freelance iş ilanları

Google indexlenme sorunu hakkında

4 Mesajlar 1.877 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

wpuzmann wpuzmann Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba
Konumuzun başlığı biraz uzun oldu. Bunun asıl nedeni siz bu konuyu daha rahat arama motorlarında bulasınız ve bize rahatlıkla ulaşasınız diyerek yazdım.
Konu başlığımızı biraz daha netleştirelim.
Google index sorunu
Google neden sitemi indexlemiyor?
Google artık sayfalarımı indexlemiyor!
Sitemi sildim yeniden kurdum fakat google forum ve blog sitemi indexlemiyor!
Genelde bu soruların cevabını sürekli forum sitelerinde ve blog sitelerinde bulmaya çalışıyoruz. Aslında teknik olarak kullanılan forumlar ve bloglar genelde tercih edilen bir kaç önemli scriptlerden oluşmaktadır. Önemli ve çok kullanışlı bu scriptler zaten çoğu webmasterın tercih sebepleri arasındadır.
Bu scriptler hangileridir?
Forum scriptleri : Vbulletin, Mybb, Phpbb, Smf ve diğerleri şuan için Türkiye'deki webmasterların en çok tercih ettiği forum scriptleridir.
Blog scriptleri : Worpdress, Blogger, Blogcu tarzı hazır scriptlerdir.
Genelde Wordpress kullanılır çünkü google uyumlu bir yazılımdır ve seo açısından mükemmelliği kabul edilmiştir.
Gelelim asıl konumuza; Bir site kuruyoruz, Ya forum tarzı yada blog tarzı bir site kurduğumuzu farz edelim. Bazen aylarca, Bazen yıllarca bu sitelerimiz için konular açıyoruz ve elimizden geldiğince kaliteli çalışmalar yapıyoruz. Uğraşıyoruz, zamanımızın bir kısmını bu sitelere harcıyoruz. Bazılarımız bu siteleri kuruyor ve ne için kurduğunu bile bilmiyoruz. Birisi site açmış, Önüne gelen her şeyi yazmış ve sonradan beyenmemiş ve tüm konuları silmiş. Bu durumda google derki; Yav be adam bunca konu yazdın, Beni çağırdın ve benim sayfalarımı indexlemem için resmen yalvardın Şimdi neden bu sitenin sayfalarını siliyorsun?
Kendini webmaster zanneden bu şahıslar zaten amaçlarının ne olduğunu bilmedikleri için google bu soruları bire bir kendilerine sorsa bile cevap verecek birini bulamıyor. Adamın birisi worpdress sitesi kuruyor ve konular açmaya başlıyor. Kendini webmaster zanneden bu çalışkan adam, siteye o kadar çok aynı benzerlikte sayfa açıyorki google hangi sayfayı indexleyeceğini şaşırıyor. Be kardeşim bir konu açıyorsun, Otur başında düzgün bir makale yaz, Düzenli bir çalışma yap ve o konu üzerinde eksiklerin varsa ilerleyen günlerde sayfana ilaveler yap. E-beadam sen yazıyor yazıyor yazıyorsun durmadan, Bir konu açıyorsun ve etiket kısmına 50 çeşit kelime açıyorsun. Bu ne ya, Ne alaka kardeşim? Sen google'nin ortağımısın? Google'da yedi sanıyorsun öylemi? Bir örnek vererek konu açıyorum şimdi, İyi izleyin
Konu başlığı : Webmaster, Webmasterlar, Werbmasteriz, Webmaster okulu, Webmasterlar geldi, en iyi webmasterlar
Konu içeriği : Bu konuyu açan adamdan ne beklenirse o makale işte.
Konu etiketi : Webmaster, Webmasterlar, Werbmasteriz, Webmaster okulu, Webmasterlar geldi, en iyi webmasterlar, webmasterlar ne yer, soğan ekince patlıcan çıkarmı, fasulyenin yararı, google nedir, Bugün gülcanı gördüm, o bana pas vermedi demir verdi
Al sana mükemmel bir konu başlığı, mükemmel bir konu içeriği ( makale ), Mükemmel bir etiket yazma Yav kardeşim bunları ben defalarca webmaster sitelerinde görüyorum. Makale yazmaya çalış, Makalelerini düzenli tut. Ben zaten hiç makale işlerinden hiç anlamam ama öğrenmeye çalışıyorum gördüğünüz gibi. Google sitenizi tekrar indexlesin istiyorsanız bence sitenizde kararlı ve düzenli çalışmalar yapın. Google size inansın,Google size güvensin. Google her zaman özellikle yeni sitelere güvensiz vakar. Yeni sitelere güvenmez. Ne yazacağı belli olmayan sitelere her zaman bekleme pozisyonu alır. Google güvendiği bir siteye kontrol etmeden hemen indexler. Google güvenini kıran sitelere 2. sınıf muamelesi yapar. Bir kere bakar, İki kere bakar, üçüncüsünde konu içeriği zararlı değilse indexlemeye başlar. Bırakın google size güvensin. Google güvendiği zaman zaten konu içeriğinin iyi olduğuna inanır. Google; daha önceki açtığınız sayfaları referans olarak görür. Bu referanslar sizin sayenizde olmuştur. Referanslı sayfalarınız sayesinde google her zaman sizi önde tutar ve kaliteli bir iş yaptığınızı anlar. Bir iş yerine iş başvurusu yapacaksınız ve bu iş yeri size Cv sorar. Cv hazırsa sizinle konuşmaya başladan cv incelenir. Refernslarınıza bakar ve referanslarınız kuvvetli ise size olumlu bir cevap verir. Kısaca bu şekilde yazdım, Bu kısacık bir örnekti. Siz kendi referanslarınızı kendiniz yaratın. Güven verin. iş yeri sahibi olan google ile çalışmayı aslında siz seçtiniz. Google ile çalışmayı kabul ettiyseniz, Google'nın şartlarını kabul etmiş sayıyorsunuz demektir. Google ile yaptığınız anlaşmalar vardır. Bu anlaşmalarının dışına çıkarsanız google sizi işten atar ve boşta kalırsınız. Google işten atılan bir elemanı zaten ikinci defa işe almaya bilir. Düzenli ol ve kaliteli işler yap. Google senden sende google'dan para kazan. Her iki taraf mutlu olsun ve güzel güzel geçinin gidin. ALLAH yardımcınız olsun.
Kaynak : Google İndex - İndexlenme Sorunları, Neden google sitemi indexlemiyor?
Namaath

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

fhuner fhuner Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 2 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Vallah artık googleyi umursamıyorum o kadar tamam etkili ama adamlar birgün 3 saatte indexliyor bazen bir günde ben bıraktım kendi haline istediği zaman gelsin indexlesin kapım açık :) ben sosyal medyanın gücüne güveniyorum
wpuzmann

kişi bu mesajı beğendi.

wpuzmann wpuzmann Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)

fhuner adlı üyeden alıntı

Vallah artık googleyi umursamıyorum o kadar tamam etkili ama adamlar birgün 3 saatte indexliyor bazen bir günde ben bıraktım kendi haline istediği zaman gelsin indexlesin kapım açık :) ben sosyal medyanın gücüne güveniyorum

Evet rahat olmak lazım bencede..

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)
Ben index alamadığıma inanıyorum ya gerçekten bazen index falan siliyor.Ama böyle olmasına rağmen arama motorları içerisinde en iyi index'i google sağlıyor

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al