lostyazilim

Bu garipliği anlamadım ben

10 Mesajlar 1.265 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

mymurat1 mymurat1 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Hukuk Öğrencisi
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 78 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar sitemin ismini google yazınca ayrı ayrı yani bilim kurgu filmi izle yazınca arama sonuçlarında yokum ama bilim kurgu filmleri izle yazınca 241 inci sıradayım ve sitemde yüklü olan alakasız bir filmi indexlemiş, bazı filmlerin isimlerini yazıp mesela just türçke dublaj izle yazınca 3.sayfadayım bu nasıl oluyor ? kaldıki bilim kurgu filmleri yazınca ilk sırada olmasada ilk sayfada cıkmayı planlıyordum site isminden dolayı .. Seo ayarları google tanıtımları ve sosyal paylasım sitelerine otomatik imleme filan hepsi tam hiç bir sıkıntı yok ... sitemi Bing'e tanıtmadıgım halde bilim kurgu filmi izle yazınca ilk sayfadayım ve hatta bazı film isimlerini yazınca bile ilk sayfadayım bu kadar kısa sürede bing çok sevdi sitemi ama google bi türlü sitemin ismi olan kelimede bile index atmadı

wmaraci
reklam

BT1 BT1 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webtasarım
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad 1** 1**
  • Mesajlar 440
  • Beğeniler 1 / 111
  • Ticaret 61, (%100)
Hocam meta tagları sitenize eklediniz mi ?

• Üyelik 18.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Hukuk Öğrencisi
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 78 / 24
  • Ticaret 0, (%0)

BerkayTosun adlı üyeden alıntı

Hocam meta tagları sitenize eklediniz mi ?

Anlayamadım tam olarak wp kullanıyorum nereye eklemem ve hangi kodla eklemem gerekiyor ?

BT1 BT1 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webtasarım
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad 1** 1**
  • Mesajlar 440
  • Beğeniler 1 / 111
  • Ticaret 61, (%100)

mymurat1 adlı üyeden alıntı

Anlayamadım tam olarak wp kullanıyorum nereye eklemem ve hangi kodla eklemem gerekiyor ?

Bknz: https://www.google.com.tr/?gws_rd=ssl#q=wp+meta+tag+ekleme

wmaraci
wmaraci

ResitCicek ResitCicek chilicodes.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)
All in Seo Pack kullanıyorsunuz bazen bu durumlar olabiliyor. Yoast Seo kullanmaya başlayıp süreci test etmenizi öneriyorum

deeprock2 deeprock2 runApp Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Mobil ve Web Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 1097
  • Beğeniler 271 / 270
  • Ticaret 12, (%100)
Konu dışı olacak ama filmleri kategorize ederken yıllara göre de ayırsanız çok daha gezinmesi kolay olur sitenizde.

madalyon madalyon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 618
  • Beğeniler 52 / 142
  • Ticaret 0, (%0)
site 1 haftalıksa normaldir.

KARAHAN KARAHAN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 50 / 21
  • Ticaret 0, (%0)

[B" contenteditable="false">

[B.html?git=1" target="_blank">mymurat1]1-) kaldıki bilim kurgu filmleri yazınca ilk sırada olmasada ilk sayfada cıkmayı planlıyordum site isminden dolayı

2-) sitemi Bing'e tanıtmadıgım halde bilim kurgu filmi izle yazınca ilk sayfadayım ve hatta bazı film isimlerini yazınca bile ilk sayfadayım.

3) bilim kurgu filmi izle yazınca arama sonuçlarında yokum ama bilim kurgu filmleri izle yazınca 241 inci sıradayım

4-) sitemde yüklü olan alakasız bir filmi indexlemiş, bazı filmlerin isimlerini yazıp mesela just türçke dublaj izle yazınca 3.sayfadayım bu nasıl oluyor ?[/QUOTE]
1-) "Kelime domain" diye bahsedilen şey Google çıkmak istediğiniz kelime ve işiniz ile alakalı ise bu tarzda domain almanız size faydası var.
Örnek:
"Bayrampaşa arçelik servisi" = bayrampasaarcelikservisi.com
"Gaziosmanpaşa beko servisi" = gaziosmanpasabekoservisi.com

Bu tarzda domainler almanın + avantajı vardır. Fakat eğer sayfalarınızı ve sitenizi seo kriterlerine uygun yapmazsanız bırakın 1. sırada olmayı 1. sayfa da hatta 2. - 3. - 4. sayfalarda dahi olamayabilirsiniz. Kelime rekabeti yüksek ise işiniz dahada zorlaşır.

örnek verdiğim sitelerdeki sayfaları düzenlemiştim. Kelime domain avantajından da faydalanarak değişik kelime varyasyonlarında çıkmasını sağlamıştım.

2-) Bing başta olmak üzere
adlı üyeden alıntı

3-)[/B] Google ve diğer arama motorları bir insan değildir. İnsanların yazdığı özel yazılımdır.

