wmaraci reklam

google search CLS sorunu: 0,25 (masaüstü) eşiğinden fazla

25 Mesajlar 12.511 Okunma
wmaraci reklam

dogan1907 dogan1907 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** T**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 11 / 46
  • Ticaret 5, (%100)
bu sorun ile ilgili bir çözüm şimdilik yok sanırım.

Sosyal içerik platformu - Lafmacun.net
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Lejyoner Lejyoner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek sevkiyat
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 63 / 62
  • Ticaret 5, (%100)
bu sorunu çözen olmadımı arkadaşlar, ücretli destektemi veren yok. site xenforo forum

Casoom Casoom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 155
  • Beğeniler 42 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Bu sorunla ilgili burada verilen ingilizce linklere bir göz attım, google translate sağolsun.

Diyelim ki bir sayfaya girdiniz, tam oradaki bir linke tiklayacakken sayfa birden aşağıya kaydı ve oraya bir resim yüklendi, tiklayacaginiz link de aşağıya kaydı haliyle, kullanıcı deneyimi bozulmuş oldu bir şekilde. Buna CLS adını vermişler. Reklamlarda çok oluyor bu sorun.

Eskiden html kodlarla sayfa yazılırken böyle bir sorun olmuyormuş çünkü görselin kaplayacagi alan koda yaziliyormus, tarayıcı kodda yazan boyuta göre orada bir boşluk gösterdiği için kayma gibi bir sorun olmuyormuş. Css kodlar ortaya çıkınca bu olay değişmiş.

Aslında günümüz tarayıcıları bu sorunu düzeltip kaymaları engelliyormuş. Sanırım sorun reklamlarda, benim sitemde de oluyor çoğu zaman, sayfa geliyor sonra reklam açılıp içeriği kaydiriyor.

Reklam alanlarına sabit bir boyut verilirse sorun biraz çözülür sanırım. Sayfa yüklenirken orası en baştan boş olarak gelir içerik de aşağıya kaymamis olur.

Tamamen yanılıyor olabilirim, sıradan bir kullanıcı olarak anladığım bu şekilde.
Lejyoner

kişi bu mesajı beğendi.

ilkanbalkan ilkanbalkan Genel Yayın Yönetmeni Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek BT Eğitmeni - Webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)
Google diyor ki gel ben reklamları optimize edeyim, daha çok kazan. Tamam diyorum, al sen koy reklamları. Sonra Search Console diyor ki kümülatif kaymışsın. Yav ben kaymadım, adsense kaydırdı. Hayatımda gördüğüm ennnn saçma olay. Kendi kaydırıp bana kızıyor.

wmaraci

kresendo kresendo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 56 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Wordpress kullanıcıları resim, önbellekleme gibi optimizasyonları yaptıktan sonra Flying Scripts kullanarak bu hatayı giderebilir.

kappadox kappadox WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 38 / 49
  • Ticaret 5, (%100)

Lejyoner adlı üyeden alıntı

5 mayıs 220 güncellemesi tıpkı 12 mart 2019 güncellemesi gibi çok şeyi değiştirdi. ben şunu anladım büyük siteler bir bir düşecek. mesela şimdi bi kriter koymuş resim formatları şöyle böyle olmalıymış. bizim sitede 500 bin resim vardır hiç biri söylediği formatta değil.

kısacası bize yol göründü tabi ben her ihtimale karşı yavru site kurmuştum o site sürekli yükseliyor deve gübü site her güncellemede kan kaybediyor.

Bu resim formatları hakkında detay bilgiyi nereden görebilirim.

www.antiksirlar.com

dalidali dalidali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 239
  • Beğeniler 42 / 41
  • Ticaret 25, (%100)
Arkadaşlar esnek reklamlarda bu sorun oluyor. siz reklemın nerede çıkacağını varsayarak örneğin sidebara 300*250 boyutlu reklAm yerleştirin sorun çıKmaz.

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Evet genellikle reklam fakat yazılım kaynaklı da oluyor. Bende footer önce yüklüyor, sayfa içeriği sonra geliyor. Bu durumda footer bir anda en dibe kayıyor. Bu da ciddi layout shifte sebep oluyor.

emreacikgozcomtr emreacikgozcomtr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Arkadaşlar,

Sorunu çözebilen var mı? Bende de aynı sorun mevcut https://www.pingala.com.tr/

Fearlessleon Fearlessleon Yak ! Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 206
  • Beğeniler 18 / 50
  • Ticaret 6, (%100)
emreacikgozcomtr

Google Pagespeed İnsights nedir Şurada bir şeyler karalamıştım hocam.

Bu cls hakkında master degree vaziyetteyim artık. Genellikle iki sebepten kaynaklanıyor:
1) temanızdan kaynaklanan bir düzen kayması olabilir.
2) Cache/sıkıştırma eklentinizin css ve js ayarlarından olabilir. Özellikle Css birleştirme (combine css) fonksiyonu artık en kaliteli ve en sade temalarda bile cls'ye neden oluyor.

Cache eklentisi kullanıyorsanız css ve js ayarlarınızı deaktif edip tekrar pagespeed testi yapıp cls değerine bakın. Eğer cls düşmüş ise deneme yanılma yöntemiyle buna neden olan seçenek/seçenekleri bulun onları deaktif bırakarak cache eklentinizi kullanmaya devam edin.

Eğer cache eklentisi kullanmadığınız halde cls değeriniz yüksekse, bir de temanızın demosunu(default halini) pagespeed insights'da test edin, belki de temanızda problem vardır.

Ben sizin sitenizin yüklenme şeklinden yola çıkarak cache eklentinizden kaynaklandığını tahmin ediyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al