wmaraci reklam

Google emeğimi yemek üzere

7 Mesajlar 977 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MSP MSP Blog Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Satış Personeli
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 30 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Sn. Arkadaşlar Merhaba;

Şimdi şöyle ki benim bi genel bloğum vardı. Google'da çok severdi ilgili konuda hemen yukarı taşırdı. Ben ara verdim 1-1.5 yıldır. Sonra yeniden başlayayım dedim. Google Webmaster Tools'a bi girdimi yeni google search Console'ye yönlendirdi ama büyük bir sorun var benim içim; performans kısmında tıklama 0, toplam gösteri sayısı 0 diyor daha doğrusu her şey 0, sanki site daha yeni ya da böyle bi site yokmuş gibi. Bir diğeride ben bloğa yazı yazınca hmeen o yazdığım konuyu "google gibi getir"den googleye hemenceckik indexletip google'da 1-2 saat içerisinde çıkarıyordum. oda değişmiş ben url kısmından url'yi yapıştırıyorum diyor ki; URL mülkte yok falan filan...

Eeee şimdi bu benim için aşırı büyük sorun. Zaten çok bilgim yoktu zar zor kaç gün uğraşarak seo ayarlarını yapmıştım. Şimdi bu sorunları nasıl düzelteceğim.

Bi arkadaş demişki url'nin başındaki https'nin "s"ini kaldır olur. Olmadı.

Bana yardımcı olursanız çok çok sevinirim.

wmaraci
reklam

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
Sitenizde izleme kodu yoktur veya mülkü doğrulamamışsınızdır haliyle Google da takip edemediği için veri akışı sağlayamıyordur. İndexlerinizi Google'dan kontrol edin. Eğer indexler duruyorsa site haritası oluşturup site haritaları bölümünden yükleyin. 1 hafta kadar bekleyin. Rapor güncellendikten sonra tekrar kontrol edip eksik, yanlış ve hataları görün. Tabi ilk etapta Analytics izleme kodunu ve Search Console HTML dosyasının sitenizde olduğundan ve güncel olduğundan emin olun.

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Satış Personeli
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 30 / 29
  • Ticaret 0, (%0)

Lions adlı üyeden alıntı

Sitenizde izleme kodu yoktur veya mülkü doğrulamamışsınızdır haliyle Google da takip edemediği için veri akışı sağlayamıyordur. İndexlerinizi Google'dan kontrol edin. Eğer indexler duruyorsa site haritası oluşturup site haritaları bölümünden yükleyin. 1 hafta kadar bekleyin. Rapor güncellendikten sonra tekrar kontrol edip eksik, yanlış ve hataları görün. Tabi ilk etapta Analytics izleme kodunu ve Search Console HTML dosyasının sitenizde olduğundan ve güncel olduğundan emin olun.

Cevabınız için teşekkürler hocam :) ben biraz amatörüm o yüzden şöyle ifade edeyim dediklerinize:

Google Console ayarlarda sitenin sahibinin ben olduğum gözüküyor.
Google'da benim yazdığım yazılar duruyor. aratınca falan çıkıyor yani hemen. site:siteadresi.com googleye böyle yazıncada indexlerim çıkıyor ayriyeten.

Tek anlamadığım site haritası demişsiniz ya. ben eskiden şöyle yapıyordum. blogger benim blog. bloğun en altında atom diye bi şey vardı ona tıklayınca bi sekme açılıyordu /feeds/posts/default diye bende onu googleya site haritası diye gösteriyordum.
Şimdi atom tıklayınca blogta default adında indirme sekmesi açılıyor .

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
Şu içeriğe bir göz atmanızı tavsiye ederim:

https://bloghocam.blogspot.com/2011/05/blogger-icin-google-sitemap-olusturma.html

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

berkaycatak berkaycatak Kendi Çapında Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
Böyle bir mülk yok hatası alıyorsanız kopyaladığınız url ile mülkteki url’yi kontrol edin, aynı olması gerek. Örneğin: Mülkteki http://siteadi.com şeklinde başlıyorsa https://siteadi.com/ yazarsanız mülk yok hatası alırsınız.

kemalunlu70 kemalunlu70 kıyıdan kopa kopa derine indik Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 774
  • Beğeniler 294 / 295
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam site haritasını bir de sitemap.xml diye deneyin.

yalnız kalırım sanma, mutsuz olurum sanma

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Satış Personeli
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 30 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Site haritasını birçok defa farklı formatlarda gönderdim. Bekliyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al