freelance iş ilanları

Google Mahkeme Kararıyla kapanıyor

13 Mesajlar 2.535 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ULKEAJANS ULKEAJANS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 10 / 32
  • Ticaret 4, (%100)
Mahkeme, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesiyle ilgili içerikleri 4 saat içinde kaldırılmadığı takdirde Google'a erişimin engellenmesine karar verdi.

İnternet arama motoru Google'a erişimin engellenmesi talebi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'ndan geldi.
Twitter, Youtube ve bazı haber sitelerindeki Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın rehin alınmasıyla ilgili görüntülerin kaldırılmasını isteyen savcılık, bu kez Google'dan da içeriklerin kaldırılması için İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği’ne başvurdu.
Talebi değerlendiren mahkeme Kiraz'la ilgili bazı görüntülerin kaldırılması, kaldırılmadığı takdirde Google'a erişimin tamamen engellenmesine karar verdi. Savcılığın talebi doğrultusunda mahkemenin verdiği karar Youtube'u da kapsıyor.
Mahkeme kararında, 'Savcı Kiraz'ın rehin alınması görüntülerinin halen Google arama motorundaki yer sağlayıcı ile bu yer sağlayıcı üzerinden yayın yapan YouTube internet sitesinde yer aldığı' belirtildi.
Saat 21.30'da verilen kararın uygulanması için Google ve Youtube'a 4 saat süre verildi. Mahkeme, kararı yerine getirmesi için Erişim Sağlayıcıları Birliği’ne gönderdi.
İçerikler kaldırılmaz ise her iki siteye de erişimin gece yarısından sonra saat 01.30 civarında engellenmesi bekleniyor.
Kaynak: TC Haber Ajansı

wmaraci
reklam

Tevfik Tevfik tevfik.org Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3623
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)
Sizlik bir durum değil ama Google'nin Türkiye'ye erişimin kapanması demek, Ülkemizde internetin bitmesi demektir. İnsanlar sosyal medya dışında aradıkları her şeyi Google aracılığı ile sorguluyor. Ben kapanacağına inanmıyorum işin açığı.
cybertek

kişi bu mesajı beğendi.

kişisel bloğ • tevfik.org

msdselim msdselim tryemek.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 2046
  • Beğeniler 493 / 197
  • Ticaret 28, (%100)

tevfikaktunc adlı üyeden alıntı

Sizlik bir durum değil ama Google'nin Türkiye'ye erişimin kapanması demek, Ülkemizde internetin bitmesi demektir. İnsanlar sosyal medya dışında aradıkları her şeyi Google aracılığı ile sorguluyor. Ben kapanacağına inanmıyorum işin açığı.

Dedigin doğru abi
Ama kararda yerinde bence google a savci selim kiraz yazinca kafasinda tabanca fotolari cikiyor
Kim kocasini babasini akrabasini o sekilde gormek ister acaba

lordex lordex LO LE Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1127
  • Beğeniler 67 / 135
  • Ticaret 14, (%100)
https://wmaraci.com/forum/google/google-kapaniyor-224418-2.html burdan devam edip konu kirliliğini önleyelim

wmaraci
wmaraci

Tevfik Tevfik tevfik.org Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3623
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)

msdselim adlı üyeden alıntı

Dedigin doğru abi
Ama kararda yerinde bence google a savci selim kiraz yazinca kafasinda tabanca fotolari cikiyor
Kim kocasini babasini akrabasini o sekilde gormek ister acaba

Google'nin işi index ama, bence erişimin engellenilmesi için şehit savcının adı ve soyadının engellenilmesi olurdu diye düşünüyorum. Hem Türk halkı hem de ailesinin acısını dindirirdi.

Bu konu biraz daha detaylı olduğu için buraya da yorum atma gereksiniminde bulundum. Herhangi bir kirlilik olduğunda yetkililer uyarır, teşekkür ediyorum.

kişisel bloğ • tevfik.org

iskifogl iskifogl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)
Bu en çok yandex'e yarar bence :D

runnerrunner runnerrunner Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEM/SEO Expert
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 11 / 36
  • Ticaret 39, (%92)
Google'dan önce sunucularında o resimleri tutanları kapanmakla tehdit etmemeleri asıl saçmalık. Ne varsa yabancı kaynaklı facebook, youtube ve twitter gibi mecralara müdahale ediyorlar. Ama gelin görün ki sorunun asıl kaynağı TR de barınıyor.

NeTKulis NeTKulis Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web tasarım ve güvenlik sistemleri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad İ** N**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 5, (%60)
Google nin kapanması söz konusu dahi olamaz arkadaşımız kararı yanlış anlamış sanırım Google bir yayın platformu değil arama motorudur o neden erişim engelleme kararı Youtube , Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerine getirilmiştir bu dedim siteler dışında bir engelleme kararı yoktur bu siteler de bulunan video ve resimlerin kaldırılmadığı için bu karar alınmış olup Google sitede olan içerik ve veriler üzerinden kullanılan bir arama motorudur lütfen konunuz da düzeltme yapınız haber kaynaklarını daha dikkatli incelemenizi ve Google nin işlev ve işletme sisteminizi incelemenizi rica ederim.

kamilaydin kamilaydin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Muhabir
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 54 / 26
  • Ticaret 22, (%100)
Google kapanır ise, Türkiye'de İnternet Özgürlüğü 0'ın altına inmiş demektir. Ve zaten indi de...

nbrknk22 nbrknk22 SEO UZMANI Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 2770
  • Beğeniler 1194 / 724
  • Ticaret 129, (%100)
Site reklamı için açılmış bir konu " ARA GAZ " olmucak şeyler :) site sahiplerininde işine geliyor haber detaylarını okuyun.

https://www.dopinger.com/tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al