Google arama motoru:
"sultangazi buzdolabı tamircisi" kelime anahtarında 11 gün önce yazdığım ve 9 gün önce yazdığım iki sayfayı 1. sayfada göstermektedir. (3 ay içerisinde 1. sırada olmamayı başarısızlık olarak görürüm :D)

Bunun nedeni de birçok kişinin düştüğü hataya düşmemem dir. Önceden kelime anahtarlarını ubersuggest.com, kwfinder.com gibi sitelerde ön araştırmalarla yetinmeyerek elle google yazarak çıkan sonuçları kaydettikten sonra sayfa içerisinde gerektiği gibi kullanmam neticesinde çıkmayı başarmış olmamdır.

[QUOTE]sultangazi buzdolabı tamircisi
sultangazi buzdolabı tamirci

klima servis sultangazi
klima servisi sultangazi
sultangazi klima servis
sultangazi klima servisi

Bunların hepsi ayrı kelime anahtarıdır. Sonuçta bu anahtarları sıralama sonuçlannı İnsanlar değil, Arama motorları yazılımları neticelendirmekte.

Yaklaşık 606.000 sonuç bulundu "klima teknik servisi" düzenlediğim siteler ve sonuçları.
1. sıra ustaklimaci.com
14. sıra cesurteknik.com

Yaklaşık 197.000 sonuç bulundu "hava perdesi tamir" düzenlediğim siteler ve sonuçları.
1. sıra ustaklimaci.com
2. sıra xn--ustaklimac-6ub.com (Türkçe alan adı)
ve
3. sıra xn--ustaklimac-6ub.com (Türkçe alan adı)

Yaklaşık 168.000 sonuç bulundu. "bayrampaşa klima servisi" düzenlediğim siteler ve sonuçları.
1. sıra cesurteknik.com
3. sıra bayrampasaarcelikservisi.com
7. sıra xn--ustaklimac-6ub.com (Türkçe alan adı)

Yaklaşık 377.000 sonuç bulundu. "bayrampaşa klima servis" düzenlediğim siteler ve sonuçları.
1. sıra bayrampasaarcelikservisi.com
3. sıra cesurteknik.com
6. sıra xn--ustaklimac-6ub.com (Türkçe alan adı)

Yaklaşık 27.300 sonuç bulundu. "bayrampaşa klima servisi tamirciler" düzenlediğim siteler ve sonuçları.
1. sıra bayrampasaarcelikservisi.com
2. sıra xn--ustaklimac-6ub.com (Türkçe alan adı)
4. sıra ustaklimaci.com
14. sıra cesurteknik.com (Bu kelimeyi eksik kullandığımdan dolayı alt sıralarda kaldı.)

sonuçları Wmaracı sıra bulucu ve Google arama motorundan kontrol edebilirsiniz.

Görüldüğü gibi sitelerimizi ve çıkmak istediğimiz kelimede düzenlediğimiz yazı/sayfalarımzı belli kriterlere dikkat ederek kelime anahtarlarını en iyi şekilde kullanarak oluşturduğumuz zaman.

Arama motorlarında üst sırada neden yokuz? diye hayıflanmanız mantık dışı olacaktır.

Üst sıralarda olamama nedeni genellikle, rekabetin yüksek olması, sitenizin yeni olması, rakiplerinizin sosyal medya ve paylaşımları iyi kullanması, Adwords reklamlarını kullanmaları, Kaliteli sitelerden Tanıtım ve backlink satın almaları v.b. gibi etkenler nedeniyle üst sıralarda olamazsınız.

Uzun lafın kısası:
Siz bir arkadaşınızı yolda gördüğünüz zaman sadece "Naber" demenle her şeyi çözer iken.

Arama motoru olarak düşünürsen her yazdığın aynı şey olmayacaktır.
Naber, Nasılsın, nasıl gidiyor v.s. hepsi farklı kelime anahtarıdır.

Klima servis ve Klima servisi arasında ki fark basit bir (i) harfi değildir.

4-) Satın almış olduğunuz domain daha önceden kayıt edilmiş veya yasaklanmış ta olabilir. Bu yüzden başka linkleri indexlemiş olabilir.

Google yasaklı sandbox düştüğünden dolayı önceki sahipleri bayrampasaarcelikservisi.com ve gaziosmanpasabekoservisi.com domainleri uzatmamışlardı.

Sizin sitenizde bu durumdaysa zamanla düzelir.

• Üyelik 18.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Hukuk Öğrencisi
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 78 / 24
  • Ticaret 0, (%0)

ReşitÇiçek adlı üyeden alıntı

All in Seo Pack kullanıyorsunuz bazen bu durumlar olabiliyor. Yoast Seo kullanmaya başlayıp süreci test etmenizi öneriyorum

hocam all in seo pack'i kaldırıp yoast seo kursam googleye gönderdiğim indexler çöp olur ozaman sonuçta kendilerine göre link oluşturuyorlar?

ResitCicek ResitCicek chilicodes.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)

mymurat1 adlı üyeden alıntı

hocam all in seo pack'i kaldırıp yoast seo kursam googleye gönderdiğim indexler çöp olur ozaman sonuçta kendilerine göre link oluşturuyorlar?

İndexler çöp olmaz kalıcı bağlantılar aynı kalıyor zaten. Wordpress'teki seo araçlarının amacı google'a uygun meta etiketlerini uğraştırmadan ayarlamak. Yoast Seo kurduğunuzda zaten eski bağlantıları yeni bağlantılara yönlendirme de var sorun olacağını sanmıyorum. Fazla geç olmadan değiştirmenizi öneririm.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al