Giriş Yap / Kayıt Ol

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Google
Web Hosting SMS Api

Google Sıralaması Hakkında Küçük Bir Soru

Sosyal Ağlarda Paylaş:
Okunmamış 19 Haziran 2017, 14:50
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 21 / Erkek
Meslek: öğrenci
Ad, Soyad: Er... Ka...
Ticaret: 5, 100%
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık bir hafta önce web sitemde bir yazı paylaştım ve daha sonra bu yazıyı tanıtım amaçlı olarak birkaç farklı sitede daha paylaştım. Google'da yazımın sıralamalarına bakarken benim anahtar kelimede benim sitemin sıralaması ilk 100'de bile değilken kaynak belirterek tanıtım amaçlı paylaştığım başka diğer siteler ilk 20'de çıkıyorlar. Bu durum normal mi sizce? Ne yapmam gerekiyor?

Not: Yazıyı paylaştıktan sonra google gibi getir ile yazıyı indekslettim ve daha sonra diğer sitelerde paylaştım.
http://www.pubtekno.com
Speed Hosting
Okunmamış 19 Haziran 2017, 15:20
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 20 / Erkek
Ad, Soyad: Ah... Ay...
Ticaret: 1, 100%
Takip
Okunmamış 19 Haziran 2017, 15:26
Üyeliği Durdurulmuş

Yaş / Cinsiyet: 18 / Erkek
Meslek: Yazılım
Ad, Soyad: Os... Ça...
Ticaret: 1, 67%
Hocam farklı sitelerin yaşı günü felan olabilir. Yada keyword hacmine göre değişklik gösterebilir.
Okunmamış 19 Haziran 2017, 15:28
gaste Adlı Üyenin Avatarı
megabitspersecond.net

Yaş / Cinsiyet: 39 / Erkek
Ad, Soyad: İb... On...
Ticaret: 2, 100%
Gayet normal. Otoriteler ve eski sitelerde paylaşılan aynı makale onlarda daha iyi konumlara gelir. Sizin makalenizi aynen çalıp koysalar bile onlar sıralama alır siz aynı sıralamayı alamazsınız. Orda önemli olan o yazının sıralamaya girmesi değildir, önemli olan o makaleden size link çıkışı olmasıdır. Belki o makale için sıralama sorunu yaşarsınız ama sitenizin genel anlamda ilerlemesi için takviye almış olur.
https://megabitspersecond.net
Okunmamış 19 Haziran 2017, 17:36
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 21 / Erkek
Ad, Soyad: Er... Ka...
Ticaret: 5, 100%
Alıntı:
dump3cz Adlı Üyeden Alıntı
Hocam farklı sitelerin yaşı günü felan olabilir. Yada keyword hacmine göre değişklik gösterebilir.
Alıntı:
gaste Adlı Üyeden Alıntı
Gayet normal. Otoriteler ve eski sitelerde paylaşılan aynı makale onlarda daha iyi konumlara gelir. Sizin makalenizi aynen çalıp koysalar bile onlar sıralama alır siz aynı sıralamayı alamazsınız. Orda önemli olan o yazının sıralamaya girmesi değildir, önemli olan o makaleden size link çıkışı olmasıdır. Belki o makale için sıralama sorunu yaşarsınız ama sitenizin genel anlamda ilerlemesi için takviye almış olur.
Anladım teşekkürler. Ben yazı aynı olduğu için daha erken tarihli paylaşım daha üstte çıkar diye düşünmüştüm. Peki yazımın spam muamelesi görüp görmediğini nasıl öğrenebilirim. Çünkü yazdığım anahtar kelimede 2. sayfadan aşağıda çıkmıyorken genelde şimdi ilk 10 sayfada bile yok. Search console üzerinde "manuel spam işlemi" bulunamadı yazıyor. Spam kontrolü için başka bir yol var mı?
http://www.pubtekno.com
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Google