freelance iş ilanları

Google Facebook Yorumlarını İndexlemeye Başladı

6 Mesajlar 1.278 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14606
  • Beğeniler 3060 / 3059
  • Ticaret 356, (%100)
Facebook’un özellikle batı ülkelerinde inanılmaz bir bağımlılık yaratması, beraberinde Facebook’a bağlı araçların da büyük ilgiyle kullanımına sebep oldu. Kullanıcı deneyimi ve yayılım anlamında Facebook Yorumlar bu anlamda büyük fayda sağlasa da Google’da yorumların indexlenememesi gibi sorunlar yaşanıyordu Digital Inspiration‘ın haberiyle ortaya çıktığına göre Google, Facebook yorumlarını sonunda indexlemeye başlamış. Daha sonrasında ise Google’da Spam içerikten sorumlu takım lideri Matt Cutts, Twitter’dan gönderdiği tweetle Googlebotlarının Ajax/Javascriptle oluşturulan dinamik yorum içeriklerini indexlemeye başladığı açıkladı.

Yayıncılar için içeriğin yayılımı anlamında büyük avantajlar sağlayan Facebook Yorumların, birkaç eksik tarafı da vardı. Yorum içeriğinin direkt Facebook’a aktarılması ve oradan yönetilmesi dışında, Facebook yorumlarını kullanmaktan vazgeçildiğinde yorumların Facebook’tan indirilmesi ve eski sisteme yüklenebilmesi konusunda entegrasyon sorunları söz konusu. Yorumlarımızı hiçbir zaman Facebook’tan kendi sistemimize aktarmadığımızı varsayarsak yine de dinamik olan yorum bölümünün Google tarafından indexlenememesi SEO anlamında büyük bir kayıp yaşatıyordu.

Bu sorun Google’ın botlarında yaptığı geliştirmeyle bugünden itibaren aşıldı ancak entegrasyon ve içeriğin sahipliği ile kayıpların önüne geçilmesi anlamında eksiklikler söz konusu.

Bugün yeni bir site açarsam herhalde kullanmaktan çekinmeyeceğim Facebook Yorumların daha ne kadar geliştirileceği ise asıl merak konusu. Aylar önce açılan Facebook Yorumlarda benim bildiğim kadarıyla herhangi bir büyük geliştirme yapılmadı. Facebook’un yorum özelliğinden kısa sürede vazgeçmeyeceğini düşünüyorum ancak özelliğin biraz daha geliştirilmesi gerektiğine inanıyorum.

Facebook Yorumlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: http://www.webrazzi.com/2011/11/02/google-facebook-yorumlar-indexlemeye-basladi/

Deneyim demeyin, deneyin!

wmaraci
reklam

SERHAT SERHAT Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 1 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Süpermiş :)

mesuttt mesuttt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmarter
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 24 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Uzun süredir bekliyordum artık sitemizde normal yorum sistemi değilde facebook yorum sistemi kurmanın vakti gelmiştir diye düşünüyorum :)

MehmetAliATLI MehmetAliATLI WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 759
  • Beğeniler 161 / 84
  • Ticaret 9, (%100)
Düşünüyordum kullanmayı iyi oldu aslında.

🔒 http://mcmyazilim.com
wmaraci
wmaraci

LaMekan LaMekan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebTasarım
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 1272
  • Beğeniler 292 / 265
  • Ticaret 0, (%0)
Sık sık backlink alacagız facebooktan desenize :)
burakisci

kişi bu mesajı beğendi.

TheKorsans TheKorsans Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 33 / 39
  • Ticaret 3, (%100)
kullanma vakti gelmiş demekki :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al