapıştır kod olarak. Herhangi bir tema ya da kopya bir yapı yok. Bu nedenle oldukça sıkıntı yaşıyorum. Bir ara yandex metrica ile aynı anda google çalışınca böyle bir durum olur gibi bir şey dendi ama yıllardır sitelerde google ve yandex'i birlikte çalıştırıyorum. Hiç öyle bir sorunla karşılaşmadım.

Dediğim gibi sitede hazır yapılardan bir kaç şey kullansam bu verileri çok rahat yorumlarım. Ayrıca google bu verileri görüyor yandex niye görmüyor refereleri? O da ayrı bir soru işareti. Acaba gerçekten yandexle çakışma gibi bir durum mu söz konusu?

MOmerAlpi MOmerAlpi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Arayüz Geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 76 / 67
  • Ticaret 26, (%100)

Kendi bağımsız scriptimde de aynı problem vardı. .HTACCESS ile siteler engellenebiliyor..
polloshermanos

kişi bu mesajı beğendi.

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
Bu siteler spam hit siteleri. Google Anlalytics'den ilgili url'leri filtrelerseniz google o hitleri yok sayıyor. Nerdeyse tüm sitelere spam hit gönderiyor bu siteler. Siteye girdiği sayfadan diren çıkış yaptıkları için hemen çıkma oranı %100 oluyor, o da siteye zarar veriyor. Filtrelemek en mantıklısı.
polloshermanos Kinq

kişi bu mesajı beğendi.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!

seoakcy seoakcy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek HackMORE
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 0 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
Bunu koya kodları ile yapmış olursunuz. Yani dışarı giden tek bir link, tek bir dosya veya eklenti bu işlmei yapabilir. Veya sizi sevmeyen biriler iyapmış olabilir. Siz yanlışlıkla link vermiş olabilirsiniz dikkat edin.

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
:) Bu hitlerin ne içerikle ne kodlamayla ne sevmeyen bir kişi ile uzaktan yakından alakası yok. Tüm Dünya'ya bir şekilde yolunu bularak gönderilen spam hitler. Ben bir siteme wordpress kurdum analytics entegre ettim , ne arama motorlarına kaydı var ne sitede içerik paylaşıldı 10 dakikaya spam hitler gelmeye başladı. Forumlarda onlarca açılıyor bu başlık, adamlar bir yolunu bulup anında spam hit yollamaya başlıyorlar. Bİz de merak edip sitelere baktığımızda hem hit kazandırmış oluyoruz hem alexaları düşüyor.

Zamanında semalt.com bu tarz spam yayıyordu belki 2 yıl yaydı yaydı adamların hiti de arttı alexa da epey düştü. Ayrıca dünya genelinde webmaster forumlarında hep bu tarz başlıklar açıldığından bi dünya backlink sağlamış oldular :) Sonrasında kurumsal bir yapıya büründürdüler siteyi, şuan aylık bilmem kaçyüz dolara auto seo yapıyorlar.

Spam hit yönlendire floating-share-com'a girince sharebutton.to'ya yönlendiriyor. Global alexa 22K site bomboş
polloshermanos

kişi bu mesajı beğendi.

Aleejhoan Aleejhoan Yol açık, yola çık! Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Proje Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1533
  • Beğeniler 230 / 380
  • Ticaret 135, (%100)

Bunu koya kodları ile yapmış olursunuz. Yani dışarı giden tek bir link, tek bir dosya veya eklenti bu işlmei yapabilir. Veya sizi sevmeyen biriler iyapmış olabilir. Siz yanlışlıkla link vermiş olabilirsiniz dikkat edin.

Çok yanlış bilgiler veriyorsunuz, he diyeceksiniz ki çok biliyorsan sen anlat. Maalesef ben değil kimse bu konuyu tamamen nasıl çözeceğini bilmiyor. Bu siteyi engellesen 5 dakika sonra başka hit sitesinden geliyorlar. 5 dakika önce kurduğun siteye bile geliyorlar. O yüzden insanları yanlış yönlendirmemek gerek hocam :)
polloshermanos

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.alicankosedag.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al