wmaraci reklam

Konumu çalan sitenin Google'de sıralamada öne geçmesi

31 Mesajlar 3.168 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MeReK34 MeReK34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kilis
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 61 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

Voltaren adlı üyeden alıntı

takipteyim
ek olarak : sitenizin kopyalanmasını zorlaştıran şeyler yapın sağ click engelleme gibi yöntemlerle

Bunu çözmek oldukça basit ve çözümlerine dair birçok video bulunuyor. Google Chrome ayarlarından javascripti kapatınca sağ click yapılabiliyor ve içerikler rahatlıkla kopyalanabiliyor.
aykutvrl

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

drmd drmd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 125 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
Rica ederim ederim emekler heba olmamalı
aykutvrl

kişi bu mesajı beğendi.

Yazı ağırlık tema arıyorsanız PM.

Lejyoner Lejyoner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek sevkiyat
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 63 / 62
  • Ticaret 5, (%100)
tavuğun ayağı öyle değil işte.

örnek sizin o konunuzda geri düşersiniz ama diğer konularda tavan yaparsınız.

aslında şöyle anahtar kelimelerdeki konu sıralamaları önemli değil. bu siteye 100 kişi girecekse onu google bi şekilde sokar.

sen farkında değilsindir ama google hiç olmadık yerlere sizin konularınızı ve görsellerinizi eklemiştir.

bence bişey yapma kopyalanan siye en değerli sitedir. hatta mümkünse kopyalatmak için teşvik et.
aykutvrl

kişi bu mesajı beğendi.

AlicanKonuk AlicanKonuk Konuk Bilişim İ.H Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
eğer içeriğiniz indexlendikten sonra çalınırsa şikayet edebilirsiniz. googlenin şikayet için sunduğu hizmet alanı var araştırın, içeriğin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.
aykutvrl

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam çalınmasını istemiyorsanız geçmiş tarihli paylaşın konunuzu anasayfada ya da son paylaşılanlarda görünmesin.( geri sayfalara giderse sürekli bunu da başarabilir) index aldıktan sonra tarihi öne çekersiniz. Yoksa baş edemessiniz.

Biraz akıl oyunları yaparak belki önüne geçebilirsiniz. index alma hızınız zamanla oturacaktır. Acele etmeyin.
aykutvrl

kişi bu mesajı beğendi.

İmza!!! Get Closer!

LiDYASIZ LiDYASIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek learner
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 134 / 186
  • Ticaret 4, (%100)
Alakalı alakasız bir şey araştırıyorken ilk sıralarda haber siteleri çıkıyor ama onlara tık kazandırmamak için onlarca sayfa gidiyorum haber sitesi olmayan bir site varsa ona giriyorum, bir kaç da reklamına tıklıyorum özgün sitenin. Bir kişi ile olacak şey değil ama karınca misali safımız belli olsun. Bu konuyu okuyan haber sitesi çalışanı varsa da ben onun gelmişini geçmişini tıklayayım bıktırdınız be!
aykutvrl Msasn DeepX

kişi bu mesajı beğendi.

aykutvrl aykutvrl Üzgün Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad A** V**
  • Mesajlar 745
  • Beğeniler 334 / 194
  • Ticaret 1, (%100)

AlicanKonuk adlı üyeden alıntı

eğer içeriğiniz indexlendikten sonra çalınırsa şikayet edebilirsiniz. googlenin şikayet için sunduğu hizmet alanı var araştırın, içeriğin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

İndexlendikten sonra çalındı evet ama ben daha işin başındayım onu gördüm mecbur şikayetimi edip başka konu paylaşmaya devam edeceğim. Teşekkür ederim.

ctnbckci adlı üyeden alıntı

Hocam çalınmasını istemiyorsanız geçmiş tarihli paylaşın konunuzu anasayfada ya da son paylaşılanlarda görünmesin.( geri sayfalara giderse sürekli bunu da başarabilir) index aldıktan sonra tarihi öne çekersiniz. Yoksa baş edemessiniz.

Biraz akıl oyunları yaparak belki önüne geçebilirsiniz. index alma hızınız zamanla oturacaktır. Acele etmeyin.

Tarih ile oynamam bir sorun yaratmaz mı ? Teşekkür ederim deneyeceğim. Ama şuan boyun eğmekten başka çarem kalmadı bakalım site nasıl olacak.

turkmaxi turkmaxi Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Planlama
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 253 / 253
  • Ticaret 4, (%100)
Tek bir konu da mi onunuzde.?

https://www.turkmaxi.org Webmaster Forumu

metbal metbal Tahmin Direktör Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

ozi adlı üyeden alıntı

bir nebze önlemek için dmca kullanın derim. Daha erken index almak için çalışmalar yapın aksi halde önünüze geçip sizi sizin silahınızla vurması muhtemel.

en güzel cevap

www.tahmindirektor.com

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Haber sitelerini unutun, gerçek rakiplerinize odaklanın.

Çünkü haber siteleri için hiç bir şey yapamazsınız. İyi hit alan, belirli kitleye sahip ve sosyal medyadan fazlası ile destek alan sitelerdir ve Google gözünde faydalı kaynak olarak görülürler. Bu yüzden spam falan hikayedir.

Yapılması gereken en iyi işlem DMCA kayıt olarak içeriklerinizin kopyalandığını bildirmenizdir. Bu da biraz masraflıdır aslında. Ama en azından kendinizi biraz daha güvende hissedersiniz.

Bir iş yapıyorsak ve karşılığında kazanmayı bekliyorsak masrafları göze almalıyız.

Bir zamanlar yerel bir haber sitesi için çalışma yapıyorduk. Arkadaş 1.sıra istedi. Yapma dedim ddos yersin uğraşırsın. İnanmadı ve 1.sıraya gelindi. Ardından ddos başladı.

İlk sırada olan x gazetesi idi. Onu geçince ddos başlaması çok enteresan olmadı açıkçası. Neyse, 2 ay boyunca cloudflare bağladık siteyi. Doğal olarak 3.sıra geriledi site. Ve ddos durdu :)

Karşılığında ne yapabilirdik, suç ispatı yok vs.

Demek istediğim, her zaman her şeyle karşılaşabiliriz. Ben her zaman 2.sıra veya ilk sayfa hedefli olmayı tavsiye ediyorum. Çünkü ilk sırada olan site genelde yüksek masraflara girdiği için hazmedemiyor kendisinin geçilmesini :)

Benim sitelerimden birinde bir seo uzmanı benim yazımdan bir paraf alarak kendisi ilk sıraya oturdu. Hiç bir şey yapmadım. Ama ona inat ben de başka bir kelimede onun üstüne oturdum. Ve asla onun yaptığı gibi hile de yapmadım.

Kızdım mı? Evet kızdım yalan yok. Ama bu mecra böyle maalesef. Mesela ben de DMCA kullansaydım hiç sıkılmama gerek kalmazdı aslında. Benim siteler genelde test amaçlı olduğu için önemsemedim ama ciddi projelerde önemlidir.

Bir içerik mi sadece sizi ayakta tutan? O zaman bu işten vazgeçin. Bir kaç sağlam içerik varsa illa ki biri ile ayakta durursunuz zaten. Bir de kendinize ait kitleniz olduğunda o zaman keyifle yaparsınız işinizi.

Pes edecekseniz bu işlere hiç bulaşmayın. Emekler çalınıyor diye de kızmayın. Taklitler aslını yüceltir aslında :)

İyi forumlar herkese.
aykutvrl ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al