freelance iş ilanları

Google News'e Başvuru Yapacak Arkadaşların Dikkatine!

12 Mesajlar 1.569 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Komut Komut www.d-help.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)
Arkadaşlar 04.01.2016 tarihi ile google news'e başvuruda bulundum. Bugün yani 13.01.2016 tarihi itibari ile Red cevabı aldım. Bu konuyu açmamın nedeni ise sitemin şaunki durumunu sizlere göstermek ve başvuru yapacaksanız bu kıstaslar belki işinize yarar, belki de başvuru esnasında bunları yapmayayım yada şunları da yapayım diyeceğiniz birşeyler olur. Umarım yardım olabilirim. Canım sıkkın hanım uyuyo bende buraya yazim içimi dökim dedim. Güzin abla misali :(

Başvuru yapıldığında hangi haldeydi özetlim:
1- Site tamamen kodlaması bize aitti ve hiçbir modül için en ufak script kullanılmadı.
2- Link yapısı kimsede olmayan ve benzersiz şekildeydi
3- Full seo yapısına uygun ve abartılı değiildi.
4- Başvuru süresince hiçbir müşterimizin reklamlarını göstermedik sadece haberlerde kare ufak bi google banneri bulunuyordu.
5- Günlük ortalama 90 haber girildi ve bunun ortalama 50 tanesi zaten bizim şirkete aitti kalanları ise neredeyse komple değiştirilip kullanıldı.
Sitede abartılacak kadar kategori zaten yoktu 6 haber kategorisi ve video ve resim galerisi kategorileri vardı.
6- Haber resimlerinde ise bizim haberlerinki zaten muhaberilerimize aitti ajanslardan aldıklarımızı da orasını burasını kırptık yazı ekledik vs. kullandık.
7- Başvuru yapılırken piyasada yazılan yazılarıdan baz alınarak ayrıca şirket tanıtımıda eklenerek başvuru yapıldı.
8- Eşi benzeri neredeyse olmayan bir künyeye sahibiz ki bu künye bir tek bizim gibi 70 personel ve üstü personeli olan şirketlerde var.
9- Site haritası uzantısı eşsiz yapıdaydı
10- Robot.txt dosyası olması gerektiği gibiydi
11- Kullanıcı sözleşmesi, Gizlilik politikası olması gerektiği gibiydi
12- Site ortalama 1 saniye gibi bir sürede açılıyordu ki hala öyle
13- Google yeni siteye geçtikten sonra içeriği 3 saatte indexliyodu ancak son 2 gündür hemen indexliyor.
14- Yazarlarımız gerçek yazar ve 40 tane yazarımız var ( hepsi aktif olmuyor olan 12 tane felan )
15- Başvuruda video ve fotoğraf galerilerinin sayfalarını eklemedim
16- Videoların tamamı bizim kameraman ve muhabir arkadaşlarımızın çekimleri ve şirketimizin telif haklarıyla korunuyor. ( ki yukarıda belirttiğim bize özel haberler de öyle )

Neden reddedildi ?

Benim aklıma 2 ihtimal geliyor
1- site yeni siteye geçtiğinde link yapısı değişti ve webmaster toolsta 66 bin hatalı sayfa görünüyor. Bunları da geçerken 301 atmayı unuttuk ve google da hatalı olarak gösterdi. Belki eski linkleri kaldırmadığımız içindir
2- eskiden ajanslardan gelen haberler editlenmeden sadece spot ve başlığı değiştirilerek giriliyordu. Belki onları arşivde arayıp bulduysa onlara takıldı.

