wmaraci reklam

Google Servislerinin Fişini Çekecek

3 Mesajlar 854 Okunma
wmaraci reklam

Bariswp Bariswp ZM Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ZM
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 2267
  • Beğeniler 316 / 445
  • Ticaret 15, (%100)
Google, 1 Ocak itibariyle bazı servislerin fişini çekecek. Peki bu hizmetler hangileri? İşte sizler için derlediğimiz o liste ve dikkat etmeniz gereken tarihler...

Kullanıcılarına birçok hizmeti ücretsiz olarak sunan Google, bir zamanlar çok kullanılmasına karşın şimdilerde hiçbir popülaritesi olmayan onlarca servisi de bünyesinde barındırıyor. Bu uygulamalardan bir kısmı ya çok az kullanılıyor ya da hiç kullanıcısı kalmamış durumda. Peki bu hizmetler hangileri? Google özellikle Symbian işletim sistemine verdiği desteği yavaş yavaş son erdirmeye hazırlanıyor. Kullanıcı kitlesi bir hayli düşen Symbian şimdilerde daha çok giriş seviyesinde özelliklere sahip Nokia’nın bazı akıllı telefonlarda yer alıyor.

Google’ın fişini çekeceği hizmetler maddeler halinde şu şekilde:

• Takvim uygulamasındaki rezerve edilebilir alan boşluğunun kaldırılması

• Calendar Labs içersindeki Smart Rescheduler ve URL yoluyla gadget eklemenin kaldırılması

• SMS ile takvime etkinlik kaydı desteğinin sona erdirilmesi

• CardDAV, CalDAV ve IMAP kullanımının mobil cihazlarda yaygınlaşması nedeniyle Google Sync için 30 Ocak 2013’ten sonra yeni kayıtlar için destek kesilecek. Google Apps ise iş odaklı olarak kullanım desteğine devam edecek.

• Symbian S60 ve SyncML için Google Sync 30 Ocak 2013’te çalışmayı kesecek. Symbian için Google Takvim Sync 14 Aralık itibariyle durduruldu.

• Geliştiriciler için Tracker API on Google Code 14 Ocak’ta kapatılacak.

• Pucnhd 7 Haziran 2013’ten itibaren hizmet vermeyecek. Bunun yerine Google Wallet’a yoğunlaşılacak.

kaynak

wmaraci
reklam

GizemliLORD GizemliLORD Tof AŞ-K Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur oldu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 1331
  • Beğeniler 1632 / 280
  • Ticaret 34, (%100)
İlkbaharda da bir çok servisinin fişini çekti ve halen de fişini çekmesi gereken servisler var bence.. Bir çok servisi var;ama hepsi ile yeterince ilgilenmiyor bu da Gooogle'un markasına bir nevi gölge düşürüyor.

Neden TürkNet'li Olmalıyım>>> https://birurl.com/5nHED

Unyesil Unyesil Ordum.net'te Yayıncı :) Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Yayıncılığı
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad O** F**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 59 / 62
  • Ticaret 2, (%100)
Beni ilgilendiren servis yok :) Bu sevindirici ...

Bildirim ve AdMob özellikli Android uygulama sadece 50 TL! - Örnek Uygulama: "Ordum Mobil"
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al