wmaraci reklam

Google Amaç mı değiştiriyor ?

21 Mesajlar 2.950 Okunma
wmaraci reklam

Lerze Lerze WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Makina
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 10 / 1
  • Ticaret 6, (%100)
Bu konuda haklısınız ama seçim sonuçlarını google kendisi değil büyük siteler aracılığı ile yayınlıyor, yani genel verileri topluyor. Ayrıca bu mantıkta bakarsanız, günlük 2 milyon haber sitesine giren kullanıcı sayısı var ve google de ana başlıkları uygun şekilde veriyor ama kimse kullanmıyor. Ayrıca hava durumu falan o kadar da önemli değil, çünkü bu sadece bir hizmettir. Benim sitelerimiz sağında solunda bolca var yani bana tek katkısı görsellik.

Ama birde olayın diğer boyutunu düşünmelisin. Google android piyasasını kurdu ve şuan 1,5 milyon tane uygulama var. Sen bunlar sadece %10 google play'de görüyorsun, diğerleri sitede. Yani google diyor ki bu pasta bana büyük gelir isteyen gelsin ve dilimi alsın diyor.

wmaraci
reklam

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Şimdi dedikleriniz doğru ancak benim anlatmak istediğim Arama motoru kısmı. Madem google play var, android oyun , android market yazıldıgında arama sonuçlarında kendini çıkarsın. Diğer siteleri alta itecek şekilde yayın yapmasın benim anlattıgım bu.

https://www.google.com.tr/search?q=istanbul+hava+durumu&oq=istanbul+hava+durumu&aqs=chrome.0.69i59j0l5.3233j0j7&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=122&ie=UTF-8

Buyrun burdan devam edin.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

HoRoZz HoRoZz www.horozz.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 57 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
neden kızdığınızı anlamış değilim.. sonuçta aradıklarımızı en rahat, temiz (yandexi sorunu burda bana göre), sorunsuz ulaştığımız bir arama motoru.. ayrıca sitelerimizede iyi niyetli olduktan sonra bizler destek oluyor..

extra hizmetler sunmasıda çok iyi.. ellerinde imkan varsa neden yapmasınlarki zaten..

www.horozz.net - www.mekan.me - www.icsel.net

Buhara Buhara Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 126 / 53
  • Ticaret 0, (%0)

MagaraAdami

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

HoRoZz adlı üyeden alıntı

neden kızdığınızı anlamış değilim.. sonuçta aradıklarımızı en rahat, temiz (yandexi sorunu burda bana göre), sorunsuz ulaştığımız bir arama motoru.. ayrıca sitelerimizede iyi niyetli olduktan sonra bizler destek oluyor..

extra hizmetler sunmasıda çok iyi.. ellerinde imkan varsa neden yapmasınlarki zaten..

Hocam o zaman biz niye yırtınıyoruz ki googlede sıralama almak için. Ellerinde he rtürlü imkan Var. Sonuçta sıralamayı kendileri yapıyor açsınlar her alandan bir websitesi yada servis tum aramalarda ilk sayfayı kendine ayırsın. Bu mudur Arama Motoru olmak ?

Ek Olarak:

Bunu Bu hale getiren Biz kendimiziz. Herşeyde oldugu gibi Yine kendi sonumuzu kendi elimizle Hazırlıyoruz.
Buhara

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 57 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
e tabiki sıralamada ustte olacak.. ama bu kendileri alıp yukarı koymasından değil.. sundukları her uygulama alanında en iyisi oluyor ve kullanıcılar var fazlası ile..

google ikinci planda göründüğü tek alan plus sayfası.. bana göre o sayfasıda face den daha iyi.. face daha değişik taktikler üretiyor her google atağına karşılık.. ve ilk sosyal ağ olmasının verdiği avantajı iyi kullanıyor..

Bunun haricinde bana google dan daha iyi olduğunu söyleyebileceğin tek bir google alanı göster..

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

e tabiki sıralamada ustte olacak.. ama bu kendileri alıp yukarı koymasından değil.. sundukları her uygulama alanında en iyisi oluyor ve kullanıcılar var fazlası ile..

google ikinci planda göründüğü tek alan plus sayfası.. bana göre o sayfasıda face den daha iyi.. face daha değişik taktikler üretiyor her google atağına karşılık.. ve ilk sosyal ağ olmasının verdiği avantajı iyi kullanıyor..

Bunun haricinde bana google dan daha iyi olduğunu söyleyebileceğin tek bir google alanı göster..

Webmaster alanında ki soru ve sorunlarınıza acaba neden google Forumda değilde Burda arıyorsunuz ? Sonuçta burası da webmaster forumu orası da

• Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 57 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
orasını forum olarak görme.. ki ben buraya yeni geldim daha once orada bakıyordum herseye.. ayrıca orası dediğim gibi forum değil.. bir nevi kullanıcılar arası google faq oluşturma alanı gibidir..

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Google şu açıdan düşünüyor :

Kullanıcıya en iyi deneyimi yaşatabilmek .

Bu tür arama sonuçlarında etkili işlevleri var misal para bozdurulacak 200 euro yaz türk lirası karşılığını veriyor gibi gibi akıllı daha kullanmadığımız onlarca işlevi var . Aslında kullanıcıların işini kolaylaştırıyor ve mantıklı olanı da bu değil mi ? Atıyorum 40 milyon insanın bilgiye kolay erişimi mi daha önemli yoksa toplasan 100 tane seçim için kasılmış sitenin sahiplerinin cebi mi önemli ?

Bu mantıkla hareket ediyorlar yani. İyi mi yapıyorlar kötümü diye hiç düşünmemiştim. Benzer bir şekilde van depreminde de servis açmışlardı kayıpların bulunabilmesi yer tespiti için veritabanı oluşturmuşlardı kimse de itiraz etmemişti yani faydalı olmaya çalışıyorlar aslında . Nihayetinde teknoloji şirketi ve sadece arama motoru değil nasıl ki blogger gibi ücretsiz sayısız hizmeti var bu seçim sonuçları da onlardan biri . Benim harcama yaptığım gelir beklediğim bir şey olsa ve bu durumla karşılaşsam ben de sinirlenirdim haklısınız tabi :)
MagaraAdami

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

orasını forum olarak görme.. ki ben buraya yeni geldim daha once orada bakıyordum herseye.. ayrıca orası dediğim gibi forum değil.. bir nevi kullanıcılar arası google faq oluşturma alanı gibidir..

Hocam butun webmaster forumlarının amacı bu değil mi zaten. sizin kullanıcılar dediğiniz webmasterlar zaten. Burda nasıl konu açabiliyorsun orada da aynen açabiliyorsun.

Ayrıca orayı bırakıp buraya gelişiniz bile buranın oradan daha iyi oldugunun göstergesi değil mi sizce ? yoksa niye iyi bırakıp buraya gelesiniz ki

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al