Arkadaşlar aklıma başkada birşey gelmiyor. Ama şuna üzüldüm. Bu kadar siteyle uğraş kodlaması yapısı, gel bunun için birim kur onlarla uğraş. sonra çok özür dileyerek g.tü b.klu personel reddetsin. Buna gerçekten üzüldüm. Hayırlısı hakkımızda buymuş ne diyelim. Nasipten ötesi yenmiyor ama canım hakkatan sıkkın. Birde her 2 saatte bir kontrol ettim onaylanır umudum yüksekti Allah yukarda biliyor yani. Ne diyelim. Nasip...

wmaraci
reklam

tecnomedyanet tecnomedyanet Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 20 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
hocam böylesine bir site kabul olmuyorsa eğer biz hiç boş uğraşmayalım yani zaman kaybı :D

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Tamamen ozgunlestirip eski kopta haberleri ve indexlwrin silinmesini bekleyip bu emeğinizi tatlandirabilirdiniz gibi geliyor, yazık olmuş.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

• Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)
Tamamen ozgunlestirip eski kopta haberleri ve indexlwrin silinmesini bekleyip bu emeğinizi tatlandirabilirdiniz gibi geliyor, yazık olmuş.

Hatalı indexleri günde 1000 - 1000 siliyoruz tools'tan. Eski haberleri ise silemeyiz çünkü bakanlık ve cemiyet 5 yıllık arşive erişim istiyor. Ne yapim takla mı atim bilemedim sadece bu kadar emeğe üzüldüm.

wmaraci
wmaraci

RooteX RooteX Security Pentester Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Güvenlik uzmanı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 120 / 58
  • Ticaret 16, (%100)
yazınız güzel olmuş , bu arada site pm alabilir miyim acaba

Ek Olarak: hocam bu arada hakkımızda kısmı da yok sitede en azından ben göremedim

Hermes Hermes Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo | Sosyal Medya | Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
Merhaba,

Öncelikle üzülmekte haklısınız, çok ciddi bir emek var. Ama pes etmeyin. Red yemenizin sebebi 1.seçenekteki 66k hatalı linkten ötürü olmuştur. 1 sayfa bile olsa bu webmaster tools'a olumsuz olarak yansıyor.

Bunları düzelttikten sonra tekrar başvuru hakkınız açıldığında deneyin.

sovetski sovetski ♛ PHP ♛ Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)
Bu kadar özelliğe göre bence siz değil GoogleNews size başvuru için istek göndermeli :)

İnşallah kısa sürede herşey yoluna düşer canınızı sıkmayın

• Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)

RooteX adlı üyeden alıntı

yazınız güzel olmuş , bu arada site pm alabilir miyim acaba

Ek Olarak: hocam bu arada hakkımızda kısmı da yok sitede en azından ben göremedim

Hakkımızda sayfası istemiyormuş. Google'ın yayınladığı tüm makaleleri tek tek okudum.

Ek Olarak:

syelkenci adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Öncelikle üzülmekte haklısınız, çok ciddi bir emek var. Ama pes etmeyin. Red yemenizin sebebi 1.seçenekteki 66k hatalı linkten ötürü olmuştur. 1 sayfa bile olsa bu webmaster tools'a olumsuz olarak yansıyor.

Bunları düzelttikten sonra tekrar başvuru hakkınız açıldığında deneyin.

İnşallah 14.03.2016 tarihinde açılacak o zamana kadar da silerim heralde hepsi biter.

RooteX RooteX Security Pentester Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Güvenlik uzmanı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 120 / 58
  • Ticaret 16, (%100)
Bilemiyorum hocam tam olarak uzman değilim fakat geçen gün news için bir ajans ile görüştüğümde bunun gerekli olduğunu belirtmişlerdi

• Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)
Bilemiyorum hocam tam olarak uzman değilim fakat geçen gün news için bir ajans ile görüştüğümde bunun gerekli olduğunu belirtmişlerdi

Eğer öyleyse eklerim çok önemli değil ki siteyide gördün koca şirket bu ondan basit birşey yok. Ama umarım o değildir. Ben kolay kolay sövmem ama eğer öyleyse günyüzü görmemiş ihtiyarların duymamış bütün küfürleri ederim.
amatoryus DKZBilisim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al