wmaraci reklam

Google analytics (Yardım)

5 Mesajlar 992 Okunma
wmaraci reklam

Umitoloji Umitoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 50 / 56
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar merhaba analytics hakkında acilen cevaplanması gereken bir soruna sahibim biraz kaynak araştırdım fakat bulamadım analitikte bilgili arkadaşların bilgisini aktarabileceğiniz umuyorum.

Google analytics hesabımdan bir sayfanın analizini yapmak istiyorum örnek ;

www.orneksite.com/siparis bunu tanımlıyacağım ve buraya gelen kişilerin hangi bağlantıdan kaç kişi geldiğini göreceğim bunu hangi bölümden yapabilirim. E-ticaret sitesi olarak düşünürsek siteyi dönüşümler bölümüyle alakalı birşey sanırım fakat ben orayı hiç kullanmadım.

wmaraci
reklam

teymir teymir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Online Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Selam dostum,
Analytics üzerinden farklı yollarla detaylı olarak bu bilgiye ulaşabilirsin, en kolayıı ve senin işini görecek olan;
Sol taraftan "Dönüşümler" menüsünden yeni bir hedef belirleyerek sadece bu sayfaya ulaşanların detaylarını görebilirsin.
Kolay gelsin

Semsector.com - SEM - SEO - Sosyal Medya

• Üyelik 16.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 50 / 56
  • Ticaret 2, (%100)

teymir adlı üyeden alıntı

Selam dostum,
Analytics üzerinden farklı yollarla detaylı olarak bu bilgiye ulaşabilirsin, en kolayıı ve senin işini görecek olan;
Sol taraftan "Dönüşümler" menüsünden yeni bir hedef belirleyerek sadece bu sayfaya ulaşanların detaylarını görebilirsin.
Kolay gelsin

Merhaba hocam ilgin için teşekkür ederim, forum ve diğer ortamlardan ses çıkmayınca kapsamlı bir şekilde araştırdım hedef koyup onları incelememde bir sıkıntı yok fakat segmentlerden vs kaynaklarına ulaşma istediğimde sadece yönlendirme yada organik gibi kriterlere göre filtreleyebiliyorum. Tam olarak şu kadar kişi şu siteden gelmiş gibi bir veriye ulaşamıyorum buna nasıl ulaşabilirim. Skype adresinizde varsa verebilirmisiniz.

teymir teymir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Online Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Rica ederim, dostum Hedefler sekmesi altındaki "Hedef Akışı"ndan hedefi tanımladığın sayfaya gelenleri kaynak/araç seçerek hangi siteden geldiğini görebilirsin.

Ama anladığım kadarıyla sen daha detaylı olarak hangi dış URL'den geldiğini de görmek istiyorsun, bunun için özel rapor yapman lazım, skype'ı özelden attım.

Semsector.com - SEM - SEO - Sosyal Medya
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 50 / 56
  • Ticaret 2, (%100)
Aynen öyle hocam doğru anlamışsın şimdi ekliyorum, musait olduğun zaman seni rahatsız etmek isterim :) Hayırlı geceler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al