wmaraci reklam

Manuel spam işlemi?

22 Mesajlar 3.016 Okunma
wmaraci reklam

sefagedik sefagedik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 522
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 13, (%100)
Bugün 12:00 16:00 arasında gelen Gelen Mesaj: Google sitenize işaret eden doğal olmayan veya yapay bağlantılar kalıbı algıladı. PageRank'i değiştirmek için bağlantı satın almak veya bağlantı düzenlerine katılmak Google'ın Web Yöneticisi Yönergeleri'nin ihlali anlamına gelir.
Sonuç olarak, Google, siteadi.com alan adı kalıbına bir manuel spam işlemi uyguladı. Sitenizde veya bazı bölümlerinde uygulanan başka işlemler de olabilir.

Sorum: Arkadaşlar Arama Trafiği > Manuel işlemler dediğimde "Manuel Web spam işlemi bulunmadı." mesajı veriyor...

wmaraci
reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Açıkça uyarmış hocam Google. Ama Manuel Web spam işlemi bulunamadı demesi kafaları şaşırtıyor. Birçok arkadaşta durum böyle. Baya bir kişiye gelmiş bu mesaj. Beklemekte fayda var diye düşünüyorum.

Şimdiye kadar çöp diye tabir edilen sitelerden tanıtım yazısı, backlink vs. aldıysanız onları kaldırmanız iyi olur.

• Üyelik 25.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 522
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 13, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Açıkça uyarmış hocam Google. Ama Manuel Web spam işlemi bulunamadı demesi kafaları şaşırtıyor. Birçok arkadaşta durum böyle. Baya bir kişiye gelmiş bu mesaj. Beklemekte fayda var diye düşünüyorum.

Şimdiye kadar çöp diye tabir edilen sitelerden tanıtım yazısı, backlink vs. aldıysanız onları kaldırmanız iyi olur.

site gerçekten çok link almış durumda bir siteden 365 bin link alınmış. Bu uyarı değildir, acaba o kısımda gözükmesi zaman mı alır?

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

seocutasarim adlı üyeden alıntı

site gerçekten çok link almış durumda bir siteden 365 bin link alınmış. Bu uyarı değildir, acaba o kısımda gözükmesi zaman mı alır?

Hangi site için, özel mesaj olarak gönderebilir misiniz hocam? Detaylı inceleme yapayım.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 522
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 13, (%100)

Hangi site için, özel mesaj olarak gönderebilir misiniz hocam? Detaylı inceleme yapayım.

Maalesef hocam, site adı veremem site para ile bir çok blogdan haber sitelerinde footer link almış... Gereksiz sitelerde link çok

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

seocutasarim adlı üyeden alıntı

Maalesef hocam, site adı veremem site para ile bir çok blogdan haber sitelerinde footer link almış... Gereksiz sitelerde link çok

O zaman Ahrefs üzerinden detaylı bir inceleme yapıp aşırı backlinklerin (özellikle son zamanlarda alınan) raporunu alın hocam. Ardından webmaster araçlarından bu backlinklerden kurtulun. Başka da yapılacak bir şey yok sanırım.

• Üyelik 25.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 522
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 13, (%100)

O zaman Ahrefs üzerinden detaylı bir inceleme yapıp aşırı backlinklerin (özellikle son zamanlarda alınan) raporunu alın hocam. Ardından webmaster araçlarından bu backlinklerden kurtulun. Başka da yapılacak bir şey yok sanırım.

Haklısınız hocam şu manuel işlem kısmını takip edeceğim, orada her hangi bir işlem gözükürse yapacağım.

gunlukekonomi gunlukekonomi www.gunlukekonomi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 25 / 28
  • Ticaret 8, (%100)

2 yıllık site ve 1284 backlink görünüyor ahrefs sitesinde. Normal mi sizce bu. Google bana mesaj atmadı. Günde 15~20 yere yorum backlink birakiyorum şimdilerde. Bu sayı fazla mı sizce?

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

gunluk ekonomi adlı üyeden alıntı

2 yıllık site ve 1284 backlink görünüyor ahrefs sitesinde. Normal mi sizce bu. Google bana mesaj atmadı. Günde 15~20 yere yorum backlink birakiyorum şimdilerde. Bu sayı fazla mı sizce?

Size uyarı gelmediyse problem yok hocam.

seodizayn seodizayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 32 / 9
  • Ticaret 8, (%100)
aynı uyarı dün bana da geldi. Fakat halen manuel işlemlerde herhangi bir şey gözükmüyor.

Düğün ve Sünnet Davetiyeleri, Nikah Şekeri ve Matbaa işleri...
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al