wmaraci reklam

Google Kullanıcı Şikayetleri Üzerine ‘WWW’ İbaresini Chrome URL'lerine Geri Getiriyor

3 Mesajlar 563 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

TimurDemir TimurDemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Blog Yazarı & Blog Danışmanı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 19 / 63
  • Ticaret 8, (%100)
Google, URL'lerin önünde yer alan "www" ve "m" ibarelerini yeniden gösterecek. Bu geri adımın sebebi ise kullanıcılardan gelen yoğun miktarda şikayet oldu.

Henüz bu konuda bilginiz yoksa Chrome'un 69. sürümüyle gelen yenilikleri gözden geçirebilirsiniz. Geçen hafta geçen bu güncelleme ile URL'lerin önünde yer alan "www" ve "m" ibareleri adres çubuğundan kaldırılmıştır.

Her ne kadar Google bu değişikliğin kullanıcıları mutlu edeceğini düşünse bile gelen eleştiriler tam tersini gösterdi.

Ön plana çıkan en büyük şikayet ise kullanıcıların yemleme saldırılarına karşı savunmasız kalmasıydı. "www" ve "m" ibarelerinin kaldırılmış olması URL'leri yalın hale dönüştürmüş olsa bile kullanıcıların kafasını karıştıran bir durum oldu.

Chrome'un 69. sürümünde yapılan bu değişiklik geçici bir değişiklikti. Google, 70. versiyon ile birlikte "www" alt alan adının geri getirileceğini duyurdu. Google "www" veya "m'' gibi alt alan adları üzerine tartışmaların sürmesi gerektiğini ayrıca belirtti.

Söz konusu tartışmanın Chrome kullanıcıları arasında çok daha geniş kitlelere yayılacağı düşünülmektedir.

wmaraci
reklam

msa52 msa52 Web Tasarım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 917
  • Beğeniler 142 / 175
  • Ticaret 40, (%100)
Yerinde bir karar olmuş, sevmemiştim şahsen bu şekilde olmasını.

-Bura komple benim.

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
Ben çok sevmiştim . Tam istediğim gibi gözüküyordu sitem üst tarafda. Ama olsun , bizim için pek de bir şey ifade etmiyor

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al