wmaraci reklam

İçerik Yayın Tarihi Değişiyor

2 Mesajlar 563 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

oskan oskan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 598
  • Beğeniler 242 / 127
  • Ticaret 17, (%100)
Geçen forumda, herhangi bir konuyla ilgili bir aratma yaptığım zaman google'da ilk sıralamalarda hep yeni paylaşımların bulunduğunu ve bu kadar çok sitenin böyle köklü bir konuda bu kadar yeni bir tarihte paylaşım yapmalarının çok garip olduğunu söylemiştim.

Ardından acaba içeriklerin tarihlerini değiştirince içerik güncelleniyor mu? Google'daki tarih değişiyor mu diye sormuştum. Fakat düzgün bir cevap alamamıştım. Hatta kimi arkadaşlar öyle bir şey olsa tarihe 2020 yazarım demişti :) bir arkadaşta deneyip sonuçlarını buraya yaz demişti.

Evet arkadaşlar denedim.Yani eski tarihli bir yazımın tarihini wordpresste yeni bir tarihe ayarladım ve indexlendikten sonra google'da yaptığım aramalarda eski paylaşımımın yeni altına yeni tarihin olduğunu gördüm. Yani evet tarih değişiyor güncelleniyor.

Fakat bunun sıralamaya etkisi nedir tam olarak bilemiyorum. Ama anladığım kadarıyla bu köklü siteler bunu yapıyor. Eski içeriklerinin tarihlerini sürekli güncelliyorlar.

wmaraci
reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Ben makaleyi bugün yazıyorum anında indexleniyor ve saat olarak 16 saat önce yazıyor ama en fazla 1 saat geçmiş oluyor üstünden :) o yüzden onlarda birazcık problem var.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al