wmaraci reklam
lidertakipci

Google Arama'dan DMCA kaldırma bildirimi

8 Mesajlar 1.620 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Danci Danci Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek TC
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 5 / 61
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar herkese hayırlı geceler. Ben dün itibariyle Google'den DMCA mesajı almışım. Bugün fark ettim ve gerekli incelmeelerde bulundum. Ancak ilk defa böyle bir durumla karşılaştığım için konuya açıklık getiremedim. Bu konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaşlar lütfen gerekli cevaplamayı yapabilir mi?

Gelen DMCA formunda ise şu nedenler yazmakta:

Bende Fetih 1453 ve Patron Mutlu Son İstiyor içeriklerini siteden silerek geri dönüş maili attım. Acaba yapmam gereken farklı bir işlem var mıdır?

Benim açtığım konuya benzer başlıklar daha önceden forumda açılmış ama gerekli cevaplar yapılmamış. Yeniden açıp sorunumu daha detaylı açıklamak üzere konu açtım.

wmaraci
reklam

bluecity bluecity WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web kazanç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 965
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Ben bu zamana kadar 100 lerce mail aldım ilk aldığımda sizin gibi korkup konuyu falan silmiştrm.Konuyu silmenize gerek yok sadece google dmca uyarısı alınan sayfayı aramalardan kaldırıyor sizin bir şey yapmanıza gerek yok.

Ctrl+C

• Üyelik 23.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek TC
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 5 / 61
  • Ticaret 2, (%100)

bluecity adlı üyeden alıntı

Ben bu zamana kadar 100 lerce mail aldım ilk aldığımda sizin gibi korkup konuyu falan silmiştrm.Konuyu silmenize gerek yok sadece google dmca uyarısı alınan sayfayı aramalardan kaldırıyor sizin bir şey yapmanıza gerek yok.

Hocam cevap için teşekkürler. Lakin ne yazık ki benim ana sayfamı DMCA listesine eklemiş. Konu linkini falan eklememişler.

bluecity bluecity WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web kazanç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 965
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 1, (%100)

Danci adlı üyeden alıntı

Hocam cevap için teşekkürler. Lakin ne yazık ki benim ana sayfamı DMCA listesine eklemiş. Konu linkini falan eklememişler.

Pm attım.

Ctrl+C
wmaraci
wmaraci

PcDelisi PcDelisi Kısa bir ara Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 705
  • Beğeniler 227 / 226
  • Ticaret 387, (%100)
konuyu silmeyerek google a dönüş yapmazsanız siteniz günden güne kan kaybeder

WebMoney hesabıma ödeme yapmadan önce mutlaka adresin güncel olduğuna dair bilgi isteyin.

sonkabadayi sonkabadayi www.fullindir.net Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisiyar Sever :)
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 3 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

Danci adlı üyeden alıntı

Eğer ana sayfa uyarı almışsa, konuyu kaldırmanın hiçbir anlamı yok...Nerden mi biliyorum ? Çünkü aynı şeyi bende yaptım ve sonuç

www.fullindir.net

• Üyelik 23.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek TC
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 5 / 61
  • Ticaret 2, (%100)

sonkabadayi adlı üyeden alıntı

Eğer ana sayfa uyarı almışsa, konuyu kaldırmanın hiçbir anlamı yok...Nerden mi biliyorum ? Çünkü aynı şeyi bende yaptım ve sonuç

Hocam kontrol ettim aynı benim durumu yaşıyorsunuz. Lakin ne saçmadır ki Google yeniden değerlendirme isteği bölümünü değişmişti. Manuel İşlem sorgulaması yapıyorum Spamda görünmüyor site, ama gel gör ki yeniden değerlendirme gönderimi yapamıyorum. DMCA'dan dili yanmayanlar şuan ses çıkarmıyor. İlerleyen bir kaç ay sonra bak göre çoğu kişinin sorunu haline gelecektir bu durum. Sizede geçmiş olsun tekrarda.

sonkabadayi sonkabadayi www.fullindir.net Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisiyar Sever :)
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 3 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

Danci adlı üyeden alıntı

Hocam kontrol ettim aynı benim durumu yaşıyorsunuz. Lakin ne saçmadır ki Google yeniden değerlendirme isteği bölümünü değişmişti. Manuel İşlem sorgulaması yapıyorum Spamda görünmüyor site, ama gel gör ki yeniden değerlendirme gönderimi yapamıyorum. DMCA'dan dili yanmayanlar şuan ses çıkarmıyor. İlerleyen bir kaç ay sonra bak göre çoğu kişinin sorunu haline gelecektir bu durum. Sizede geçmiş olsun tekrarda.

Aynen de öyle, dediğin gibi şuan da kimseden ses çıkmıyor. Yakında onlar da bizim gibi havar havar edecek :)

Saçmalığın da ötesi bir durum, sitenin anasayfası uyarı alacak var mı böyle bi mantık :( ama maalesef ki var.Çok berbat bi durum. Bu ve benim açtığım konuyu ara ara güncelleyelim belki biri yol gösterir

Kolay gelsin

www.fullindir.net
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al