aHoruz adlı üyeden alıntı

1-2 yıldan uzun süredir çoğu sitemde -bağlantı reklamları ve arama dışında- her sayfada 5 adet büyük boyutlu reklam (300x250, 300x600, 728x90 şeklinde) kullanıyorum bu konuyla ilgili hiç bir uyarıyla karşılaşmadım. Bir iki defa menü reklamın üzerine geliyor diye uyarıldım. Burdan anlatmak istediğim şu ki adsense yetkilileri sitemi incelediler ve 5 reklam kullanmama herhangi bir uyarı göndermeyip sadece açılır menünün reklamın üzerine gelmesinden dolayı uyardılar. Zira eskiden 50 tane reklam eklesen de sadce 3 reklam görüntüleniyordu diğer eklenen reklamlar boşluk olarak görüntüleniyordu ben 7-8 yıllık adsense kullanıcısıyım bu işlerde yeni değiliz.

Eskiden eşzamanlı reklamlar nedeniyle 3ten fazla gözükmüyordu. Eşzamansız kod sistemine geçildikten sonra 3ten sonrada gözüküyor. Yani politikalarda bir değişiklik yok. Uyarı almamış olmanız onun ihlal olduğu gerçeğini değiştirmez. Adsense gelirlerini Türkiye hesaplarına girdirdiğinizde vergi vermeniz gerekiyor ama vermiyorsunuz. Maliye bu konuda sizi uyarmıyor diye bu yasal mı ? Tabiiki değil. Zamanı gelip ceza kesildiğinde bilmiyorum bahanesi üretilemez yani. 7-8 yıl adsense kullanmakla bunlar öğrenilmiyor.