wmaraci reklam

Makale başlıkları

4 Mesajlar 2.676 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

alcaysalih alcaysalih Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 0 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba , en çok sorun yaşadığım bir konuda sizlere danışmak istiyorum .

Örneğin "zayıflama" hakkında makalaler yazıyorum diyelim , başlıklarda ilk olarak "Lsı keywords" leri kullandım diyelim . Örneğin;

zayıflama da yaşanılacak problemler
zayıflama diyeti
zayıflama programları

sonrasında ise nasıl başlıklar atmam gerekir ? ve anlayamadığım ve çok merak ettiğim bir konuyu da siz değerli arkadaşlarıma soruyorum ; Site içi seo yaparken yeni içerik oluştururken anahtar kelimemiz zayıflama diyelim . ve Türkiye için büyük önem taşııyan tr.domainine sahibim diyelim . Örneğin atıyorum zayiflamak.gen.tr , burada iki soru çıkıyor .

Zayıflama kelimesi çalışmam için zayıflamak.xxx(xxx:com,net vs.) gibi bir domain seçmek nasıl olur

ve makale yazarken zayıflama kelimesini tek başına mı kullanmalıyım ve zayıflamak için egzersizler gibi bir konuda zayıflamak kelimesi ile anlatım yapıp etiketlere ve meta etiketlere zayıflama yapsam bir sorun olur mu ?

umarım karışık olmamıştır , teşekkürler

wmaraci
reklam

AnadoluPC AnadoluPC www.anadolupc.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 6 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Anahtar kelime ile aldığın linkin çok faydası var. Fakat bir konuda uyarmak istiyorum. Siteni tamamen bitirmeden dizine gönderme. Site üzerinde sonradan yaptığın ufacık bir değişiklik bile sıralama düşmesine neden olabiliyor.

Fakat olay sadece makalede bitmiyor.

1- Link inşaasını çok iyi yap.
2- Başlık seçiminde hayal gücünü kullan. Kilo sorunu olan birisi gibi düşün kendini. Ne tür başlıklar ilgini çeker bir düşün. Kelimeni 'zayıflama' olarak belirlemiş olsanda sakın her makalede 'zayıflama' diye başlık atma. Örn. Zayıflatan, zayıfladım, zayıflıyorsunuz, zayıflatıcı vs vs vs
3- Her sayfada ayrı h1 tagı ve makalelerinde bolca h2 tagı kullan.
4- Abartmadan (maksimum 1 adet) h tag'larındaki anahtar kelimene linkini koyabilirsin. (a href)
5- Backlink alırken sadece anahtar kelimene alma.
6- Seo'da başarının dışarıdan gelen backlinkler ile değil; kendi siten içinde daha etkili olduğunu unutma.

anadolupc.com "toptan ikinci el bilgisayar satış"

alcaysalih alcaysalih Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 0 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
detaylı anlatım için teşekkürler

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

AnadoluPC adlı üyeden alıntı

Anahtar kelime ile aldığın linkin çok faydası var.
5- Backlink alırken sadece anahtar kelimene alma.
6- Seo'da başarının dışarıdan gelen backlinkler ile değil; kendi siten içinde daha etkili olduğunu unutma.

SEO için sitenin kendi başına zaten çok iyi yerlere getirebilmen lazım, çok doğru demişsin hocam :)

Ek Olarak:

alcaysalih adlı üyeden alıntı

detaylı anlatım için teşekkürler

Domain konusunda birkaç faktör var araştırabilirsin yada buradan söyleyebilirim ancak eninde sonunda türkiye için konuşursak her domain yarışabilir birbiriyle.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al