wmaraci reklam

Google'da 1. sıradayım fakat hiç tık yok?

16 Mesajlar 2.164 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Arkadaşlar merhabalar,

Paravan sitelerimden bir tanesi dünyanın en zorlu kelimelerinden birkaçında sözüm ona search console'a göre 1. sırada. Yani bu kelimelerde 1. sırada gelmesi de bir garip, muhtemelen bölgesel birkaç aramada bazen gösteriyor fakat sıfır tıklama.

Konu hakkında bilgisi olan var mı bu nasıl bir şey? Neden 1. sırada sorusuna hadi bölgeseldi ve onbinde bir gösterdi diyelim ama yüzlerce aramadan 1. sıradaki bir siteye hiç tıklama gelmemesi nedendir?

Bilgisi olanların tahminlerini rica edebilir miyim?

Bu arada bahse konu site imzamdaki kadar da paravan siteler değil. Daha güzel bir paravan yani :)

wmaraci
reklam

fistiq fistiq Sabır | Selamettir. <3 Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / K
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 125 / 126
  • Ticaret 3, (%100)
Sanırım o arama kelimelerinde daha çok tanınmış firma araştıranlar var.
Bir marka olmamanızdan kaynaklanıyor olabilir. Çünkü mücevher deyince, bir BlueDiamond, Koçak, Altınbaş yada Atasay gibi markalar gelir akla.
Yabancılar bunları aratıyor ama onlarda ünlü olan markaların Web sitelerine giriyor olabilirler. Tek açıklaması budur.
impjix yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

Blogum: travelsadvice.blogspot.com
İLETİŞİM ADRESİM: freedom.86@msn.com
SKYPE ADRESİM: fistiq34

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
fistiq benim sitem de bu mağazaları içeren bir dizin sitesi. Yani onu arasalar da tümü sitede yer alıyor en azından bir kaç kişi tıklar yani. Yeni hayata geçirilen snippetlar olabileceğini düşünüyorum ama TR’deki snippet çeşitlerine pek benzetemedim belki ABD’de farklı snippetlar kullanılıyorsa artık.

Teşekkür ederim yorumunuz için.
fistiq

kişi bu mesajı beğendi.

bluecity bluecity WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web kazanç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 965
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Açıklama kısmında kullanıcının cevap aradığı gerekli bilgi yoksa diğer sitelerde bu bilgiler tatmin ediciyse 2. 3. ve diğer sıralarda yer alan sitelere daha çok tıklanacaktır. Başlık kadar açıklama kısmıda büyük önem taşımaktadır.
impjix

kişi bu mesajı beğendi.

Ctrl+C
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Selamlar, sanırım anahtar kelimeleriniz yerel aramalar olduğu için sonuçların üstünde snippet olarak harita çıkıyor. Büyük ihtimal kullanıcılar organik sonuçlardaki sitelerden çok haritada çıkan işletmelerle ilgileniyorlar.

Bunun dışında anahtar kelimelerde sık sık reklam veriliyorsa bu da büyük bir etken.

uygunindir uygunindir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 163 / 171
  • Ticaret 9, (%100)
hocam bu search console'da ki konum olayı biraz oynayabılıyor. Günlük olarak google sürekli sıralamalarla oynadıgı ıcın.

Günlük 5K Hitli DA : 18 PA :24 İndirme Sitesinden Uygun fiyata Footer Link (PM)

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)

MasterKazanç adlı üyeden alıntı

Selamlar, sanırım anahtar kelimeleriniz yerel aramalar olduğu için sonuçların üstünde snippet olarak harita çıkıyor. Büyük ihtimal kullanıcılar organik sonuçlardaki sitelerden çok haritada çıkan işletmelerle ilgileniyorlar.

Bunun dışında anahtar kelimelerde sık sık reklam veriliyorsa bu da büyük bir etken.

Evet aklıma en çok yatan açıklama bu oldu hocam, cloud enginden USA konumunda bir kaç defa aynı terimler ile arama yaptım fakat nasıl snippetlrda veya nasıl arama sonuçlarında çıktığımı göremedim. Search console da arama görünümü bölümü var fakat tüm sitelerimde bol çıkıyor bulamadım.

İlk sıralarda sürekli olarak reklam olması da doğal, yani beni 1. Sıradan 4. Sıra yapıyor otomatik olarak.

Herkese yanıtları için teşekkür ederim.

the the Mekatronik.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 892
  • Beğeniler 282 / 269
  • Ticaret 0, (%0)
Oradaki konuma da gösterime de inanmıyorum ben. Bir kaç çıkmamın imkansız olduğu kelimede ilk sayfadaymışım gibi konum gösterdiği için bir daha hiç (tıklanma hariç) o verilere bakmıyorum size de öneririm :D

Mekatronik.net - Haber.red - Begeni.net - sms onay

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
the yok hocam konum doğru da on bin kişi aratmışsa 30 defa göstermiş yani binde üç bi oran yapıyo. Ben sıralamada pek şüphem yok açıkcası snippet olarak veya farklı bir şekilde gösteriyor ilk sırada. Sadece nasıl göründüğünü fikir almak istedim bilenlerden, one göre imprpve edeceğim görünümü ki tıklana artsın.

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
En makul teşhis MasterKazanç tarafından yapılmış ama yine de tam olarak tatminkar değil.

İlk önce hacimden kaynaklı düşündüm ama değilmiş, grillz near me kelimesinin hacmi fena değil gibi. Total 18K civarı, bu hacme bu tıklama gerçekten çok az görünüyor.

MasterKazanc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al