wmaraci reklam

Hemen Çıkma Oranı (Bounce rate) sorunu Yardım

13 Mesajlar 1.766 Okunma
wmaraci reklam

Adalanya Adalanya Selam Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 12 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba web sitem birhaber sitesi, 5 aydır hemen çıkma oranı %69 altına düşmedi, haber sitesi için Yüzde 25-30 olması gerekiyor. sorun nerede olabilir, zararlı ve spam botlar htaccses yöntemi ile engelli!

resimde gördüğünüz grafik normal mi sizce?:confused:

wmaraci
reklam

muhendiss muhendiss tavsiyelazim.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)
Hemen çıkma oranı için bence sabit değerler yoktur. Eğer spambotlar engelli ise ziyaretçileri sitenizde gezdirmeye çalışın.

• Üyelik 24.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 12 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

mühendis adlı üyeden alıntı

Hemen çıkma oranı için bence sabit değerler yoktur. Eğer spambotlar engelli ise ziyaretçileri sitenizde gezdirmeye çalışın.

Sitemde ziyaretçilerin gezintisinde problem olmadığını düşünüyorum, öyle ki Yandex Metrica'da Bounce rate %18-19 civarında. yazılımsa bir sorun olabilr diye tahmin ediyorum, en azından bazı günlerde %40 50 ye düşmesi gerekir bir kere bile düşmedi, sürekli 75 80.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam hemen çıkma oranı tek sayfa gezinmesine göre belirleniyor. yani ziyaretçi siteye girip, sadece olduğu sayfada kalıp çıkıyorsa, hemen çıkmış oluyor. Farklı sayfalara da girerse, hemen çıkma hesaplanmıyor. Siz hemen çıkma yerine ortalama oturum süresine bakın. Giren adam ne kadar kalıyor sayfalarda. 3-4 saniye içinde çıkıyorsa, içerik yeterli gelmiyordur yada birşeylerden rahatsız oluyordur. Birkaç dakika kalıyorsa, başka sayfaya girmese de güzeldir yine.
Ama hemen çıkma oranını yükseltmek istiyorsan, yan bölümlere yüklenmek gerek. Sitenin yan bölümlerinde en dikkat çekici içerikleri listelemek gerek. Ne bileyim, araba galerileri, magazin yazıları, ilginç videolar falan. Adam girince dikkatini çeksin, bir de oralara baksın.
Adalanya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

YazilimciHoroz YazilimciHoroz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 25 / 98
  • Ticaret 3, (%100)
Reklam veriyorsan genelde onlar cok arttiriyor hemen cikmayi mesel benim sitede %5 falandi facebookta rrklam vermeye basladim %60 hemen cikma orani
Adalanya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 12 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Yazilimci Horoz adlı üyeden alıntı

Reklam veriyorsan genelde onlar cok arttiriyor hemen cikmayi mesel benim sitede %5 falandi facebookta rrklam vermeye basladim %60 hemen cikma orani

mantıklı fakat reklam vermiyorum, backlink çalışması da yapmıyorum, sadece facebook, twitter, google+ da haberleri paylaşıyorum..

YazilimciHoroz YazilimciHoroz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 25 / 98
  • Ticaret 3, (%100)

Adalanya adlı üyeden alıntı

mantıklı fakat reklam vermiyorum, backlink çalışması da yapmıyorum, sadece facebook, twitter, google+ da haberleri paylaşıyorum..

facebooktan gören giriyor habere bakıyor çıkıyor o yüzden hço yüksektir
Adalanya

kişi bu mesajı beğendi.

3dserkan 3dserkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 4, (%100)
Google analytics üzerinden sitenize yönlendirme yapan siteleri kontrol etmelisiniz. Şu sıralar bot site çok fazla var. Google analytics > Edinme > Tüm Trafik > Yönlendirmeler
Adalanya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 12 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Hocam hemen çıkma oranı tek sayfa gezinmesine göre belirleniyor. yani ziyaretçi siteye girip, sadece olduğu sayfada kalıp çıkıyorsa, hemen çıkmış oluyor. Farklı sayfalara da girerse, hemen çıkma hesaplanmıyor. Siz hemen çıkma yerine ortalama oturum süresine bakın. Giren adam ne kadar kalıyor sayfalarda. 3-4 saniye içinde çıkıyorsa, içerik yeterli gelmiyordur yada birşeylerden rahatsız oluyordur. Birkaç dakika kalıyorsa, başka sayfaya girmese de güzeldir yine.
Ama hemen çıkma oranını yükseltmek istiyorsan, yan bölümlere yüklenmek gerek. Sitenin yan bölümlerinde en dikkat çekici içerikleri listelemek gerek. Ne bileyim, araba galerileri, magazin yazıları, ilginç videolar falan. Adam girince dikkatini çeksin, bir de oralara baksın.

Teşekkür ederim, sitemde heman çıkma oranı 1,34 dakika, site habersitesi amacı dışında alakasız şeylerle siteyi boğmak ve karışıklık yaratmak istemiyorum. siteme bakabilirsiniz: www.birhaberoku.com

izayin izayin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 6 / 23
  • Ticaret 1, (%100)
Sayfa hızıda hemen çıkma oranına oldukça etki etmektedir sitenizin hızın max seviyede tutun.
Adalanya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al