wmaraci reklam

Dikkat! Chrome'da Hiç Alakam Olmayan 3 Siteye Username ve Şifre Kaydedilmiş

19 Mesajlar 2.257 Okunma
wmaraci reklam

mts mts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 54 / 125
  • Ticaret 22, (%100)
Merhaba, kötü ihtimali düşünmeden önce şu iki durumu göz önünde bulundurun derim,

1- Eğer chrome'da bir google hesabı ile oturum açmış şekilde kullanıyorsanız ve aynı oturum mobil cihazınızda da açılmışsa, bu mobil cihazdan yaptığınız ziyaretleri, kaydettiğiniz şifreleri veya yer işaretlerini masaüstü chrome'da da görürsünüz.

2- Bir sitede form doldururken, chrome'un sağ üst köşesinde bu form bilgileri kaydedilsinmi gibi bir soru çıkıyor, eğer mouse ile kapatmamışsanız, hızla enter tuşuna basarak ilerliyorsanız o esnada, otomatik akyıt etmiş te olabilir.

Benim kendi deneyimlerine dayanarak aklıma getirdiğim bu iki durum var, bu ikisinin de olmadığına eminseniz eğer, diğer olası ihtimalleri değerlendirin derim.

wmaraci
reklam

harungenc harungenc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar, sorunu araştırmaya devam ettim ve tarayıcıya yüklediğim Zenmate uzantısının izinsiz bir şekilde bunları yaptığını fark ettim. Zanmate için kullandığım mail adresi ve şifremi, Zanmate, muhtemelen reklam işbirliği yaptığı sitelere kullanıcı adı ve şifre olarak kaydetmiş.

Özetle; Zenmate uzantısını kullananlar, chrome://settings/passwords adresine girdiklerinde kendileriyle alakası olmayan bazı siteleri göreceklerdir diye tahmin ediyorum. En azından birçok kişide böyle olacaktır.

Kontrol edip, bahsettiğim kullanıcı adı ve şifrelerin, Zenmate hesabıyla aynı olduğunu fark edenler yazarsa sevinirim. Bu tür konuların üzerine giderek, tarayıcılardaki bilmediğimiz, önemsemediğimiz sıkıntılı konular varsa, onları da öğrenebiliriz.

• Üyelik 29.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Hocam kontrol ettim bende de aynı sorun var. Bende adblock ve zenmate kullanıyorum acaba bunlardan birinde virüs mü var

Hocam, ZenMate için kullandığın mail adresi ve şifreyle, sizinle alakası olmayan sitelere kaydedilmiş kullanıcı adı ve şifreler aynı mı? Kontrol eder misiniz?

CihatOzgen CihatOzgen Özgen Medya Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühabir
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 63 / 65
  • Ticaret 6, (%100)
Merhaba.

Aynı sorunu bende yaşıyordum. size tafsiyem Zemane Anti virüs kurup detaylı taratıp kurtula bilirsiniz hocam
harungenc

kişi bu mesajı beğendi.

Sen Emek vereceksin ki Emeğinin Karşılığını Alacaksın
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam sorunun virüsten kaynaklandığını düşünmüyorum. Zenmate'e bağlıyorum. Virüs olsa saçma sapan siteler eklerdi tarayıcıya.
CihatOzgen

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühabir
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 63 / 65
  • Ticaret 6, (%100)

harungenc adlı üyeden alıntı

Hocam sorunun virüsten kaynaklandığını düşünmüyorum. Zenmate'e bağlıyorum. Virüs olsa saçma sapan siteler eklerdi tarayıcıya.

Ben sizin nedemek istediğinizi anladım. hocam. Arka planda sürekli çalışıyor. Zemane ile taratırsanız.. zenmeta kullanmak yerine.. Tor kullanmayı tercih edin hocam. yada opera'nın kendi vpn özelliğini aktif ede bilirsiniz

• Üyelik 29.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
@BilgiPortali hocam kesinlikle aynı düşünüyorum. ZenMate'i kaldıracağım şu olayı kesinleştirince. Opera'yı zaman zaman kullanıyorum ama hem VPN çok yavaş hem de ne kadar Chromium tabannlı olsa da genel anlamda tarayıcı olarak Chrome hızına yetişemiyor asla.
CihatOzgen

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühabir
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 63 / 65
  • Ticaret 6, (%100)

harungenc adlı üyeden alıntı

@BilgiPortali hocam kesinlikle aynı düşünüyorum. ZenMate'i kaldıracağım şu olayı kesinleştirince. Opera'yı zaman zaman kullanıyorum ama hem VPN çok yavaş hem de ne kadar Chromium tabannlı olsa da genel anlamda tarayıcı olarak Chrome hızına yetişemiyor asla.

harun hocam hız konusunda haklısınız ama şöyle bir söz vardır 'gülü seven dikenine katlanır 'diye eğer güvenliğiniz vs söz konusuysa buna katlanmak lazım.
Tor Browseri Kullanmak için. Pc sağlam VPN kurup Tor Browseri o şekil kullanmanızı öneririm.
harungenc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Deneyeceğim TOR'u hocam.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al