wmaraci reklam

Haber sitelerine artık dur diyelim

20 Mesajlar 2.289 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yazilimsoru yazilimsoru Yazilimsoru.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaslar uzun suredir canımı sıkan bir konuyu sizinle paylaşmak istiyorum. Biliyorsunuz googleda bir şey arattığımızda çoğu zaman ilk sırada haber siteleri cikiyor. Örneğin "yks sonuçları ne zaman açıklanacak" diye bir arama yaptığımıza ilk siralarda haber siteleri çıkıyor. Buraya kadar bir sıkıntı yok. Tıkladık girdik upuzun bir yazı okumaya başlıyoruz. Başlıyoruz ama aradığımız sorunun cevabı dışında butun her şey yazılmış. Sonra sinirlenip çıkıyoruz diger siteye giriyoruz o da ne bu sitede haber sitesi gene aynı seyleri yaşıyoruz. Aradığımız sorunun cevabını 2. hatta 3. Sayfada buluyoruz. Çünkü haber siteleri ilk sıraları haksız yere işgal ediyor. Bende diyorum ki bu haksız rekabete artık bir dur diyelim. Sizce bu konu hakkında neler yapabiliriz? Change. Org'da bir imza kampanyası yeterli olur mu? Daha başka neler yapabiliriz? admin sizin önerileriniz nedir bu konu hakkında?
Heisenberg0133 ahmet1340 MeReK34

kişi bu mesajı beğendi.

Web sitem: yazilimsoru.com
wmaraci
reklam

seokoz seokoz Yazılım ve Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 40 / 47
  • Ticaret 1, (%100)
uzun yazı olması değilde sayfa sayfa olması insanı çok sinirlendiriyor.zaten site yavaş bide diğer sayfaları açmakla uğraşıyoruz
GuestLion Heisenberg0133 MeReK34

kişi bu mesajı beğendi.

bulentking bulentking WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** L**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 91 / 127
  • Ticaret 1, (%100)
Şöyle babayiğit bi hacker şu haber sitelerinin hepsini kapatsa ne iyi olurdu :D
alemburda Heisenberg0133 MEHMETR7

kişi bu mesajı beğendi.

serhat550 serhat550 serveryonetimi.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yapımcı/Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 21 / 74
  • Ticaret 5, (%100)
Google da sonuçta bir ticari firma. Ticari olarak hangisi işine geliyorsa öyle davranıyor. İmza toplamak veya başka bir çözüm üreterek bu işe karşı gelemeyiz. Tek çözüm hepimizin toplanıp yazılarımızı hem detaylıca kendi bloglarımızda paylaşmak ve yine az bir anlatım değil sonuca odaklanıp news kayıtlı ortak bir siteden paylaşmak ve ayrıntılar için kendi bloglarımıza yönlendirmeyi deneyebiliriz. Click bait olayından nefret ederim ama bunu da zaten click bait tarzı yapmamamız gerek.
berk1966 Burak156

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

KazanamayanAdam KazanamayanAdam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 85 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
Google geçen yıl haber siteleri aracılığıyla ne kadar reklam gösterimi yapmış ve ne kadar kazanç sağlamış baktığımız zaman aslında hiçbir şey yapamayacağımızı doğrudan anlamış oluyoruz 😊

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Google ı Google a şikayet etmek olmaz.
Az önce sınav sonucu arattırdım aradığım site ikinci sayfada. (MEB sitesi)

Twitter da haber sitelerinin bunu yapmamalarını isteyebiliriz.
Ama bunu keseceklerini hiç sanmıyorum.

Haber siteleri üst sırada ve bunu her konuda üstte olmak için kullanıyorlar. Mantıklı ama etik değil.

Tek çare onların kendilerinin karar vererek bu işi bırakması o da kimsenin onlara tıklamaması ile olur. Tabi önce insanların bilmesi ve bilinçlenmesi gerekiyor.

ibrahimdrms70 ibrahimdrms70 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad I** D**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Haklısınız ancak haber siteleri üst sıralara çıkmak için etiket kullanıyor diyebiliriz. Youtube'da örneğin leyla aramısında kanalınımızda yer alan leyla videosunun çıkması için açıklama bölümüne leyla, leyla burada vb kelimeler ekleriz. Haber siteleri yoğun rekabetin olduğu bazı haberlerde cevabın olmadığı cümleleri kullanıyor. Yks sonuçları açıklandımı, açıklanacak mı? diye etiketlerle O haberde üst sırada olmayı başarıyorlar. Benim sizin gibiler insanların araığını bulması için basit bir tanım ve sonuç ile haberi yazıyoruz ve Google bizleri ön sıraya atmıyor.

yazilimsoru yazilimsoru Yazilimsoru.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
FatalWM35 o aşırı sinir bozucu bir şey oyle bir haber olduğu zaman direkt siteyi kapatıyorum. Bence sizde oyle yapın.

bulentking gene acarlar :D

serhat550 KazanamayanAdam farukkarahan evet google ticari bir şirket onun icin yapabileceğimiz daha etkili şeyler var. Her şeyden önce google'yi protesto bile edebiliriz. Kullanıcıları bilinçlendirir google kullanımını azaltmaya çalışabiliriz. Önerisi olan varsa yazsın.

Web sitem: yazilimsoru.com

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Google ticari bir firma bunu unutmayın. Yani parayı sever, herşey paradır onlar için. Eğer kimse haber sitelerine girmese (ki böyle olduğunu bildiğim için girmiyorum artık) Google zarar etmez tabi ama kârı düşer. Para kaybetmesinin sebebini araştırmaya başlar. O zaman bir çözüm bulur.

ozkaratas ozkaratas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 58 / 36
  • Ticaret 0, (%0)
Sayfa gösterimini arttırmak için yapıyorlar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al