wmaraci reklam

Google, Search Console Beta'ya Bazı Klasik Özellikleri Aktardı

3 Mesajlar 1.026 Okunma
wmaraci reklam

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Yayıncıların yeni Search Console’un Alfa sürümünü test edecekleri büyük gün her geçen gün biraz daha yaklaşıyor. Search Console’u ince eleyip sık dokuyan Google, yenilenmiş Search Console’un tüm ihtiyaçlara yanıt sunması adına bu kez daha detaycı çalışıyor.

Bildiğiniz gibi Search Console Beta’sını şimdilik sadece “Bi’ arkadaşa bakıp çıkma modunda” kullanabiliyoruz. Çünkü sistem henüz klasik Search Console’da sahibi olduğumuz bazı hayati özellikleri Beta’ sürümüne geçirmiş değil. Bugün yeni bir duyuruyla mutlu sona adım adım yaklaştığımızı belirten Google, klasik Search Console’daki 3 temel özelliğin Search Console Beta’ya aktarıldığını duyurdu. Aktarılan özellikler şöyle:
  • Kullanıcılar ve kullanıcı izinlerini yönetme[*]Site/Mülk ekleme ve sahipliğini doğrulama[*]Mobil kullanılabilirlik raporu

• Yaptığım kontrollere göre değişiklikler TR kullanıcıları tarafında da aktif edilmiş. Elbette Google’ın bu yeniliği hala Search Console Beta’yı ekmeğinden suyundan faydalanabileceğimiz bir Search Console’a dönüştürmüyor. Şu an klasik Search Console karşısında Beta sürümünün en önemli avantajı 16 aylık geçmişe dönük verileri görüntüleyebilme özelliği. Bunun dışında gelişmiş filtreleme seçenekleri, görsel olarak güncellenmiş raporlar, Index kapsamı raporu, Web Light hakkında veriler, AMP hata verileri gibi diğer özelliklerde sadece Search Console Beta tarafında sunuluyor.

Klasik özelliklerin Search Console Beta’ya aktarılması Alfa sürecinin gitgide yaklaştığımız anlamına geliyor. Siz şu an hangisini kullanıyorsunuz? Search Console Beta mı yoksa klasik Search Console’u mu?

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.
    SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
    reklam

LocalSeo LocalSeo Platin Üye Kullanıcı
    • Üyelik 28.06.2018
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Tarih
    • Konum Bursa
    • Ad Soyad O** Y**
    • Mesajlar 535
    • Beğeniler 204 / 294
    • Ticaret 8, (%100)
    Yeni sürümü bana daha kolay göründü. Raporlama için mükemmel bir sistem oluyor. Raporlama kısmı hep sorun olmuştur :)
    Being

kişi bu mesajı beğendi.

ReklamKap ReklamKap Faydalı olmak güzeldir. Kullanıcı
    • Üyelik 04.03.2015
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Firma Rehberi
    • Konum Tekirdağ
    • Ad Soyad A** K**
    • Mesajlar 1478
    • Beğeniler 103 / 475
    • Ticaret 31, (%100)
    Yeni adwords'u hiç beğenmedim inşallah console şimdikine göre daha kullanışlı olur.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al