wmaraci reklam

google business site faydalı olur mu

5 Mesajlar 908 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

loadmaster loadmaster WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek devlet memuru
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 25 / 67
  • Ticaret 15, (%100)
google my business /benim işletmem uygulaması yıllardır var ve lokal işletme / web site sahiplerinin kullandığı sistemin dışında google my business site uygulaması başlamış. Açıkçası benim yeni haberim oldu.

https://www.google.com.tr/intl/tr/business/how-it-works/website/

Bunun web sitesine faydası yada zararı olur mu. Açıkçası google yerel işletmelerde web site ihtiyacını ortadan kaldırmak için yaptığı bir çalışma olarak görüyorum.
Çünkü yerel bir işletme için telefon, lokasyon, tanıtım ve mesai saatleri dahil bir çok imkan sunuyor.

wmaraci
reklam

mimarcan mimarcan Mimar Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 1244 / 182
  • Ticaret 2, (%50)
Faydası olmaz mı.. Google Rehberler mapsden gelen tıklamalar çok değerlidir.

webisyo webisyo Merhaba, ben Ali :) Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 851
  • Beğeniler 801 / 328
  • Ticaret 16, (%100)
loadmaster merhaba, bende sayenizde yeni gördüm bu uygulamayı. Oldukça güzel bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Size de kesinlikle faydalı olacaktır.

Adameksik.com | Halı Saha Oyuncu Bulma Sitesi.

loadmaster loadmaster WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek devlet memuru
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 25 / 67
  • Ticaret 15, (%100)
Benim asıl sorum başka,
Şimdi benim işletmem hesabım bir çok kelimede sağ tarafta resim,harita,web sitesi kısayolu telefon ile birlikte çıkıyor ve burdan ana siteme iyi trafik alıyorum. Ancak bu siteyide kurarsam şu anki web site kısa yolu ana siteye mi yönlendirir yoksa daha zayıf içerikli google business sitesine mi.
2. sorum içerik girebilirim ancak ana site den az da olsa kopyalama yapacağım bunun negatif etkisi olur mu .
Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

mandalin mandalin Seo Öğrenmeye Çalışıyorum Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İnternet Reklamcılığı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 8 / 23
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba... Bu hizmeti yaklaşık 9 aydır kullanmaktayım. Seo çalışmalarımda çok faydasını gördüm. Alan adları genel olarak müsait, indekslemesi harika... Bu konuda İngilizce kaynaklarda sayısız makaleler mevcut. Lokal Seo'da My Business ciddi etkiye sahiptir. Burada Google Post hizmetinde de faydalanabilirsiniz. Ben buraya sitelerden içerikler girdim bölerek makaleler girdim. Kontrollü bir deney yapma şansım olmadı ama bir dezavantajını görmedim diyebilirim.

Hatta artık bende gelenek oldu... Sitelere makale ekleyince Google sitedeki makaleyi okuduktan sonra ilgili business hesabından makaleyi parçalara bölüp linke bağlantıyla post atarım.

business.site sitesi de şöyle... Siteyi açınca oradan size soracak, haritalar web siteniz olarak belirlensin mi diye. Siz hayır deyin, evet derseniz haritada "web sitesi" bağlantısına tıklayınca business.site adresinize gider. Yani bu konu opsiyonel.

Ayrıca business.site hakkımızda sayfasında back link atılabiliyor. Çok yaptım çok faydasını gördüm. Kesinlikle öneririm. Lokal seo çalışmalarında yüksek kompetisyonlu kelimelerde bile my business imkanlarıyla haftalar içinde ilk sıraya geldim.

Mutlaka kullanın.
loadmaster

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al